Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wodomierz kupić aby spełnić takie warunki: Q=1,0m3/h typ JS 1,0

bicik4096 11 Sty 2017 13:50 492 2
  • #1 11 Sty 2017 13:50
    bicik4096
    Poziom 4  

Witam

Proszę o poradę, bo chcemy kupić nowy wodomierz i nie bardzo wiemy jaki. Obecny to METRON ( JS 1,0 41, Qn 1,0m3/h ).
    Spółdzielnia w piśmie do nas, ujęła że legalizacja / wymiana wodomierza musi być oparta o ich wytyczne czyli tak
    jak podałem w temacie Q=1,0m3/h typ JS 1,0.

Bardzo proszę o link, chcemy kupić nowy i w związku z tym zalegalizowany wodomierz, oraz zainstalować
    we własnym zakresie. Jestem tylko ciekawy, czy można sobie tak samemu zainstalować. Czy może jest
    potrzebny do tego jakiś tam znowu pracownik z uprawnieniami ?

Proszę o szybką odpowiedź bo niewiele czasu zostało do 31 stycznia 2017.
    Obecnego wodomierza nie chcemy legalizować, ponieważ wyczytałem, w sieci, że po 5 latach,
    one na pewno źle pokazują wyniki pomiarów. A i Spółdzielnia może się też celowo doczepić do czegoś,
    ponieważ nie chcemy radiowych.

WAŻNE:

Cytuję oryginalne wytyczne:
    Informujemy, że decyzją Spółdzielni Mieszkaniowej dopuszcza się stosowanie wyłącznie wodomierzy o nominalnym przepływie Q=1,0m3/h typ JS 1,0

• #2 11 Sty 2017 14:40
    wiertacz
    Poziom 33  

W kwestii wyboru wodomierza nie pomogę.
    Ale jeśli nawet sam go wymienisz to i tak ktoś ze spółdzielni będzie musiał przyjść i zaplombować śrubunek od strony odpływu wody.

• #3 25 Sty 2017 18:26
    bicik4096
    Poziom 4  

Gdyby kogoś to interesowało, w wodociągach dzwoniłem i pani powiedziała że coś tam się w dyrektywie unijnej zmieniło i wodomierze z Q-1,6 są równoznaczne z Q=1; Czyli można kupić śmiało wodomierz z Q=1,6 gdy ktoś wymaga z Q=1;

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME