Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sopelki na balkon na diodach WS2812

*zaba* 14 Sty 2017 16:06 4611 8
  • Sopelki na balkon na diodach WS2812
    Witam. Chciałbym przedstawić sopelki na balkon na diodach WS2812b. Już w tamtym roku miałem zamiar je zrobić ale nie wyszło jedynie część materiałów kupiłem. W tym roku dokupiłem całość i się udało wiszą i świecą na balkonie.
    Potrzebne materiały:
    -przeźroczysty wąż fi 10 mm pocięty na kawałki po 17 cm
    -coś sztywnego aby usztywnić wąż z diodami (ja dałem pręt nagwintowany)
    -taśma z led WS2812b pocięta po 10 szt diod (zastosowałem 60 led/metr)
    -maskownica śrub M8 idealnie pasuje na oba końce węża
    -haczyki na wkręcanie
    -arduino nano
    -ładowarka do telefonu
    Najpierw poskładałem sopelki powiesiłem je na lince stalowej na balkonie dopiero później pisałem program na szybko bo już święta się zbliżały.
    program napisany w Bascom'ie z wstawkami asm.
    Jak wszyscy wiemy diody WS2812b mają większe możliwości niż te tu zaprezentowane i dlatego na przyszły rok planuje rozbudować animacje spadania sopli na także dodać tryb animacji na sylwestra i napisać aplikacje na PC/tableta żeby można było sobie animacje "wyklinać" na komputerze i przesłać ją przez WiFi bądź Bluetooth do Uc
    Sopelki na balkon na diodach WS2812 Sopelki na balkon na diodach WS2812 Sopelki na balkon na diodach WS2812 Sopelki na balkon na diodach WS2812 Sopelki na balkon na diodach WS2812 Sopelki na balkon na diodach WS2812 Sopelki na balkon na diodach WS2812 Sopelki na balkon na diodach WS2812 Sopelki na balkon na diodach WS2812 Sopelki na balkon na diodach WS2812
    Sopelki na balkon na diodach WS2812 Sopelki na balkon na diodach WS2812 Sopelki na balkon na diodach WS2812

M328P ASM ... sopli.bin Download (11.12 kB) M328P ASM ...li kod.txt Download (19.07 kB)

Fajne!
  • #2 14 Sty 2017 19:29
    tomek_byd
    Poziom 13  

Sam myślałem już nad czymś takim ale jakoś brakowało czasu na realizację. Pytanie jak wygląda świecenie dookoła? To płaska taśma więc świeci raczej tylko w jednym kierunku. Pytanie czy ten wąż rozprasza światło choć trochę dookoła? Niestety takie coś na wietrze się kręci i samemu planując zastanawiałem się nad diodami przewlekanymi żeby tworzyły lepszy efekt.

• #3 15 Sty 2017 19:52
    *zaba*
    Poziom 13  

Dlatego też żeby się nie kręciło na wietrze zastosowałem haczyki oczkowe na których wiszą na stalowej lince, a co do świecenia to dokładnie tak jak piszesz świecą do przodu z odpowiednim kątem od strony mieszkania widać tylko małą poświatę, co do diod przewlekłych to owszem mógłby być lepszy efekt tylko że więcej roboty w postaci pcb

• #4 16 Sty 2017 20:20
    Zenek
    Poziom 30  

Wyrzucili Cię z domu za te sopelki?? Stąd to filmowanie z kilometra... chętnie ja i pewnie nie tylko ja przyjrzelibyśmy się animacji z bliska.

• #5 16 Sty 2017 20:35
    janek1815
    Poziom 38  

Zenek napisał:
    Wyrzucili Cię z domu za te sopelki??

:)

Daj lepsze nagrania. Jak zobaczyłem tytuł pomyślałem no wreszcie coś fajnego. No ale te filmy są fatalne.

• #6 16 Sty 2017 21:03
    *zaba*
    Poziom 13  

Wisi to praktycznie przy krawędzi balkonu dlatego nagrywałem z dołu ale mam jeszcze takie :)

• #7 16 Sty 2017 22:16
    szymon122
    Poziom 35  

Efekt fajny ale wg mnie bardzo monotonny, z lekka może trochę nudzący. Niech co jakiś czas jedna spadnie szybciej itp.

• #8 17 Maj 2017 07:25
    vp32
    Poziom 11  

Mam pytanie
    Może mi ktoś wytłumaczyć jak działa algorytm na tworzenie takiego spadającego sopelka?

• #9 17 Maj 2017 11:14
    szymon122
    Poziom 35  

Wg mnie to nie ma tam żadnej magii w tym, masz np 4 punkty:
    100%
    60%
    40%
    20% (jasności)
    które przesuwasz w dół, jak się skończy liczba pixeli w sopelku to zaczynasz od początku.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME