Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitor iiyama prolite e2207ws pracy miga pionowe paski

michu293 07 Sty 2017 19:15 1725 3
  • #1 07 Sty 2017 19:15
    michu293
    Poziom 8  

Podpinam się pod temat. Mam dokładnie ten sam problem od 2013 roku, ale monitor zalega u mnie na szafie i traktuje go jako zapasowy gruchot. Widzę, że nie jestem sam. Generalnie cała historia zaczęła się od pewnego upalnego lata kiedy to tył monitora był wystawiony na promienie słoneczne i teraz miga, a wygląda to dosłownie jakby się "ugotował".

Filmik z 2013:

• #2 10 Sty 2017 09:50
    dzimi
    Moderator

Zauważ że po czasie miganie ustaje. Skupiłbym sie na początek na pomiarach napięć zasilających 3,3V oraz 1,8V.

• #3 12 Lut 2017 09:09
    shido
    Poziom 19  

Witam

Sprawdziłbym kondensatory na płytce sygnałowej.

pozdrawiam

• #4 15 Mar 2017 07:06
    michu293
    Poziom 8  

Odpowiem żeby zakończyć temat.

Monitor odesłałem do serwisu Iiyamy. Serwisem zajęła się firma Anovo. Zaproponowałem, że problem leży w płycie zasilającej. Po przeprowadzonych testach orzekli, że to wina matrycy i całą ją wymienili.

Koszt wymiany matrycy na nową wyniósł 295,20 zł brutto wraz z robocizną i kosztami przesyłki. Monitor działa już od 1,5 miesiąca i nie mam uwag.

Taka używana Iiyamka chodzi na allemigro za około 300 zł, więc w sumie na jedno by wyszło, a skoro mam nową matrycę, to w sumie jakby nowy monitor tylko o 200 zł taniej, bo podobny nówka chyba za 500 zł chodzi.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME