Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Serwisanci -> Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??
Autor
Wiadomość
robercik5
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Pszczyna

Post#1 Post autora tematu 18 Lip 2005 22:53   

Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??

Mam pytanie.Prawdopodobnie dla wikszosci banalne ale ja niestety mam z tym problem.Szef na firmie wymyslil ze na hali slabo slychac muzyke(mamy wierze stereo o mocy wyjsciowej 2x60 W dodatkowo jest napisane ze impedanja powinna wynosic 0d 6 do 16 Ohm'ów do tejze wierzy podlaczone sa dwa glosniki 70 W o impedancji 4 Ohmý) Szef przytargal dwa glosniki 60 W o impedancji 6 Ohm i kazal mi podláczyc rownolegle do kazdego wyjscia po jednym. Chodzi mu o to zeby dzwiek docieral z czterech stron hali bo przy dwoch glosnikach z drugiej strony muzyka jest zagluszcana przez maszyny. Ale prawde mowiac mam watpliwosci czy bedzie to dzialac poprawnie.Zdaje sobie sprawde ze moc w jakis tam sposob podzieli sie na dwa glosniki tylko obawiam sie o wyjscie wzmacniacza wierzy aby go nie spalic. Ogolnie chcialbym sie tylko dowiedziec czy takie rownolegle podlaczenie dwoch glosników o parametrach 70 W i impedancji 4 Ohm i 60 W i impedancji 6Ohm pod jedno wyjscie bedzie bezpieczne dla wierzy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lip 2005 22:53   

Powrót do góry

marniu
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Sochaczew WSC

Post#2 18 Lip 2005 22:59pomocny post - solucja   

Re: Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??

Witam skoro na wieży jest napisane ze mogą chodzić od 6 do 16Ω wiec mozesz zmiało podlaczyc kolumne 4 Ω i 6 Ω szeregowo po jeden kanal i druga tak samo , bo jak podlaczyc rownolegle to padnie koncowka mocy w wieży ?

pozdrawiam marniu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lip 2005 22:59pomocny post - solucja   

Powrót do góry

robercik5
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Pszczyna

Post#3 Post autora tematu 18 Lip 2005 23:14   

Re: Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??

Dzieki serdeczne. Tylko mam jeszcze jedno pytanie.Kazdy z owych glosników podlaczony jest kablem go grubosci 2,5 mm. .Osobno na oko beda oddalone od wierzy od okolo 10 m do okolo 60m!!!Gdy podlácze je w szereg jestem w stanie podlaczyc je w obwod dwoch par glosników z których kazdy obwod bedzie zawieral okolo 120m kabla!!!(licze poedwojnei 60 metrow do wyznaczonego glosnika po drodze z wpietym szeregowo drugim glosnikiem i potem spowrotem do minusa okolo 60m) 20 metrowy kabel zmierzony metexem(malo dokladny pomiar:) )mial okolo 2 Ohmy!czyliw wynika z tego ze dojdzie opor kable o warosci ponad 10 Ohmow.Nie wiem teraz jaki to moze mniec wplyw na takie poloaczenie glosników i czy nie wyjda jakies inne problemy zwiazane z takim polaczeniem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Serwisanci -> Jak podlaczyc cztery glosniki na stereo??
Strona 1 z 1