Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Instalacja kotła 2funkcyjnego w mieszkaniu 48m2

programosy.pl 12 Sty 2017 01:47 324 4
  • #1 12 Sty 2017 01:47
    programosy.pl
    Poziom 9  

Zdecydowałem się na instalacje ogrzewania wody i kaloryferów przez kocioł 2funkcyjny w mieszkaniu 48m2. Zdecydowałem się na ECOCONDENS GOLD PLUS 20. Kominy są odpowiednie - kominiarze byli i wyrazili pozytywną opinie - komin 8 metrów. Myślę, że kocioł jest ok - no chyba, że to złom to proszę dajcie znać póki nie jest kupiony.

Instalator proponuje Grzejniki dolnozasilane firmy VOGEL&NOOT

Cytat:
    Zestawienie grzejników dolnozasilanych:
    Hol V22900x600
    Pokój lewy V22 500x1400
    Kuchnia V22 500 X 1200
    Łazienka 500x900
    Pokój duży V22 500Xx2000
    Nie wiem na razie nic więcej na temat tych grzejników bo instalator ma problem z podesłaniem szczegółowego kosztorysu. Jak zapytałem o grzejniki to dostałem odpowiedź taką jak zacytowałem wyżej, jak dopytałem o firmę i dokładny model to dostałem tylko firmę, dokładny model nie wiem, ale może to oczywiste jak się zna firmę grzejników i to co podane w cytacie? Nie wiem dlaczego aluminiowych nie wybrał ? już się takich nie używa?

Rurki mają iść 16 tki - nie będą miedziane, tylko ten drugi rodzaj - nie pamiętam jak się nazywa fachowo. Będą puszczone w podłogach, tylko w łazience będą na wierzchu bo jak zobaczyłem zdemolowane podłogi to się załamałem, mimo, że na podłogi będę kładł terakotę (przedpokój, kuchnia, łazienka) i panele ( dwa pokoje) to jednak jak słyszałem od instalatora: ''OK, to jak podłogi mają być robione to puścimy rurki w podłogach '' to myślałem, że to będzie jakoś puszczone przy ścianie wąskim korytkiem, a nie po 20-25 cm rozwalone podłogi przez środek pomieszczeń !!! :-/ i nie będzie to wykończone bo to nie jest dla instalatora praca - (tak mi odpowiedział instalator jak zapytałem kto te podłogi naprawi/wyrówna).

Brak podłogówki bo nie chce ryć podłogi. Wystarczy, że mam już przekopany przedpokój, dwa pokoje i kuchnie :-/

Proszę o pomoc i napisać czy ten kocioł może być? jakie grzejniki wybrać ? jakiej firmy jaki rodzaj polecacie ? czy rurki 16tki są w porządku ? na co zwrócić uwagę? czego dopilnować i czego żądać od instalatora żeby to wszystko było dobrze wykonane bez późniejszego płaczu.

W załączniku dodaje schemat mieszkania. Blok jest ocieplony. Mieszkanie na parterze. Kocioł w łazience.

• Pomocny post
    #2 12 Sty 2017 10:56
    bro2004
    Poziom 24  

Grzejniki bdb firma. Robione w PL. Dla siedzi hurtowni BIMS. Opinie w internecie dostępne na innych forach. Zakładane już 10 lat temu ze 100 szt. i zero problemu. Firma jest w konsorcjum razem z Purmo. Wpisz w google cosmo grzejniki i Ci wszystko wyskoczy.

Kocioł zalecałbym model Gold Plus 25 kW ze względu na CWU. Różnica w cenie minimalna, a szybciej grzana. Z modelami GOLD 20 (bez plusa) na początku produkcji były problemy z osiąganiem zadanej temp. na CWU.

• #3 14 Sty 2017 10:03
    programosy.pl
    Poziom 9  

Dzięki. Ktoś jeszcze się wypowie?

• Pomocny post
    #4 14 Sty 2017 11:30
    serwo66
    Poziom 24  

Na 45 uruchomień kotłów Gold, Gold Plus i innych kotłów na bazie Golda miałem tylko jedną naprawę.

• #5 16 Sty 2017 16:22
    programosy.pl
    Poziom 9  

A co myślicie o grzejnikach KERMI - wszedłem na stronę i kilkaset złotych mniej grzejniki KERMI wyszły, aniżeli te z wyceny instalatora.

Wycena instalatora:

Cytat:
    Grzejniki dolnozasilane firmy VOGEL&NOOT http://www.vogelundnoot.com/pl/produkty/grzejniki_zaworowe.htm typ 22

Hol V22 900x600 - 320 PLN
    Pokój lewy V22 500x1400 - 509 PLN
    Kuchnia V22 500 X 1200 - 426 PLN
    Łazienka 500x900 - 260 PLN
    Pokój duży V22 500Xx2000 - 833 PLN

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme