Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-24LE240E - Mrugająca dioda, wymiana oprogramowania mb62

helena_d1 11 Sty 2017 10:28 453 2
  • #1 11 Sty 2017 10:28
    helena_d1
    Poziom 2  

Dzień dobry,
    miałam problem z telewizorem Sharp LC-24LE240E, polegający na tym że pewnego dnia, po włączeniu pojawiło się tylko ciemne tło i mrugała dioda na przemian (zielono/czerwono). Po przejrzeniu podobnych opisanych na różnych forach objawów, postanowiłam wgrać na nowo oprogramowanie, zgodnie z opisem w instrukcji serwisowej. Oto kroki jakie wykonałam:
    SOFTWARE UPDATE LC-24LE240
    " In MB62 project there is only one software.
    From following steps software update procedure can be seen:
    1. MB62 en. bin, mboot.bin and usb_auto_update_mb62.txt documents should copy directly inside of fl ash memory ( not in a folder).
    2. Put flash memory to the TV when TV is powered off.
    3. Power on the TV by main switch and press OK in remote control continuously during 3 -4 sec- onds. Then led will start blinking (red / green) quickly.
    4. If First Time installation screen comes, it means software update procedure is successful. "

Pliki o których mowa w instrukcji pobrałam z jedynego Ÿźródła jakie mi się udało znaleźć, czyli stąd:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3030120#14673573

Aktualizacja przebiegła pomyœlnie, telewizor teraz się uruchamia normalnie, można wejść w menu, ale jest jeden zasadniczy problem - nie znajduje żadnych kanałów. Antena jest podłączona prawidłowo. Wydaje mi się zatem, że mimo opisu w książce serwisowej: "In MB62 project there is only one software. ", tak na prawdę może jest więcej wersji tego oprogramowania, zwłaszcza, że zauważyłam, iż w menu przed wyszukiwaniem kanałów nie mam teraz możliwoœści wyboru kabel/antena, a wcześniej, jak telewizor jeszcze działał normalnie i przed aktualizacją oprogramowania była taka możliwość.
    Czy ktośœ posiada może lub wie skąd pobrać oprogramowanie do tego konkretnego modelu tv ? Na stronie sharp niestety są tylko instrukcje i broszury,

• #3 11 Sty 2017 10:48
    helena_d1
    Poziom 2  

Rzeczywiście, jeszcze 2 dni temu szukałam i byłam pewna, że tego nie ma. Aktualizacja pomogła.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME