Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Autoclicker - Jak wykonać i w jakim programie?

Grymasek 10 Sty 2017 16:53
  • #1 10 Sty 2017 16:53
    Grymasek
    Poziom 8  

Witam,

Ostatnio przerabiałem programy zajmujące się macrami. Niestety miały taką przypadłość, że zwyczajnie nie działały poprawnie.

Wykonałem takowe urządzenie na platformie Arduino program zwyczajnie rozpoznaje urządzenie jako klawiaturę i rozpoczyna działanie.

Teraz chciałbym, aby ominąć kompletnie kontroler Arduino i wykonać to w formie małego poręcznego panelu GUI.

Opis działania:
    Wciśnięty klawisz CTRL i na zmianę C i V. Po 50 powtórzeniach puszczenie klawisza CTRL i użycie strzałki w lewo i od nowa.

W jakim programie mógłbym napisać taki program i czy mogę użyć już napisanego programu w Arduino tj w języku C?

• #3 17 Sty 2017 20:04
    smaboman
    Poziom 12  

Czy możesz napisać coś więcej na temat zastosowania skryptu, którego potrzebujesz? Do czego ma służyć?

• #4 03 Lut 2017 20:22
    rewolt90
    Poziom 6  

Ostatnio pisałem autokliker do myszki w C# z wykorzystaniem systemowej biblioteki user32.dll
    Dołożenie przycisków z klawiatury nie powinno być problemem.
    Do kompilacji polecam darmowe Visual Studio Community.

A poniżej proof of concept dla myszki. Polecam testować np. na hodowanku piesełków :)

Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #6 08 Lut 2017 07:34
    Vagabundo
    Poziom 11  

Dokładnie tak jak kolega powyżej. AutoIt to bardzo rozbudowane narzędzie za pomocą którego dosłownie można wszystko napisać, a do tak banalnych rzeczy jak automatyzacja (klawiatura/mysz) to po prostu poezja, 3min pisania :)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty