Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne.

bastek102 16 Sty 2017 23:52
  • Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne.
    Witam!
    Chciałbym zaprezentować Gwiazdę Betlejemską, którą wykonałem 2 lata temu. Cała konstrukcja została zrobiona z arkusza blachy. W wywierconych otworach znajduje się 78 diod 5mm ( 34 czerwonych, 33 żółtych, 10 zielonych, 1 niebieska). "Ogon" gwiazdy to podstawowa konfiguracja ne555 + cd4017. Do każdego wyjścia licznika podłączone są trzy diody łączone szeregowo. Środek gwiazdy działa w oparciu o układ znajdujący się w tym temacie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1489666.html (2x ne555 + cd4017). Niestety nie działa on tak jak powinien. Powstały efekt świetlny (zależny od położenie potencjometrów) jest również ładny dlatego go zostawiłem. Migające zielone diody są podłączone do wyjścia jednego z ne555. Gwiazda została wykończona przyklejonymi kulkami z bibuły.

Widok od tyłu:
    Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne. Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne. Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne.

Tył został zakryty bibułą.
    Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne. Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne.

Widok od przodu:
    Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne. Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne. Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne. Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne. Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne. Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne. Gwiazda Betlejemska LED - wykonanie własne.

• #2 17 Sty 2017 09:00
    krisRaba
    Poziom 21  

Bardzo ładny efekt. Wydaje mi się tylko, że "ogonek" gwiazdy powinien świecić w drugą stronę ;)

• #3 17 Sty 2017 10:44
    rb401
    Poziom 27  

Bardzo estetyczne i solidne wykonanie. Wygląda bardzo ładnie nawet jeszcze bez światełek. Podoba mi się wkomponowanie tych ledów w tą zwijaną bibułkę. W gwiazdce efekt świetlny bardzo ładny, dynamiczny ale nie agresywny.
    No tylko ten nieszczęsny ogonek lata na odwrót, jak już wyżej kolega zauważył. Gdyby tak latał od gwiazdki a jeszcze był zsynchronizowany z "erupcjami" gwiazdki to jak dla mnie, było by super.

• #5 17 Sty 2017 17:14
    krisRaba
    Poziom 21  

Chyba że to gwiazdka na wstecznym ;-) Minęła cel, bo nie spodziewała się, że chodzi o stajenkę i teraz wraca... :-D