Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Candy GO4 1274L/1-16S-wiruje powoli po czym wyświetla błąd E03-pranie mokre

Najstukafszy 12 Sty 2017 10:51
  • #1 12 Sty 2017 10:51
    Najstukafszy
    Poziom 8  

Cześć Wszystkim,

Problem z moją 6 letnią Candy (Mod. GO4 1274L/1-16S | N. 31003496) ma się następująco:
    Kiedy pralka zaczyna wirowac robi to bardzo powoli, po czym wyświetla błąd: E03 - pranie w bębnie całe mokre. Zgodnie z tym co piszą internety i instrukcja - oznacza to niedrożny wąż odpływowy. Pierwsze co zrobiłem przeczyściłem filtr - zabieg ten nic nie wniósł. Drugą rzeczą jaką sprawdziłem było wyjęcie węża z rury odpływowej i wsadzenie go do klozetu celem zbadania czy w programie spuszczania wody beda jakies problemy z jego drożnością - woda spłyneła bez problemu, na sam koniec wyskoczył ww. błąd.
    Czytałem na forum kilka podobnych wątków, w których rozwiązaniem okazywała się wymiana grzałki, jednak biorąc pod uwagę pewne rozbierzności w każdym z tych przypadków - jako laik wolał bym jeszcze Was drodzy forumowicze poprosić o diagnozę.

Na koniec dodam że pralka zepsuła się wczoraj o 24:00 a w piątek wyjeżdżam na annual party z pracy - bosko :)

Michał

• #2 12 Sty 2017 11:32
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Najstukafszy napisał:
    Zgodnie z tym co piszą internety i instrukcja - oznacza to niedrożny wąż odpływowy. Pierwsze co zrobiłem przeczyściłem filtr -
    Nie do końca, tak to należy odczytywać. Radziłbym sprawdzić całość instalacji odpływowej, tzn.wąż odpływowy i do tyłu pompka z filtrem, ale też połączenie pompki z bębnem i hydrostatem. Zwłaszcza to ostatnie, bo tam jest bardzo cienki wężyk.

• #3 12 Sty 2017 14:30
    Najstukafszy
    Poziom 8  

stanislaw1954 --> Czyli mimo tego że woda z węża spływa bez problemu to należy sprawdzić czy nie ma jakiegoś zatoru "wcześniej"?

• #4 12 Sty 2017 15:17
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam. Kolego rozbierz wszystko poczynając od tzw. syfonu czyli rury łączącej zbiornik z pompa i wyjmij całą pompę a następnie kubek i wężyk który jest połączony z hydrostatem i wszystko dokładnie wymyj pod kranem a sam silnik pompy spustowej mimo że może wyglądać na sprawny to może nie startować za każdym razem i pralka odczytuje to jako błąd.Te silniki w trakcie kilkuletniego i dość intensywnego używania pralki zakańczają swój żywot. Zamiennik takiego silnika dostaniesz w sklepie z częściami AGD w Twojej okolicy. Nie musi być tej samej marki byle parametry elektryczne były by zbliżone i pasowały mocowania. Pozdrawiam.

• #5 12 Sty 2017 15:22
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Najstukafszy napisał:
    to należy sprawdzić czy nie ma jakiegoś zatoru "wcześniej"?
    Właśnie to miałem na myśli, ale i
    tod.1977 napisał:
    kubek i wezyk ktory jest polaczony z hydrostatem

• #6 12 Sty 2017 15:54
    Najstukafszy
    Poziom 8  

Jeżeli po czyszczeniu nic nie pomoże jest jakiś sposób na sprawdzenie tej pompy inny niż kupno nowej i montaż?
    Czy po prostu po tym jak nic nie da czyszczenie zamawiać tą pompę i montować?

• Pomocny post
    #7 12 Sty 2017 16:22
    tod.1977
    Poziom 23  

Wykręć ten silnik jeśli jest mocowany na śrubki bo może też być na zatrzaski w każdym bądź razie jeśli po oddzieleniu silnika od korpusu pompy jeśli rozpadnie się na 2 części lub turbinka będzie miała duże luzy to silnik kwalifikuje się do wymiany. A sprawdzić go możesz po demontażu podłączając pod 230V.

• Pomocny post
    #8 12 Sty 2017 21:49
    zibi1971
    Poziom 28  

Witam
    Jeśli woda jest wylewana bez problemu to sprawdź grzałkę na przebicie do ochronnego

• #9 12 Sty 2017 22:26
    widaw
    Poziom 16  

Problem dotyczy wirowania końcowego? Czy podczas płukania wirowanie działa?

• #10 12 Sty 2017 23:45
    zibi1971
    Poziom 28  

Panowie jak autor tematu zacznie wszystko rozbierać i czyścić to się chłopina napracuje, a efekt może być żaden. Kolega wspomniał, że wodę wypuszcza bez problemu. Zatem jeśli tak to najbardziej podejrzana jest grzałka.

• Pomocny post
    #11 13 Sty 2017 00:48
    zhudomel
    Specjalista AGD

Najstukafszy napisał:
    rozwiązaniem okazywała się wymiana grzałki
    I tak zrób; nic więcej nie rozbieraj.

• #12 13 Sty 2017 10:41
    Najstukafszy
    Poziom 8  

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. W takim razie zacznę od grzałki --> Jakie w takim układzie są oznaki tego że grzałkę trzeba wymienić? Czy po prostu zamówić grzałkę? Zamiennik kosztuje 50 pln - jak mniemam do 6 letniej pralki nie ma co kupować oryginału?

• #13 13 Sty 2017 11:46
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Najstukafszy napisał:
    Jakie w takim układzie są oznaki tego że grzałkę trzeba wymienić?
    A przy ostatnim praniu grzała wodę ?

• #14 15 Sty 2017 17:05
    Najstukafszy
    Poziom 8  

Woda nie była zimna. Już sam nie wiem co w takim razie robić? Czy mimo to wymieniać grzałkę?

• #15 15 Sty 2017 17:11
    zibi1971
    Poziom 28  

Witam
    Tu nie chodzi o to czy grzałka grzeje. Prawdopodobnie ma przebicie do ochronnego, bez dobrego miernika nie da się tego sprawdzić. Jedyny sposób to podłącz pralkę na przedłużaczu bez ,,bolca". Jeśli będzie wirowanie to gorzałeczka do wymiany. Niech kolega poczyni jakieś kroki bo będziemy pisać, i pisać...

• #16 21 Sty 2017 16:12
    Najstukafszy
    Poziom 8  

Ok sprawa załatwiona :)
    Okazało się że przyczyną problemu była grzałka.
    Zamiennik ze sklepu North.pl --> trzeba było tylko podłożyć 2 podkładki pod śrubę mocującą grzałkę i mocno skręcić bo ciekło.
    Dziękuję koledze tod.1977 za cierpliwość, pomoc i szybkie odpowiedzi.

Pranie już się robi :D

Najśmieszniejsze jest to że zamiast odkręcić tylni panel --> zrobiłem tak jak na filmiku z YT i chciałem odkręcić wszystko z przodu --> straciłem 2h żeby to rozebrać to ustrojstwo, aż w końcu zorientowałem się że przedni panel pralki jest nitowany :) okazało się że wystarczyło odkręcić 4 śrubki z tyłu i grzałka na wierzchu --> było wesoło :D

Dzięki za pomoc forumowicze :D