X

Vectra 2,0 DI 97r, grzanie świec żarowych

19 Jul 2005 08:40 FRfrobek
  • #1 19 Jul 2005 08:40
    frobek
    Level 9  
    Helpful post? (-1)
    Witam!!!
    Jestem tu nowy więc na początek się przywitam i wszystkich pozdrowię. Problem jest następujący, mianowicie w moim aucie Vectra 2,0 DI z 97r nie działa układ grzania swiec żarowych. Nie swieci się kontrolka na desce jak również nie jest podawane napięcie na same świece. Póki co jest ciepło i auto zapala dobrze. W związku z powyższym chciałem zapytać znawców tematu, jak ten układ działa, jakie parametry są kontrolowane przez ten układ i czy aby napewno jest zepsuty sterownik czy może jakiś czujnik np. temperatuty silnika. Proszę jeszcze o informacje, gdzie ten sterownik jest zamontowany.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję
    Robert
  • #2 19 Jul 2005 18:08
    CAMARENA
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    sterownik będzie gdzieś w komorze silnika,znajdziesz go idąc po kablach od świec
    spawdż z rana na zimnym silniku czy na pewno świece nie dostają napięcia
  • #3 19 Jul 2005 19:36
    k631
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    witam latem ten sterownik załancza na bardzo krótko bądz wcale.pozdrawiam
  • #4 09 Feb 2006 13:30
    archi7711
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Kolego śiece włączają się dopiero przy tem. poniżej 5st.
  • #5 05 Mar 2006 20:39
    Sawicki
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Zgadza się kontrolka świec żarowych zapala się tylko poniżej -5 st C. Też bałem się że w mojej VECTRZE X20DTH mam coś nie tak, ale w zimie wszystko sie wyjaśniło. Stwierdziłem też że tylko rano jak jest mróz zapala sie kontrolka świec a po rozruchu nawet po kilku godzinach postoju na mrozie już sie nie zapala a autko pali OK.
    Informacja o tym jest w instrukcji obsługi VECTRY.
  • #6 05 Mar 2006 22:51
    janusz kaczor
    Spec od samochodów
    Helpful post? (0)
    Awaria jest sygnalizowana piorunkiem, a skoro się nie pali jest OK.Sterownik świec jest w puszce nad silnikiem (tam są dwa bezpieczniki przekażnik jeden lub dwa oraz moduł grzania świec(radiator z wtyczką)
  • #7 13 Oct 2007 07:19
    anusek
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    witam podepne sie pod temat. mam taki sam samochod i mam problemy z odpalaniem kontrolka grzania swiec sie nie zapala. auto przy pierwszym porannym rozruchu kreci bardzo bardzo ciezko i nie odpala. nastepny rozruch jest lzejszy i auto wtedy odpala moze jakiues rady co powinienem zropbic ?? jak sprawdzic czy wszystko jest ok?? bede wdzieczny za wszystkie porady dzieki
  • #8 13 Oct 2007 10:03
    k631
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    janusz kaczor wrote:
    Awaria jest sygnalizowana piorunkiem, a skoro się nie pali jest OK.Sterownik świec jest w puszce nad silnikiem (tam są dwa bezpieczniki przekażnik jeden lub dwa oraz moduł grzania świec(radiator z wtyczką)

Witam wydaje mnie się że w 1 -szej kolejności
    patrz jak wyżej jeśli tam będzie wszystko grało to prawdopodobnie skończyły się twoje świece :D
  • #9 14 Oct 2007 18:46
    anusek
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    troche posprawdzalem pomierzylem i jest zauwazylem jedna zastanawiajaca rzecz rano nie pojawia sie napiecie na swiecach i w zwiazku z tym nie sa podgrzewane, natomiast napiecie pojawia sie po odpaleniu samochodu i jest przez okolo 1,5 minuty czy to normalne?? pozniej w dzien juz wszystko jest ok, samochod pali na dotyk czy to normalne ze to napiecie pojawia sie po odpaleniu samochodu??
  • #10 16 Oct 2007 07:46
    matimon22
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Musisz podpiąć pod kompa, żeby wyeliminować ewentualny błąd czujnika temp(wkręcony w obudowę termostatu - chyba). Jeśli jest niesprawny, to tesh nie będzie grzania świec.
  • #11 19 Oct 2007 10:36
    k631
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witam jeszcze jedna możliwość kostka stacyjki ,dość częste awarie.
  • #12 20 Oct 2007 23:14
    AD2458
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Sprawdż kolego czujnik temperatury silnika odpowiedzialny za grzanie świec ,a najlepiej to zdejmij wtyczke z czujnika temperatury i wtedy włącz zapłon czy zapali się kontrolka od świec jeżeli sie zapali to może to być wina czujnika .
  • #13 27 Oct 2007 20:54
    slawekpl
    Level 9  
    Helpful post? (-1)
    mam vectre z dtl (bez interculera) u mnie podobnie jak u kolegi swiece grzeja po rozruchu doszedlem do wniosku zeby ustabilizowac prace zimnego silnika , moje auto pali dobrze , kontrolka zapala sie przy temp minusowych, slyszalem ze wystarczy wgrac nowy soft do sterownika oczywiscie w aso aby swiece grzaly w plusowych temperaturach
  • #14 28 Oct 2007 10:21
    anusek
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    no jest tak jak mowisz nowy soft grzeje swieczki przy +14 stopniach ale licza sobie za niego okolo 150pln
  • #15 11 May 2009 21:44
    Stiwen1
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Witam czy to jest Przekażnik Świec Żarowych bo nie jestem pewien ten duży pod fioletowym i mam pytanie czu jakoś można to uszykować bo jak jest zimny samochód to komputer się zapala i po odczytaniu błędu pisało Przekażnik (moduł) świec żarowych. Vectra B 97rok 2.0 DTL
  • #16 11 May 2009 21:48
    Removed
    Helpful post? (0)
    To nie jest przekaźnik świec.
  • #17 13 May 2009 14:50
    Stiwen1
    Level 21  
    Helpful post? (-1)
    To gdzie go mam szukać, może mi ktoś podpowie.
  • #18 13 May 2009 17:37
    Removed
    Helpful post? (0)
    Żebrowane aluminiowe pudełko koło akumulatora
  • #19 17 Jan 2012 19:39
    scoti2005
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam :)

Ja mam tą samą sytuacje , dodam ze odczyt z kompa mówi jasno ze szwankuje sterownik swiec , vectra 2.0 DTL .

Tylko u mnie jest taki problem ze niemam takowego przekaźnika z radiatorem w tej skrzyneczce za akum.

czy jest możliwosc ze jest on gdzie indziej , albo jest on bez radiatora ??
  • #20 24 Jan 2012 07:56
    matijaz666
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    no tak nie wszystkie przekaźniki od świec są z takim radiatorem ja też mam taki fioletowy przekaźnik jak na zdjęciu z tym linku powyżej,wiec masz pewnie też taki fioletowy.
  • #21 21 Nov 2013 18:48
    666krzysztof666
    Level 2  
    Helpful post? (+3)
    ja mam Vectra B 2.0 DTI.
    MIanowicie tez MIALEM PROBLEMY Z ODPALENIEM. usterke usónąłem bardzo szybko:

czunik temperatury silnika (znajduje sie pod pokrywą silnika)
    odbpinamy od niego przewód (dwu pinowy, innego nie ma :) )
    przekrecamy stacyjke , jesli mamy granie (zapala sie kontrolka) to juz polowa sukcesu... :)))
    idziemy do sklepu elektronicznego
    kupujemy POTENCJOMETR wystarczy 10kOhm o mocy np 2W (poze byc mocniejszy ale nie ma takiej potrzeby poniewaz szkoda nam miejsca pod maską xD

ustawiamy potencjometr na 5kΩ uzywając miernika elektronicznego

A TERAZ NAJWAZNIEJSZE:
    Przecinamy niebieską żyłe, ktora podłączona jest do wtyczki od czujnika
    lutujemy lub zakladamy tzw kostkę (POTENJOMETR PODŁĄCZAMY W SZEREG NIE RÓWNOLEGLE DO CZUJNIKA !!!!!!!!!!!!)

w razie problemów z wykonaniem prosze bardzo tutaj moj numer telefonu.
    516-384-639

I NA KONIEC SIE CIESZYMY SUKCESEM. wystarczy wydac 4,20zł
    NIE MA TO WPLYWU NA PRACE SILNIKA.
    jak potrzeba to wstawie foto
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products