Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Ładowanie baterii 7.2 V 5300 mAh Ni-MH

Dj Zombie 11 Sty 2017 23:05
  • #1 11 Sty 2017 23:05
    Dj Zombie
    Poziom 4  

Witam mam pytanie odnośnie ładowania baterii 7.2 V 5300 mAh Ni-MH, kupiłem ją do modelu RC natomiast posiadam ladowarke "robbe lader 2" i ona ma napięcie wyjściowe 9.6 V / 50mA z 40 minutowym timerem. Chciałem się dowiedzieć czym mogę taką ładowarką ładować ww baterie.

• Pomocny post
    #2 12 Sty 2017 11:14
    kuuczoo
    Poziom 26  

Witam
    Ładować możesz (nic nie uszkodzisz), ale o ile dobrze podałeś dane ładowarki to ładowanie tego aku zajmie wieczność.
    czas ładowania ~ 1.4 * pojemność / prąd ładowania
    Policz sobie ile to zajmie
    Typowe ogniwa Ni-Mh ładuje się prądem 0.2C (1/5 pojemności). Skoro zakupiłeś ten aku do modelu RC to dobrym następnym krokiem byłby zakup jakiejś "inteligentnej" ładowarki typowo modelarskiej. Na początek (a przy dobrych wiatrach może i na dłużej) powinna wystarczyć któraś z "kopii" 50W IMAX B6 (Redox Alpha, GPX Greenbox itd.). Wiem że dla początkującego modelarza taka suma to nie jest mało jak za coś takiego jak ładowarka, ale warto...

• #4 12 Sty 2017 14:53
    Jawi_P
    Poziom 20  

Naładujesz nią ten pakiet.
    Ale ja bym kupił coś lepszego, jak polecana przez kolegę już.

• #5 12 Sty 2017 14:56
    Dj Zombie
    Poziom 4  

Okay. Dzięki wielkie za pomoc juz biorę się za szukanie czegoś lepszego.
    Pozdrawiam panowie :)

• #6 12 Sty 2017 15:20
    Jawi_P
    Poziom 20  

Twój pakiet 5300mAh, ta ładowarka chyba będzie ładować prądem 2A.
    I timer odłączy ją po 40min? To trzeba by go ładować ze 3 godziny ciągle resetując ten timer. Nie znam tej ładowarki. Mało wygodne.

• #7 12 Sty 2017 15:34
    Dj Zombie
    Poziom 4  

Podłączyłem ją patrze timer się wyłączył niedawno a bateria i ładowarka są ciepłe bardzo, nie zaszkodzi to baterii ?

• #8 12 Sty 2017 15:37
    Jawi_P
    Poziom 20  

Dj Zombie napisał:
    Podłączyłem ją patrze timer się wyłączył niedawno a bateria i ładowarka są ciepłe bardzo, nie zaszkodzi to baterii ?

Temperatura szkodzi.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty