Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

AOC Q2577PWQ - zakłócenia przy przejściach tonalnych, słabe kąty widzenia

Artur34 10 Sty 2017 20:37
  • #1 10 Sty 2017 20:37
    Artur34
    Poziom 13  

Witam,

mam duży dylemat. Zakupiłem monitor AOC Q2577PWQ, posiada on matrycę LM250WQ1-S2A2.
    Generalnie, co się dowiedziałem o tej matrycy to jest faktycznie AH-IPS 8-bitowa bez FRC.
    Cip sterujący tego monitora to MST9684D, niestety, ale praktycznie nie znalazłem o nim nic w internecie.

Pytanie do znawców tematu - czy na takim monitorze przejście od czarnego do białego przez szary powinien być dobry czy nie, (chodzi o gradient) płynne czy nie??

Druga sprawa to kąty widzenia, jakie powinny być dla tej matrycy, bo u mnie wygląda to tak:
    AOC Q2577PWQ - zakłócenia przy przejściach tonalnych, słabe kąty widzenia AOC Q2577PWQ - zakłócenia przy przejściach tonalnych, słabe kąty widzenia AOC Q2577PWQ - zakłócenia przy przejściach tonalnych, słabe kąty widzenia AOC Q2577PWQ - zakłócenia przy przejściach tonalnych, słabe kąty widzenia

Na przejściach tonalnych mam paski, nie ważne jaki kolor, brudne paski. Ciężko to określić, po prostu każdy pasek wyróżnia się, jakby to miało miejsce na marnym ekranie TN.
    Dodam, że tak się dzieje na złączu DIV dual-link.

Po przełączeniu na HDMI sytuacja się poprawiła, prześwity są mniejsze, czerń lepsza, ale zaczyna padać matryca, już martwy piksel. Na DVI się nic nie działo.

Pytanie czy to wada monitora, czy tak te monitory mają?

Moderowany przez Mirek Z.:

Tytuł oraz pisownię postu poprawiłem. http://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13.

• #2 11 Sty 2017 22:18
    Artur34
    Poziom 13  

Post można usunąć.
    Temat nieaktualny.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty