Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino A4988 silnik. - Optymalne parametry.

Slavcos 22 Sty 2017 11:28 540 2
  • #1 22 Sty 2017 11:28
    Slavcos
    Poziom 2  

Witam.

Ostatnio pewnym trafem dostałem w posiadanie zestawik Arduino uno+ cnc shield+A4988 , który to zestaw pozwala sterować krokowcami.
    Planuję budowę mikrofrezarki, i teraz właśnie potrzebuję waszej pomocy do określenia jak bardzo mikro będzie ona musiała być ;P

Sterownik max prąd 2A i napięcie 35V oczywiście z z chłodzeniem ( mogę zapewnić dodatkowe wentylatory jak będzie trzeba).

Jakie maksymalne parametry silnika mogę sensownie obsługiwać tym zestawem? Jakiego prądu szukać? ( może być więcej jak 2 A ale wtedy silnik nie pracuje na 100% tak?) Jakie napięcie?

Czy np. silnik 2 A, 1.76 V i 0.65 Nm z 6 wyprowadzeniami będzie miał jakiś sens?

I dodatkowo jaki oceniacie minimalny moment silnika wymagany w takiej mikro frezarce?
    Obszar A4, szufladówka, śruby metryczne ( wiem wiem, badziew) fajnie by było jakby dała rasę grawerować drewno jakąś mini szlifierką.

• #2 22 Sty 2017 11:59
    rs6000
    Poziom 18  

Ten stepstick gotuje się już przy 1.5A, 2A to bezwględny maks dla tego chipa i to chwilowo. Silnik 0.6Nm to mało do frezarki, chyba, że to ploter do papieru albo hipsu na śrubach o małym skoku. Na tych stepstickach i silnikach o takim momencie obrotowym robi się drukarki 3D.
    Silnik z 6-ma wyprowadzeniami to silnik unipolarny, szukaj bipolarnych z 4-ma lub 8-ma wyprowadzeniami.

Pozdr

• #3 20 Kwi 2017 13:13
    Slavcos
    Poziom 2  

rs6000 napisał:
    Ten stepstick gotuje się już przy 1.5A, 2A to bezwględny maks dla tego chipa i to chwilowo. Silnik 0.6Nm to mało do frezarki, chyba, że to ploter do papieru albo hipsu na śrubach o małym skoku. Na tych stepstickach i silnikach o takim momencie obrotowym robi się drukarki 3D.
    Silnik z 6-ma wyprowadzeniami to silnik unipolarny, szukaj bipolarnych z 4-ma lub 8-ma wyprowadzeniami.

Pozdr

Frezarka powstała.

I silniczki 0.6 Nm pozwalają na ruchy szybkie do 1600mm/min
    Sklejkę po 2 mm warstwa robię po 600mm/min frezem fi5.
    Wszystko na śrubie M8.
    Sterowniki ostatecznie to TB6600, ustawione na 2A i 24V DC, więc jest jeszcze zapas ale nie mam odpowiedniego trafa.

Więc pozdrawiam tych co mówią że się nie da :)

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME