Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo s960 - Zimne luty, naprawa.

lisekey 10 Sty 2017 22:37 264 5
  • #1 10 Sty 2017 22:37
    lisekey
    Poziom 13  

Witam
    Kupiłem w niskiej cenie Lenovo s960 w którym podobno wyłącza się po lekkim uderzeniu, sprzedawca określił że to wina styków bateri. Po dokładniejszych oględzinach okazało się że wina leży po stronie procesora ponieważ gdy właśnie delikatnie w niego stukne telefon się zawiesza i wyłącza.

Pytanie ile by kosztowała naprawa w serwisie GSM lub czy jest możliwa naprawa tego w samodzielnie ? Kiedyś miałem podobny problem z Htc sensation a dokładnie z kością pamięci co powodowało zacinanie sie na bootloaderze, może to śmieszne ale pomogła kuchenka halogenowa w wygrzaniu płyty głównej a nie wiem czy w tej sytuacji to zda egzamin.

Teraz telefon się włącza tylo po dociśnięciu procesora :/

• #2 11 Sty 2017 20:44
    hacker_ice
    Poziom 23  

Witam,

Normalnie powinno się przekulkować procesor. Jeśli zaniesiesz do serwisu to zrobią niestety tylko reflow i pewnie trochę za to policzą. Sprawdziłem i płyta do tego modelu z ali kosztuje 200zł sprawna. Nie miałem nigdy tego modelu w ręce więc pytanie czy procesor ma undefilling? Czyli czy jest klejony do płyty, jeśli tak to nie możesz zrobić reflow, jeśli nie to stacja na gorące powietrze w dłoń, flux i możesz zrobić reflow jakiś czas pożyje. Jeśli nie masz hot - air to jest jeszcze opcja domowym sposobem.

• #3 11 Sty 2017 20:55
    lisekey
    Poziom 13  

Dziękuje za odpowiedz, jednak winą jest kość pamięci emc? Pod żadną kością nie ma kleju, można zauważyc przez szpare między kością a płytą właśnie te kulki, narazie zrobiłem prowizorkę robiąc podkładkę która dociska tą kość i telefon nawet fajnie działa, pomyślałem nad użycie zapalniczki żarowej która działa trochę jak palnik :) do poprawienia połączeń w tej kości, pytanie czy zostawić jak jest czy męczyć tą kość zapalniczką :)

• #4 11 Sty 2017 23:48
    gracjan55
    Poziom 36  

Zapalniczka tylko uszkodzi telefon bardziej.

• #5 13 Sty 2017 17:03
    lisekey
    Poziom 13  

A można zastosować mały palnik z alledrogo lub spawarkę plastiku do podgrzania tego układu i mam pytanie do ilu stopni możnga grzać kość by jej nie uszkodzić ?

• Pomocny post
    #6 13 Sty 2017 17:19
    hacker_ice
    Poziom 23  

Jeśli chcesz zrobić reflow musisz mieć topnik i stacje na gorące powietrze. Żadna opalarka i innymi rzeczami nie próbuj robić bo zniszczysz go bardziej. Wersja ekstremalna która może zniszczyć telefon, jeśli tylko chcesz spróbować to już tylko Twoja sprawa ale wiedz że Cię ostrzegłem. Sposób w piekarniku:

Okręcasz całą płytę główną folią aluminiową kilka razy, oprócz i tylko oprócz miejsca gdzie jest ten układ nie mniej nie więcej. Wkładasz do piekarnika ustawiasz 80 stopni czekasz 7 min, podkręcasz do 170 stopni na 2 min, potem 200 stopni na minute, i 240-250 stopni na 4 minuty. Teraz płyta musi się powoli schładzać, jeśli schłodzi się za szybko powstaną wewnętrzne napięcia i płyta na śmietnik. Najlepiej jej nie wyjmuj tylko lekko uchyl drzwiczki jak już płyta będzie chłodna, wtedy możesz ją odwinąć i spróbować go uruchomić.

Wszystko co napisałem robisz na swoją odpowiedzialność. To nie jest metoda którą się stosuje ani powinno się stosować. Lepsze to niż opalarka lub palnik.

Pozdrawiam