Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

- Jak zwiększyć przepływ wody w CO

art1111 12 Sty 2017 10:45
  • #1 12 Sty 2017 10:45
    art1111
    Poziom 2  

Witam,
    proszę o pomoc/doradztwo w zwiększeniu przepływu wody w CO - czy dołożenie kolejnej pompy lub przeróbka sieci może pomóc w usunięciu następujących problemów z ogrzewaniem gdzie grzejniki stalowe grzeją tylko górą w pokojach, a drabinkowe w łazience dołem - piec gazowy Termet EcoCondens GOLD 20 KW ustawiony na 60-65 C w mieszkaniu trudno osiągnąć 21-22 C

W lokalu mieszkalnym posiadam 5 grzejników stalowych (perfekt system uniwersalne) + 2 grzejniki łazienkowe + ok.10mkw podłogówki oraz po 1 grzejniku stalowym w klatce schodowej i w garażu.

Serwisant z Termetu stwierdził, że problem jest po stronie sieci, małe przepływy na powrocie.

w załączeniu zdjęcie szafy rozdzielczej, na końcu po prawej jest podłogówka z termostatem na powrocie - zawory zasilania na zdjęciu celowo zakręcone, hydraulik pokazywał mi jak odpowietrzyć podłogówkę przy pomocy automatycznego odpowietrznika w szafie rozdzielczej

• #2 12 Sty 2017 12:57
    art1111
    Poziom 2  

czy nie za dużo zaworów zwrotnych w szafie rozdzielczej? może usunięcie części ZZ spowoduj lepszy przepływ na powrocie. ..

• #3 12 Sty 2017 13:52
    pawel.spyra
    Poziom 15  

Czemu te zawory są pozamykane? Na zdjęciu nie ma zaworów zwrotnych. Instalacja prosta jak budowa cepa jeśli wszystko jest drożne to przyczyną zapewne jest pompa kotłowapracująca w jakimś super oszczędnym trybie.

Pozdrowienia

• #4 12 Sty 2017 14:24
    art1111
    Poziom 2  

zdjęcie jest tylko poglądowe, a zawory chwilowo zamknięte

Serwisant z Termetu sprawdzał pompę w piecu, zwiększył jej pracę do maksymalnej prędkości - nie wiele pomogło grzejniki dalej grzeją 1/3 powierzchni górą pokojowe lub dołem łazienkowe

• #5 12 Sty 2017 18:23
    tomek3108
    Poziom 14  

Jaka jest w kotle pompa obiegowa? Najlepiej zdjęcie bym prosił ;)

• #6 12 Sty 2017 20:11
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 37  

art1111 napisał:
    czy nie za dużo zaworów zwrotnych w szafie rozdzielczej? może usunięcie części ZZ spowoduj lepszy przepływ na powrocie. ..

Gzie tam widzisz zawory zwrotne?
    Grzejniki z głowicami? Czy nie sA pokryzowane powroty? Podłączenie dolne? Może pozamieniane zasilania z powrotem.
    Pompa kotła bez problemu obsłuży kilkanaście grzejników.

• #7 12 Sty 2017 22:57
    torus
    Poziom 12  

Jaka jest rura na zasilaniu i powrocie z rozdzielacza do kotła, nie widać jej pod otuliną, czyżby pex 16 :(

• #8 27 Sty 2017 10:08
    art1111
    Poziom 2  

Dziękuje za pomoc,

przepływ w sieci CO został zaburzony przez grzejnik garażowy podpięty małym trójnikiem 20x16x20 zaraz za kotłem na odcinku piec szafa rozdzielcza na piętrze.