Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 11 Sty 2017 13:30
    Dami0dog
    Poziom 2  

Witam
    Wzmacniacz świeci po zmostkowaniu masy z remote ale nie ma dźwięku w tubie. Jeżeli podlacze remote z radia do wzmacniacza on nie działa (nic nie świeci) Obstawiam że problem może leżeć w radiu bądź z sterowaniem z radia.
    Zastanawiam sie czy jest możliwość włączenia wzmacniacza bez użycia radia i czy to coś da skoro po zmostkowaniu wzmacniacz nie przesyła dźwięku.

Radio PIONEER MVH-190UB

Wzmacniacz i tuba : Pioneer GXT-3604B-SET (GM-A3602+TS-W304R)

Pozwolę sobie dodać że całość działała przez ponad 3 miesiące przestało działać w nocy.

• #2 11 Sty 2017 13:37
    kokapetyl
    Poziom 42  

Dami0dog napisał:
    Wzmacniacz świeci po zmostkowaniu masy z remote

Jesteś pewien tego co napisałeś ?
    "REMOTE" sygnał 12 V do sterowania (załączenia)wzmacniacza.
    Dami0dog napisał:
    Zastanawiam sie czy jest możliwość włączenia wzmacniacza bez użycia radia

Tak, podanie 12V na remote.

• #3 11 Sty 2017 13:55
    Dami0dog
    Poziom 2  

Jeżeli wezmę inny kabelek i zmostkuje nim wejście z masy z wejściem od remote wzmacniacz działa. ( oczywiście do wzmacniacza idzie masa od akumulatora i od niej podpinam inny kabelek pod remote) Świeci się niebieska dioda i tak jestem pewny. Jeżeli remote idzie od radia do wzmacniacza to wzmacniacz się nie uruchamia.

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z podaniem 12V, na remote.

• #4 11 Sty 2017 13:58
    kokapetyl
    Poziom 42  

Dami0dog napisał:
    Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z podaniem 12V, na remote.

Odłącz przewód REMOTE który idzie od radia.
    Załóż zworę pomiędzy "+" zasilania (wzmacniacza) ze stykiem "REMOTE"

• #5 11 Sty 2017 14:03
    Dami0dog
    Poziom 2  

Mam sprawić żeby kabel który podaje prąd do remote przewodził 12 V. Kabel ten mam przeciągnąć od akumulatora do wzmacniacza czy mogę są pomocą mostkowania. ? Nawet jeśli to zadziała to wydaje mi się że wtedy wzmacniacz cały czas będzie pobierać prąd z akumulatora.

• Pomocny post
    #6 11 Sty 2017 14:08
    kokapetyl
    Poziom 42  

Dami0dog napisał:
    czy mogę są pomocą mostkowania.

Chyba wyraźnie napisałem "Załóż zworę pomiędzy "+" zasilania (wzmacniacza) ze stykiem "REMOTE"" Mowa o stykach bezpośrednio przy wzmacniaczu.
    Dami0dog napisał:
    Nawet jeśli to zadziała to wydaje mi się że wtedy wzmacniacz cały czas będzie pobierać prąd z akumulatora

Zgadza się. Ten mostek jest tylko do sprawdzenia, jak ustalimy co i jak, trzeba będzie powrócić do właściwego połączenia.

• #7 12 Sty 2017 11:54
    Dami0dog
    Poziom 2  

Witam byłem w pracy nie mogłem odpisać. Więc tak jak mówię wzmacniacz się załącza ale nie przekazuje dźwięku. Podłączyłem tube do wyjścia z głośnika w sensie nie do wzmacniacza a do oryginalnej instalacji z radia. I tuba gra ( oczywiście o wiele słabiej) więc jestem pewny że wina nie leży w tubie bądź w jej złym podłączeniu.
    Czytałem o opcji podłączenia remote bezpośrednio z akumulatora wraz z wyłącznikiem/wyłącznikiem przy siedzeniu żeby samemu sterować tym kiedy wzmacniacz ma się załączyć. Ale nie wiem czy to ma sens ponieważ skoro potrafię załączyć wzmacniacz a on nie przesyła dźwięku to coś jest nie tak. Dodam że wszystkie bezpieczniki są okej. Może być że z radiem jest coś nie tak?

• #8 12 Sty 2017 12:00
    kokapetyl
    Poziom 42  

Dami0dog napisał:
    Czytałem o opcji podłączenia remote bezpośrednio z akumulatora wraz z wyłącznikiem/wyłącznikiem

A Ty kombinujesz dalej po swojemu.
    Miałeś zrobić zworę na stykach zasilania wzmacniacza ZROBIŁEŚ ?
    Jeśli tak to czy dioda sygnalizuje załączenie wzmacniacza ?

• #9 12 Sty 2017 22:57
    powalla
    Moderator CarAudio

3.1.16. Nie wysyłaj pytań, na które odpowiedź można łatwo znaleźć w Internecie lub na forum elektroda.

Przeczytaj i podepnij wzmacniacz tak jak producent zaleca w instrukcji obsługi!

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty