Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo s960 - Zimne luty, naprawa.

lisekey 10 Sty 2017 22:37 285 5
  • #1 10 Sty 2017 22:37
    lisekey
    Poziom 13  

Witam
    Kupiłem w niskiej cenie Lenovo s960 w którym podobno wyłącza się po lekkim uderzeniu, sprzedawca określił że to wina styków bateri. Po dokładniejszych oględzinach okazało się że wina leży po stronie procesora ponieważ gdy właśnie delikatnie w niego stukne telefon się zawiesza i wyłącza.

Pytanie ile by kosztowała naprawa w serwisie GSM lub czy jest możliwa naprawa tego w samodzielnie ? Kiedyś miałem podobny problem z Htc sensation a dokładnie z kością pamięci co powodowało zacinanie sie na bootloaderze, może to śmieszne ale pomogła kuchenka halogenowa w wygrzaniu płyty głównej a nie wiem czy w tej sytuacji to zda egzamin.

Teraz telefon się włącza tylo po dociśnięciu procesora :/

• #2 11 Sty 2017 20:44
    hacker_ice
    Poziom 23  

Witam,

Normalnie powinno się przekulkować procesor. Jeśli zaniesiesz do serwisu to zrobią niestety tylko reflow i pewnie trochę za to policzą. Sprawdziłem i płyta do tego modelu z ali kosztuje 200zł sprawna. Nie miałem nigdy tego modelu w ręce więc pytanie czy procesor ma undefilling? Czyli czy jest klejony do płyty, jeśli tak to nie możesz zrobić reflow, jeśli nie to stacja na gorące powietrze w dłoń, flux i możesz zrobić reflow jakiś czas pożyje. Jeśli nie masz hot - air to jest jeszcze opcja domowym sposobem.

• #3 11 Sty 2017 20:55
    lisekey
    Poziom 13  

Dziękuje za odpowiedz, jednak winą jest kość pamięci emc? Pod żadną kością nie ma kleju, można zauważyc przez szpare między kością a płytą właśnie te kulki, narazie zrobiłem prowizorkę robiąc podkładkę która dociska tą kość i telefon nawet fajnie działa, pomyślałem nad użycie zapalniczki żarowej która działa trochę jak palnik :) do poprawienia połączeń w tej kości, pytanie czy zostawić jak jest czy męczyć tą kość zapalniczką :)

• #4 11 Sty 2017 23:48
    gracjan55
    Poziom 36  

Zapalniczka tylko uszkodzi telefon bardziej.

• #5 13 Sty 2017 17:03
    lisekey
    Poziom 13  

A można zastosować mały palnik z alledrogo lub spawarkę plastiku do podgrzania tego układu i mam pytanie do ilu stopni możnga grzać kość by jej nie uszkodzić ?

• Pomocny post
    #6 13 Sty 2017 17:19
    hacker_ice
    Poziom 23  

Jeśli chcesz zrobić reflow musisz mieć topnik i stacje na gorące powietrze. Żadna opalarka i innymi rzeczami nie próbuj robić bo zniszczysz go bardziej. Wersja ekstremalna która może zniszczyć telefon, jeśli tylko chcesz spróbować to już tylko Twoja sprawa ale wiedz że Cię ostrzegłem. Sposób w piekarniku:

Okręcasz całą płytę główną folią aluminiową kilka razy, oprócz i tylko oprócz miejsca gdzie jest ten układ nie mniej nie więcej. Wkładasz do piekarnika ustawiasz 80 stopni czekasz 7 min, podkręcasz do 170 stopni na 2 min, potem 200 stopni na minute, i 240-250 stopni na 4 minuty. Teraz płyta musi się powoli schładzać, jeśli schłodzi się za szybko powstaną wewnętrzne napięcia i płyta na śmietnik. Najlepiej jej nie wyjmuj tylko lekko uchyl drzwiczki jak już płyta będzie chłodna, wtedy możesz ją odwinąć i spróbować go uruchomić.

Wszystko co napisałem robisz na swoją odpowiedzialność. To nie jest metoda którą się stosuje ani powinno się stosować. Lepsze to niż opalarka lub palnik.

Pozdrawiam

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME