Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 11 Sty 2017 21:28
    antimage
    Poziom 4  

Witam. Moj laptop Lenovo y700 wlasnie wrocil z serwisu po zalaniu. Nie dzialala klawiatura, jednak po wymianie calego panelu zewnetrznego wszystko smigalo..do czasu. Podczas grania i zminimalizowaniu gry pulpit byl caly czarny i zniknely ikony. A potem wywalil bluescreen i oczywiscie sie wylaczyl. System win 10 64. Teraz po odpaleniu lapka wyswietla sie w lewym gornym rogu Checking media a potem Efi Network 0 for IPv4 (50-7B-9D-83-B8-B3) boot failed. Probowalem juz porad z kilku tematow jak wchodzenie do biosu, reset na 15sek , battery drain jednak to nie pomoglo. Co robic? :(

• #2 11 Sty 2017 22:31
    boro1234567
    Poziom 43  

antimage napisał:
    Co robic? :(

Reklamować.

• #3 11 Sty 2017 23:19
    antimage
    Poziom 4  

Nie mam gwarancji po wymianie calego panelu. Wydaje mi sie ze to tylko dysk.

• #4 11 Sty 2017 23:39
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    Moj laptop Lenovo y700 wlasnie wrocil z serwisu po zalaniu.

Zależy
    - ja "wielce" był zalany, które miejsca, czym zalano
    -czy pojęto suszenie zaraz Po !, i jak to zrobiono
    - kiedy , po jakim czasie oddano do serwisu
    - co zrobił serwis

Każda "ciecz" na delikatnej wielowarstowej płycie laptopa działa szybko, skutecznie i niezauważalnie (np. po ukł. BGA, socketem RAM, cpu,... itd)

• #5 12 Sty 2017 01:00
    antimage
    Poziom 4  

Wylalo sie z 10 ml coca coli w miejsce gdzie sa klawisze insert prt screen itd. Obrocilem go tylko i zostawilem na noc. Na drugi dzien odrazu oddalem. Wymienili mi caly panel przedni. Po zalaniu wszystko dzialalo oprocz klawy. Po naprawie, jeszcze w serwisie odpalalem go i wlaczal sie normalnie, nawet odpalilem wymagajace gry i aplikacje i smigalo bez zarzutu. Le wiadomo.. tylko wrocilem, minela jakas godzina i sie zaczelo. Probowalem metod z tamtej stro y i nic nie pomoglo. Dodam ze naprawa kosztowala mnie 900zl.

• #6 12 Sty 2017 09:27
    lisek
    Spec od monitorów

Reklamuj, pewnie nie wszystko "osuszyli" jak trzeba

Cytat:
    Wylalo sie z 10 ml coca coli w miejsce gdzie sa klawisze insert prt screen itd. Obrocilem go tylko i zostawilem na noc.

Patrząc na film z rozbiórki Lenovoy700 Link oraz klawiaturę (owe klawiszeklawiatury ) > np. Link oraz bazując na położeniu płyty w obudowie (złacza usb> prawa strona w trybie pracy, chipy i ukł. chłodzenia do dołu )
    Płyta NM-A541

Lenovo y700 ssd - laptop nie uruchamia systemu Lenovo y700 ssd - laptop nie uruchamia systemu

to narażona na zalanie była cz. płyty zaznaczona

Lenovo y700 ssd - laptop nie uruchamia systemu

To jest moja opinia.

p.s
    900.pl za wymianę panelu przedniego (czyzby klawiatury podswietlanej) to ...?

• #7 12 Sty 2017 09:40
    antimage
    Poziom 4  

Tak. To laptop gamingowy. Mam nadzieje ze to tylko wina dysku, a nie plyty bo w biosie jest napisane hard disk - not detected. Kurde ale to chyba nie sa az tak wazne czesci ? Bardziej bym sie bal jak by oberwaly miejsca przy procesorze albo karcie graficznej. Moze wysunal sie tylko dysk z gniazda i wystarczy go podlaczyc? ;(

• #8 12 Sty 2017 10:04
    szczepan220285
    Poziom 7  

Podlacz moze inny dysk, wgraj byle jaki windows i zobacz czy bedzie dzialac. Nawet bez wgrywania systemu w biosie bedzie czy czyta dysk twardy. (drugi). Jezeli nie czyta dysku to jest pare opcji czemu.. Np. uszkodzony dysk lub port od dysku.

• #9 12 Sty 2017 10:10
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    Moze wysunal sie tylko dysk z gniazda i wystarczy go podlaczyc?

Może !?
    Trzeba rozebrac i zobaczyć.
    Raczej nieś w serwis (jak go zaplombowali.)

Link

Ja możesz wejśc w Bios to
    -wkładka : Security
    pxe boot to lan oraz fast boot > ustaw w DISABLED
    *zapisz F10 i restart
    powinien wł. się : windows boot manager

...potem wkładka: Boot > Boot Mode> legacy

Nie pomoże > wracaj do żródeł (Serwis)

• #10 12 Sty 2017 10:29
    szczepan220285
    Poziom 7  

Nie pomoze bo pisal przeciez ze nie czyta dysku.

• #12 12 Sty 2017 10:42
    szczepan220285
    Poziom 7  

Czyli tak jak mowilem. Zobacz wloz drugi dysk (o ile posiadasz sprawny).

• #13 12 Sty 2017 10:45
    antimage
    Poziom 4  

Niestety nie posiadam. Sprobuje rozkrecic i podlaczyc. Moze faktyczmie wylecial z gniazda.

• Pomocny post
    #14 12 Sty 2017 10:48
    domio33
    Poziom 28  

Ingerujesz w sprzęt, przez rozkręcenie stracisz gwarancję do reszty.

• Pomocny post
    #15 12 Sty 2017 10:50
    lisek
    Spec od monitorów

Możesz wejść w Bios.
    - TAK
    * zmień kol. bootowania na CD-rom i spróbuj uruchomić jaki Live CD Linux

• #16 12 Sty 2017 11:13
    antimage
    Poziom 4  

Dalej to samo. Trudno. Ide do ludzi madrzejszych odemnie w tej dziedzinie. Dziekuje wam za pomoc :)

• #17 12 Sty 2017 11:18
    szczepan220285
    Poziom 7  

antimage napisał:
    Nie mam gwarancji po wymianie calego panelu. Wydaje mi sie ze to tylko dysk.

Jak widac gwarancji nie ma. To co mu szkodzi sprawdzic?

Dodano po 3 [minuty]:

Sprawdz na innym dysku, moze od kogos porzycz.

• #19 12 Sty 2017 12:04
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    O dziwo sie odpalil, chwile podzialal

Na Twoim dysku? Coś robiłeś z nim?

Masz nieznany błąd systemowy (unknown software exception (0x0000094)) powiązany z adresem (ten poniżej) 0x00007F83F7072ED
    * chyba coś z SSD

Tak czy tak nieś w serwis.

• #20 12 Sty 2017 13:32
    antimage
    Poziom 4  

Rozkrecilem go i odl i podl dysk. Ale zanioslem do serwisu. Mowili ze to raczej na pewno nie jest wina cieczy. Kupilem go za ok 4 tys z dyskiem ssd 256gb, 16 gb ram, karta gtx 960m 4gb, i7 6600 wiec troche malo jak na nowke wiec mozliwe ze to od poczatku ssd byl walniety i dlatego taka niska cena. Mozliwe ze byl Refulbished albo fabrycznie uszkodzony.

• #21 12 Sty 2017 13:37
    lisek
    Spec od monitorów

Tak konfiguracja jak Twoja to cena ok. 1600.$

• #22 12 Sty 2017 13:45
    antimage
    Poziom 4  

Dlatego musze ratowac to malenstwo. Gdzies 1100£ kosztuje z takimi flakami a wersje bez ssd i 8gb ram 900£ a wlasnie tyle za niego dalem. Jeszcze win 10 orginalna. Hmm a wiec mozliwe ze cos kosztem czegos

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty