Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawo budowlane zezwolenia

rozi_rozmus 01 Lut 2017 14:52 783 6
  • #1 01 Lut 2017 14:52
    rozi_rozmus
    Poziom 3  

Witam posiadam Firmę Usługi Spawalnicze , dostałem zlecenie na zrobienie nowej konstrukcji stalowej dachu , ale żeby to zrobić zleceniodawca chce żebym usunął jedną kondygnację budynku ( czyli usunięcie drewnianego dachu , wyburzenie 4 ścian rozebranie krokwi i rozwalenie stropu ) czy mogę się tego podjąć jako firma spawalnicza czy muszę mieć na to specjalne zezwolenia, certyfikaty ? zaznaczam że facet ma takowe na rozbiórkę , i zgłoszone gdzie powinno być .

• #2 01 Lut 2017 18:18
    Jarzabek666
    Poziom 22  

Jaka wysokość budynku i ile od granicy?

• #3 01 Lut 2017 20:20
    rozi_rozmus
    Poziom 3  

budynek ma 11 m wysokości ( 2 kondygnacje 6 m druga 5 , całość budynku to 1200 m 2 ) jest to teren ogrodzony na 1 ha ziemi i w pobliżu nie ma żadnych budynków , tylko z jednej strony jest droga powiatowa i od tej drogi budynek stoi jakieś 5 m .

Dodano po 1 [minuty]:

a jeszcze jedna sprawa rozebrać mam górną kondygnację w całości , łącznie ze stropem .

• #4 01 Lut 2017 21:03
    Jarzabek666
    Poziom 22  

Na ta rozbiórkę trzeba pozwolenie czyli pełna biurokracja kierownik budowy itd. Jak kierownik budowy nie ma przeciwwskazań to nie ma żadnych przeciwwskazań prawnych byś taką usługę wykonał, jedynie może będziesz miał problem z FV i PKD. Pamiętaj że prace rozbiórkowe prowadzi kierownik budowy.

A masz pracowników czy działasz sam?

• #5 02 Lut 2017 09:45
    rozi_rozmus
    Poziom 3  

na to zlecenie chcę podpisać umowę o dzieło z paroma chłopakami .

• #6 02 Lut 2017 10:36
    Jarzabek666
    Poziom 22  

To musisz chłopaków wysłać na szkolenie BHP z wyszczególnieniem prace na wysokości jak i muszą przejść badania wysokościowe. Ciebie też to się tyczy jako pracodawca. Mając szkolenie i badania nic nie stoi na przeszkodzie byś taką usługę wykonał pod nadzorem kierownika budowy.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme