Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

makro/uruchamianie formuły - Makro uruchamiające formułę w następnym wierszu

zbysiomysio 10 Sty 2017 09:44
  • #1 10 Sty 2017 09:44
    zbysiomysio
    Poziom 6  

Witam
    Jestem początkujący w VBA i w zasadzie korzystam głównie z rejestratora. Będę więc wdzięczny za każdą podpowiedź. Chodzi o to, że mam plik, który zawiera dużą ilość rozbudowanych formuł, a więc musiałem wyłączyć automatyczne przeliczanie. Jednak to nie załatwia sprawy, ponieważ część wyników formuł muszę widzieć na bieżąco w trakcie wprowadzania danych. W szczegółach wygląda to tak, że w arkuszu mam formuły we wszystkich kolumnach między kolumnami I:DL i w co czwartym wierszu od 28 , t.j. 28, 32,36,40, 44 itd. Chodzi mi o pomoc w stworzeniu makra, które po zmianie wartości w komórkach będących w wierszach powyżej tych z formułami, t.j. 27, 31, 35, 39 itd spowodowałoby do przejścia do komórki poniżej i przeliczenia zawartej w niej formule. Czyli np po zmianie wartości w komórce K27 makro spowodowałoby przeliczenie formuły zawartej w komórce K28

• Pomocny post
    #2 10 Sty 2017 10:48
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #3 10 Sty 2017 11:16
    zbysiomysio
    Poziom 6  

Ogromne dzięki. Makro śmiga. Czy mógłbyś mi jeszcze tylko powiedzieć co musiałbym dodać do tego kodu, aby zostały też przeliczone wszystkie formuły w jednej kolumnie np A

• Pomocny post
    #4 10 Sty 2017 11:26
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #5 10 Sty 2017 11:39
    zbysiomysio
    Poziom 6  

Dzięki. Makro jest SUPER. Szacun!