Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Combo lampowe 5W na bazie AVT2772

Sopelll2 31 Sty 2017 13:33
  • Combo lampowe 5W na bazie AVT2772
    Witam.
    Chciałbym przedstawić moją wersję oklepanego już zestawu. Nie ma się co tutaj dużo ropisywać na temat samego wzmacniacza - jest opisów pełno w sieci. Z mojej strony dołożyłem tylko opóźnienie przy załączeniu napięcia anodowego (widać na filmiku).
    Obudowa wykonana jest ze sklejki 18mm, pobejcowana, przetarta papierem dla efektu postarzenia i polakierowana. Dla mnie efekt wyszedł bardzo sympatycznie, choć to oczywiście rzecz gustu i wszystkim podobać się nie musi.
    Obudowa samej elektroniki wykonana z blachy aluminiowej 2mm, okolejna czarną, matową folią samoprzylepną.
    Panel... no tutaj to już była zabawa :) Zaprojektowałem w FrontPanel i został wycięty laserowo z dwuwarstwowego laminatu grubości 0.8mm. Gdyby ktoś był zainteresowany to chętnie podam namiary na człowieka, który to zrobił (200% profesjonalizmu ). Rolę kontrolki załączenia wzmacniacza pełni wycięta z pleksi "5", pulsuje na czerwono przy rozgrzewaniu lampek i świeci na zielono przy normalnym działaniu układu - ot taki bajer.
    Głośnik miałem gdzieś w szafie wiec można go było wykorzystać. Jest to oryginalny gitarowy przetwornik z pieca fendera.
    Co do brzmienia: pierwszy raz mam do czynienia z lampowym wzmacniaczem gitarowym i dla mnie jest bardzo fajne, klarowne brzmienie. Nie ma przydźwięku, nic nie trzeszczy więc myślę, że jest poprawnie. Okaże się po kilku próbach, na różnych wiosłach :)

Tak oto wygląda moja wersja tego wzmacniacza.
    Pozdrawiam

Combo lampowe 5W na bazie AVT2772 Combo lampowe 5W na bazie AVT2772 Combo lampowe 5W na bazie AVT2772 Combo lampowe 5W na bazie AVT2772 Combo lampowe 5W na bazie AVT2772 Combo lampowe 5W na bazie AVT2772 Combo lampowe 5W na bazie AVT2772

• #2 31 Sty 2017 14:07
    Freddy
    Poziom 43  

Piszesz, że:

Sopelll2 napisał:
    Combo lampowe 5W na bazie AVT2772

jakie wprowadziłeś modyfikacje w takim razie?

• #3 31 Sty 2017 14:33
    Sopelll2
    Poziom 8  

Tak, jak napisałem : "Z mojej strony dołożyłem tylko opóźnienie przy załączeniu napięcia anodowego (widać na filmiku)"
    Nie ma tu żadnych modyfikacji samego wzmacniacza.

• #4 31 Sty 2017 14:38
    Freddy
    Poziom 43  

Sopelll2 napisał:
    widać na filmiku
    ... a przydałoby się zobaczyć tez na schemacie :)
    Wskazane byłyby również wyraźne fotki z wnętrza.

• #5 31 Sty 2017 22:52
    szymon122
    Poziom 35  

Napisz coś o kosztach. Głośnik ma jakie oznaczenia? Jakie są wymiary całości? Na czym grasz na tym wzmacniaczu? Całość ładnie Ci wyszła :)

• #6 09 Lut 2017 21:33
    KrzysDZ
    Poziom 2  

Wszyscy z ciekawością czekamy na odpowiedź autora i więcej zdjęć od środka.