Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD/LED TV 42"-55" do aplikacji digital signage

pietrushnic 29 Sty 2017 14:38 1038 6
  • #1 29 Sty 2017 14:38
    pietrushnic
    Poziom 9  

Witam,
    poszukuję telewizora LCD dającego możliwość implementacji własnego oprogramowania lub odpowiedniej modyfikacji istniejącego. Z tego co rozpoznałem u chińskich dostawców najlepszy byłby telewizor z wbudowanym Androidem te urządzenia oparte o RK3288 lub podobne SoC są dość proste do zhackowania, jakkolwiek zastanawiam się jakie doświadczenia mają bardziej doświadczeni użytkownicy. Wymagania:

1. Wbudowany moduł kontrolujący
    2. 42"-55" LCD/LED TV używany w pomieszczeniach wewnętrznych
    3. Możliwość programowego kontrolowania matrycy (on/off, jasność, kolory itd.)
    4. Zbudowane na popularnym układzie z aktywną społecznością (Rockchip, Amlogic itd.), bądź z dostępnym SDK
    5. W miarę niska cena 200-300USD

Innymi rozwiązaniami jakie rozważam są urządzenia zgodne z OPS (Open Pluggable Specification), jakkolwiek są one znacznie droższe i raczej dedykowane pod panele dotykowe. Czy spotkaliście się z tanimi OPS LCD TV bez dotyku ?

Jeżeli chodzi o kontrolę matrycy to zdaję sobie sprawę, że może to nie być dostępne, więc biorę pod uwagę np. usunięcie IR i emulację kontroli bezpośrednio z płyty głównej. Czy macie doświadczanie z kontrolowanie takich urządzeń programowo ?

Wszelkie sugestie dotyczące urządzeń mile widziane, jak również inne podejścia do rozwiązania problemu.

• #2 30 Sty 2017 11:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 30 Sty 2017 12:26
    pietrushnic
    Poziom 9  

@LOCOLOCO, dzięki za komentarz. Cena minimalna dotyczy minimalnego spełniania wymagań. 42" można dostać bardzo tanio 150-180USD, więc jeżeli byłby tam rozsądny kontroler to byłbym w stanie dorzucić nawet 50%.

Wydaje mi się, że niepotrzebnie zawęziłem temat do LCD. LED TV spełniające wymagania też mogą być.

Myślę, że Walmart byłby zainteresowany dostawą 1000szt LED TV. Możesz je zamówić tu . W przypadku LCD to nawet ciężko znaleźć 55".

• #4 30 Sty 2017 16:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 12 Lut 2017 21:56
    pietrushnic
    Poziom 9  

Na targach ISE 2017 w Amsterdamie podpytałem chińskich dostawców, jak można znaleźć takie telewizory i otrzymałem kilka odpowiedzi, które były dla mnie bardzo pomocne:

1. Interfejs komunikacyjny pomiędzy płytą z Androidem a głównym panelem kontrolnym jest RS232, z tego wniosek, że należy szukać TV z możliwością kontroli po RS232
    2. Protokół jest specyficzny dla producenta i zazwyczaj ciężko jest wyciągnąć całą specyfikację
    3. Największym producentem paneli kontrolnych do LCD w Chinach jest CVTE i oni mają ustandaryzowany protokół.

Jeżeli chodzi o OPS to na chwilę obecną ciężko zjechać poniżej 400USD.

Wygląda na to, że najlepszą opcją jest zamówienie kilku bardzo tanich LCD TV i próba samodzielnego zrozumienia jak są skonstruowane i czy istnieje możliwość wgrania własnego oprogramowania.

• Pomocny post
    #6 10 Maj 2017 14:13
    OverHit995
    Poziom 6  

Polecam kupić player android np. Minix neo x7 mini zrobić roota do tego jakiś monitor pod digital signage. Gdyż TV się szybko wypali i zazwyczaj brak możliwości powieszenia w pionie. A jesli chcesz monitor reklamowy z androidem polecam ASUS SA555-Y 55" cena napewno powyżej 1000$ jest jego mniejszy odpowiednik ale to też cenowo wychodzi grubo. Polecam ci kupic ASUSA SD433 + karte android CA001 lub player na Androidzie nawet na allegro.

A monitor czy tam tv z androidem za 200$ Strata kasy. pochodzi chwile i się wypali oraz w pionie nie powiesisz.
    Nie baw się w tanie rozwiązanie zakup raz a porządnie monitor reklamowy jest mnóstwo firm które handlują monitorami + playerami a nawet softami do DS . Digital Vitra(Toshiba, LG ), Vitra pro (ASUS) itp.

Naprawdę warto zainwestować. Takie monitory robią swoją robotę w szczególności w pionie.

• #7 04 Cze 2017 16:35
    pietrushnic
    Poziom 9  

Zakup oddzielnego playera wydawał nam się nadmiarowy. Uwaga nt. jakości i czasu pracy jest bardzo wartościowa, jakkolwiek uważam, że 1000USD za monitor to jest spory koszt i raczej nie chcemy iść w tym kierunku. Domyślam się, że częściowo cena ta jest podyktowana integracją systemu zarządzania i tym, że jest to wartość dodana. W przypadku innych platform ie. Sharp czy LG złączem OPS, które jako standard Intelowy ma swój koszt. Ponadto ciężko jest znaleźć tani sprzęt ze złączem OPS. Zastanawialiśmy się nad jego dodaniem do naszego produktu jakkolwiek użycie LVDS bezpośrednio wydaje się nam lepszym podejściem niż inne kombinacje.

Po przeanalizowaniu wielu rozwiązań, wizycie w Chinach i dyskusji z mniejszymi producentami podjęliśmy decyzję o samodzielnym złożeniu platformy w oparciu o panele CSOT, typowe zasilacze i naszą własną platformę hardwareową. Jesteśmy jeszcze na etapie weryfikacji, jakkolwiek jeżeli ktoś byłby zainteresowany tym rozwiązaniem to zapraszam do kontaktu na PM.

Tak, czy inaczej bardzo dziękuję za podzielenie się wiedzą i wszystkie rady.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme