Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór smartfona z proponowanej listy przez firmę ubezpieczeniową.

Dziabag 11 Sty 2017 13:01 435 8
  • #1 11 Sty 2017 13:01
    Dziabag
    Poziom 9  

Witam

Firma Ubezpieczeniowa stwierdziła ze moja xperia Z3 nie nadaje się do naprawy i proponują mi telefony poniżej :

SONY XPERIA M5
    LENOVO MOTO X STYLE 32GB
    HUAWEI HONOR 7
    XIAOMI Mi 5 32GB
    LG G4
    HUAWEI GX8
    HUAWEI P9 LITE
    SAMSUNG GALAXY A5 2016
    IPHONE 5S 16GB
    SONY XPERIA XA ULTRA
    LUB INNY WYBRANY TELEFON DO WARTOŚCI ODTWORZENIOWEJ 1600zł z OFERTY AUTORYZOWANEGO DOSTAWCY X-KOM.PL

Moje pytanie - Który z nich wybrać ?
    Zależy mi na dobrym aparacie(także nagrywanie filmów),szybkości działania , dobrej baterii.

Z góry dzięki za każda odpowiedź

• #3 11 Sty 2017 13:51
    Dziabag
    Poziom 9  

Oczywiście, że nie przeszkadza tylko ciekaw jestem jak jest z trwałością tego smartfona, jakością wykonania i procesem oddania urządzenia na gwarancje. Ponieważ jakiś czas temu kupilem telefon także mało znanej firmy Cubot , po delikatnym upadku nie dzialala górna część dotyku. Telefon był w etui.

• Pomocny post
    #4 11 Sty 2017 14:04
    KamGr
    Poziom 23  

Ja aktualnie mam A5 2016 i jak najbardziej polecam fajnie wygląda i bateria zdecydowanie na +.

• Pomocny post
    #5 11 Sty 2017 20:18
    cxzcxz123
    Poziom 31  

Zdecydowanie Xiaomi Mi5 gdybym ja miał wybierać. Mi5 to porządny flagowiec, podczas gdy reszta to smartfony górnego segmentu średniopółkowców. Xiaomi Mi5 spokojnie bije wydajnością resztę wymienionych przez Ciebie smartfonów oraz ma on nakładkę Miui - jest jedną z najlepszych jak nie najlepszą nakładką na Androida. Ja mam drugi telefon od Xiaomi i jestem bardzo zadowolony, bo stosunkiem jakości do ceny biją one z łatwością inne telefony.

A telefonów od takich firm jak Cubot, Umi, Kruger&Matz, Goclever, Ulefone, Mlais itp. radzę unikać, bo mimo iż czasami na papierze wyglądają dobrze to przeważnie korzystanie z nich jest męczarnią (słaba jakość wykonania, najczęściej wyświetlacze, aparaty oraz głośniki są bardzo kiepskiej jakości)

• #6 12 Sty 2017 08:41
    Dziabag
    Poziom 9  

Ok, dzięki za zainteresowanie tematem. Drogą eliminacji i porównaniem telefonów w sklepach RTV itp. Zostały dwa smartfony na mojej liście LG G4 i XIAOMI Mi 5 32GB. O Xiaomi już kolega wyżej mi trochę przybliżył, a co sądzicie o tym G4?

• #7 12 Sty 2017 10:05
    tino2003
    Admin grupy GSM

Dziabag napisał:
    O Xiaomi już kolega wyżej mi trochę przybliżył,

Weź pod uwagę, że kolega jest użytkownikiem marki xiaomi i praktycznie w każdym poście poleca te telefony więc jego opinia jest subiektywna :D

• Pomocny post
    #8 12 Sty 2017 11:41
    cxzcxz123
    Poziom 31  

tino2003 napisał:
    ... i praktycznie w każdym poście poleca te telefony więc jego opinia jest subiektywna :D

Tak to jest moja opinia ale nie jest bezpodstawna. LG G4 byłby lepszym niż Mi5 wyborem dla kogoś kto koniecznie potrzebuje slotu na kartę pamięci lub zamierza korzystać z gogli VR, bo wiadomo rozdzielczość QHD.

Na korzyść Mi5 bezapelacyjnie przemawia wydajność - widać po teście antutu. Wiem, że to tylko cyferki ale wydajność to wydajność - obydwa telefony są dobrze zoptymalizowane ale szybkość działania na korzyść Mi5. W trakcie użytkowania LG G3 przekonałem się iż 5,5 cala QHD z baterią 3000 mAh nie idzie ze sobą w parze. Różnicy między QHD a FHD nie ma w codziennym użytkowaniu (przynajmniej ja nie widzę) a bateria na QHD sporo szybciej "spada".

Co do zdjęć można samemu porównać:
    http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=6901&idPhone2=6948

A tu jeszcze takie ogólne porównanie (ze średnim wynikiem testu Antutu):
    https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-lg-g4

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi5-32gb

• #9 12 Sty 2017 12:39
    Dziabag
    Poziom 9  

Ok, Telefon już wybrany , jednak skusiłem sie na LG G4. Dzięki wielkie za pomoc. Zamykam.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME