Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Moja wersja "Mini kolumny z tanim"MONACOR"-em

carbon54 10 Sty 2017 22:57
 • Moja wersja "Mini kolumny z tanim"MONACOR"-emMinimoni..1.JPG Download (2.18 MB)
  Witam. Jakiś czas temu przeglądając "elektrodę" trafiłem na opis mini kolumienek z tanim Monacorem kol. pavyan. Konstrukcja wydała mi się banalnie prosta i ciekawa ,że postanowiłem zrobić podobne dla siebie. Z zakupem głośniczków nie było problemów. Zmieniłem nieznacznie wymiary. Moje mają Wys-210mm,Szer-130mm,Gł-130mm z powodu zastosowania grubszego materiału do budowy (12mm) Zmieniłem też wygląd gł wysokotonowego ponieważ jego kwadratoy front nijak mi nie pasował do mojej koncepcji. Całośc okleiłem fornirem "wenge" polakierowanym dwa razy lakierem do drewna. Na koniec kilka fotek z czasu budowy.

  Moja wersja "Mini kolumny z tanim"MONACOR"-emIMG_00..JPG Download (2.2 MB)Moja wersja "Mini kolumny z tanim"MONACOR"-emIMG_00..JPG Download (2.17 MB) Moja wersja "Mini kolumny z tanim"MONACOR"-emIMG_00..JPG Download (2.18 MB)
  Moja wersja "Mini kolumny z tanim"MONACOR"-emIMG_00..JPG Download (1.74 MB)Moja wersja "Mini kolumny z tanim"MONACOR"-emIMG_00..JPG Download (1.58 MB)Moja wersja "Mini kolumny z tanim"MONACOR"-emMinimoni..2.jpg Download (69.84 kB)
  Moja wersja "Mini kolumny z tanim"MONACOR"-emMini porów..nie.JPG Download (1.59 MB) Moja wersja "Mini kolumny z tanim"MONACOR"-emMinimoni..1.JPG Download (2.18 MB)

  :
 • #3 11 Sty 2017 10:06
  szymon122
  Poziom 34  

  Również jestem ciekawy kosztów całości. Czym to zasilasz? Po przyklejeniu forniru czymś go szlifowałeś? Interesuje mnie jeszcze czym go przykleiłeś.

 • #4 11 Sty 2017 16:49
  398216 Usunięty
  Poziom 42  

  Wykonanie bardzo estetyczne. Efekt wizualny również. Gratuluję.

  pawel13t napisał:
  jak to gra?
  ??? Zwrotnicę zostawiłeś taką jak w oryginale, czy modyfikowałeś pod inny głośnik wysokotonowy?

 • #5 11 Sty 2017 22:08
  carbon54
  Poziom 9  

  Witam. Dzięki za pozytywne komentarze. Pytacie mnie koledzy jak to gra?. Lepiej jak moje stare Creativy które są na zdjęciach. Przy moich kolumienkach nie potrzebuję suba. Bas jest słyszalny i potrafi zejść dosyć nisko tak jak pozwala karta muzyczna kompa. Średnica i wysokie tak jak szerokopasmowy Monacor. Żadnych fajerwerków nie słyszę. Wszystko zależy od tego, czego oczekujecie od kolumienek do kompa. Za cenę około 110 PLN za komplet głośniczków dla mnie "gra warta świeczki". Budowa prozaicznie prosta.To nie HI-END tylko zestaw do codziennego słuchania muzy z kompa. Płyta wiórowa 12mm, fornir "wenge" modyfikowany na flizelinie. Całość oklejana przy pomocy kleju podobnego do butaprenu .Na jednym ze zdjęć widać dokładnie jaki to klej. Używam go już od dawna.Dzięki niemu, okleiłem już swojego suba kilka innych kolumn. Trzeba jednak wiedzieć jak go stosować. Ja smaruję bardzo cieńką warstwą dwie sklejane powierzchnie,czekam kilka minut aż klej jest prawie suchy i kleję.Biorę kawałek flaneli i ręcznie miejsce przy miejscu dociskam fornir do płyty.Tak jak podczas szlifowania. Po wyschnięciu delikatny szlif papierem 600gr i na to lakier matowy. Zwrotnica, to dwa elementy ,opornik i kondensator takie same jak w oryginale. Głośnik wysokotonowy taki sam ,tylko, że ja zmieniłem panel z kwadratowego na okrągły. Można go porównać z oryginałem oglądając galerię.

 • #6 12 Sty 2017 18:07
  mati_323
  Poziom 9  

  Wow super!
  Też chcę takie ! Pod TV. Podasz konkretny model głośników ?
  Ile W ?
  Płyta wiórowa ?
  Gdzie kupiłeś te listwy do zaokrąglenia krawędzi i jak zmieniłeś obudowę wysokotonowego głośnika ?

 • #7 12 Sty 2017 22:17
  carbon54
  Poziom 9  

  Witam. Bardzo mnie cieszy, że moje kolumienki podobają się kolegom. Pełny opis konstrukcji zamieścił kol. pavyan. To na jego wpisie się opierałem robiąc moje. Pełny opis jest w dziale "DIY AKUSTYKA" pod nazwą "Minikolumny z tanim MONACOR-em. Tak jak pisałem wcześniej zmieniłem nieznacznie wymiary i zmieniłem fronty na wysokotonowym. Obrobiłem kwadratowe brzydkie na okrągłe i dokleiłem większe z 3mm plastiku o średnicy 65mm. Listwy boczne to nic innego jak ćwierćwałki drewniane kupione w Bricomarche. Znakomicie ułatwiają pracę przy tworzeniu zaoblonych krawędzi, jesli ktoś nie posiada frezarki.Podobną sztuczkę zastosowałem podczas budowy mojego suba na głośniku NOVA -MDS08-INTERTECHNIK.

 • #8 12 Sty 2017 22:31
  mati_323
  Poziom 9  

  No fakt trochę szpachli i jest cacy :P

  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty