Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Beginners Service -> Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??
Author
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post from the author of the topic 18 Jul 2005 22:53   

Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??

Mam pytanie.Prawdopodobnie dla wikszosci banalne ale ja niestety mam z tym problem.Szef na firmie wymyslil ze na hali slabo slychac muzyke(mamy wierze stereo o mocy wyjsciowej 2x60 W dodatkowo jest napisane ze impedanja powinna wynosic 0d 6 do 16 Ohm'ów do tejze wierzy podlaczone sa dwa glosniki 70 W o impedancji 4 Ohmý) Szef przytargal dwa glosniki 60 W o impedancji 6 Ohm i kazal mi podláczyc rownolegle do kazdego wyjscia po jednym. Chodzi mu o to zeby dzwiek docieral z czterech stron hali bo przy dwoch glosnikach z drugiej strony muzyka jest zagluszcana przez maszyny. Ale prawde mowiac mam watpliwosci czy bedzie to dzialac poprawnie.Zdaje sobie sprawde ze moc w jakis tam sposob podzieli sie na dwa glosniki tylko obawiam sie o wyjscie wzmacniacza wierzy aby go nie spalic. Ogolnie chcialbym sie tylko dowiedziec czy takie rownolegle podlaczenie dwoch glosników o parametrach 70 W i impedancji 4 Ohm i 60 W i impedancji 6Ohm pod jedno wyjscie bedzie bezpieczne dla wierzy.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 18 Jul 2005 22:53   

Back to top

marniu
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 18 Jul 2005 22:59helpful post - solution   

Re: Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??

Witam skoro na wieży jest napisane ze mogą chodzić od 6 do 16Ω wiec mozesz zmiało podlaczyc kolumne 4 Ω i 6 Ω szeregowo po jeden kanal i druga tak samo , bo jak podlaczyc rownolegle to padnie koncowka mocy w wieży ?

pozdrawiam marniu

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 18 Jul 2005 22:59helpful post - solution   

Back to top

robercik5
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post from the author of the topic 18 Jul 2005 23:14   

Re: Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??

Dzieki serdeczne. Tylko mam jeszcze jedno pytanie.Kazdy z owych glosników podlaczony jest kablem go grubosci 2,5 mm. .Osobno na oko beda oddalone od wierzy od okolo 10 m do okolo 60m!!!Gdy podlácze je w szereg jestem w stanie podlaczyc je w obwod dwoch par glosników z których kazdy obwod bedzie zawieral okolo 120m kabla!!!(licze poedwojnei 60 metrow do wyznaczonego glosnika po drodze z wpietym szeregowo drugim glosnikiem i potem spowrotem do minusa okolo 60m) 20 metrowy kabel zmierzony metexem(malo dokladny pomiar:) )mial okolo 2 Ohmy!czyliw wynika z tego ze dojdzie opor kable o warosci ponad 10 Ohmow.Nie wiem teraz jaki to moze mniec wplyw na takie poloaczenie glosników i czy nie wyjda jakies inne problemy zwiazane z takim polaczeniem.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Beginners Service -> Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??
Page 1 of 1
Similar topics
Mostek 25A, Jak go podłączyć? Cztery konektory. (2)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.274 seconds

elektroda.pl topic RSS feed