Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia I 1.9tdi 90 1998 - Podgrzewanie płynu chlodniczego nie działa.

kitikontiO 11 Sty 2017 21:22 342 6
  • #1 11 Sty 2017 21:22
    kitikontiO
    Poziom 6  

Witam problem z podgrzewaniem plynu chlodniczego. Prąd dochodzi do przekaźników, przewody do swiec zarowych maja przejscie od przekaźników, Nie ma sterowania zalaczania przekaznikow. Co bd przyczyna. Temperatura na zwenatrz -15 np a nic nie grzeje. Rozebralem skrzynke i ktos juz tam byl wydaje mi sie ze bylo podlaczone na ktorko ale jest wyciete. Zalaczam zdjecie.

Skoda Octavia I 1.9tdi 90 1998 - Podgrzewanie płynu chlodniczego nie działa.

Popraw pisownię, zgodnie z zasadami języka polskiego.
    Reg. 3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

Poprawiłem sposób zamieszczenia zdjęcia.
    Mod.[CameR]

• #2 11 Sty 2017 21:56
    tomasz sadowski
    Spec od samochodów

Wydaje mi się że brak sterowania od czujnika temp zewnętrznej ( poza tym małe przegięcie z punktami za oglądanie zdjęcia bo liczysz na pomoc i jeszcze za to kasujesz )

• #3 12 Sty 2017 00:25
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

kitikontiO napisał:

Witam problem z podgrzewaniem plynu chlodniczego.

Pierwsze co robimy w takiej sytuacji, to podpinamy VAG i patrzymy czy warunki zapalenia świec są spełnione.

Świecami steruje ECu.

• #4 12 Sty 2017 06:38
    kitikontiO
    Poziom 6  

tomasz sadowski napisał:
    Wydaje mi się że brak sterowania od czujnika temp zewnętrznej ( poza tym małe przegięcie z punktami za oglądanie zdjęcia bo liczysz na pomoc i jeszcze za to kasujesz )

Jezeli chodzi o zdjecie to niewiedzialem. No temperatura zewnetrzna pokazywana jest prawidlowo

• #5 12 Sty 2017 11:02
    szczupx
    Poziom 18  

Nie jestem pewien ale tu chyba są dwa oddzielne czujniki temp. zewnętrznej - jeden dla ECU a drugi dla zegarów.

• #6 12 Sty 2017 19:04
    kitikontiO
    Poziom 6  

szczupx napisał:
    Nie jestem pewien ale tu chyba są dwa oddzielne czujniki temp. zewnętrznej - jeden dla ECU a drugi dla zegarów.

No ale jezeli temperatua plynu jak i temp zewnetrzna wskazuje prawilowo to dlaczego nie zalacza grzania swiec ?

• #7 12 Sty 2017 21:26
    szczupx
    Poziom 18  

Temperatura cieczy na pewno ma dwa czujniki, jeden dla ECU drugi dla zegarów.
    To że się pokazuje temperatura na zegarach nie znaczy ze ECU ma prawidłowy odczyt

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME