Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia I 1.9tdi 90 1998 - Podgrzewanie płynu chlodniczego nie działa.

kitikontiO 11 Sty 2017 21:22 417 7
  • #1 11 Sty 2017 21:22
    kitikontiO
    Poziom 6  

Witam problem z podgrzewaniem plynu chlodniczego. Prąd dochodzi do przekaźników, przewody do swiec zarowych maja przejscie od przekaźników, Nie ma sterowania zalaczania przekaznikow. Co bd przyczyna. Temperatura na zwenatrz -15 np a nic nie grzeje. Rozebralem skrzynke i ktos juz tam byl wydaje mi sie ze bylo podlaczone na ktorko ale jest wyciete. Zalaczam zdjecie.

Skoda Octavia I 1.9tdi 90 1998 - Podgrzewanie płynu chlodniczego nie działa.

Popraw pisownię, zgodnie z zasadami języka polskiego.
    Reg. 3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

Poprawiłem sposób zamieszczenia zdjęcia.
    Mod.[CameR]

• #2 11 Sty 2017 21:56
    tomasz sadowski
    Spec od samochodów

Wydaje mi się że brak sterowania od czujnika temp zewnętrznej ( poza tym małe przegięcie z punktami za oglądanie zdjęcia bo liczysz na pomoc i jeszcze za to kasujesz )

• #3 12 Sty 2017 00:25
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

kitikontiO napisał:

Witam problem z podgrzewaniem plynu chlodniczego.

Pierwsze co robimy w takiej sytuacji, to podpinamy VAG i patrzymy czy warunki zapalenia świec są spełnione.

Świecami steruje ECu.

• #4 12 Sty 2017 06:38
    kitikontiO
    Poziom 6  

tomasz sadowski napisał:
    Wydaje mi się że brak sterowania od czujnika temp zewnętrznej ( poza tym małe przegięcie z punktami za oglądanie zdjęcia bo liczysz na pomoc i jeszcze za to kasujesz )

Jezeli chodzi o zdjecie to niewiedzialem. No temperatura zewnetrzna pokazywana jest prawidlowo

• #5 12 Sty 2017 11:02
    szczupx
    Poziom 18  

Nie jestem pewien ale tu chyba są dwa oddzielne czujniki temp. zewnętrznej - jeden dla ECU a drugi dla zegarów.

• #6 12 Sty 2017 19:04
    kitikontiO
    Poziom 6  

szczupx napisał:
    Nie jestem pewien ale tu chyba są dwa oddzielne czujniki temp. zewnętrznej - jeden dla ECU a drugi dla zegarów.

No ale jezeli temperatua plynu jak i temp zewnetrzna wskazuje prawilowo to dlaczego nie zalacza grzania swiec ?

• #7 12 Sty 2017 21:26
    szczupx
    Poziom 18  

Temperatura cieczy na pewno ma dwa czujniki, jeden dla ECU drugi dla zegarów.
    To że się pokazuje temperatura na zegarach nie znaczy ze ECU ma prawidłowy odczyt

• #8 27 Lip 2017 20:38
    kitikontiO
    Poziom 6  

Usterka usunięta. Czujnik temperatury płynu uszkodzony. Pokazywał tempetarurę płynu ale nie wysyłał danych do przekaźnika od podgrzewania płynu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME