Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Hydepark działu mikrokontrolerów

dondu 06 Lut 2017 20:58
  • #181 06 Lut 2017 20:58
    Artur k.
    Admin grupy audio

Freddie Chopin napisał:
    VirtualBox + darmowe obrazy Windowsa wprost od Microsoftu

Znam to rozwiązanie, tyle że w przypadku gdy 90% czasu będzie wykorzystywany Windows poprzez VirtualBox, to po co w ogóle Linuxa instalować? Prościej od razu zainstalować Windowsa i Linuxem sobie głowy nie zawracać. Koszt Windowsa w momencie gdy komputer służy do celów zarobkowych jest naprawdę pomijalny.

Freddie Chopin napisał:
    No właśnie, akurat w dziale Mikrokontrolerów używanie Linuxa nie jest w ogóle problematyczne

No właśnie, jednak nie wszędzie to tak wygląda jak w dziale Mikrokontrolerów. :)

• #182 07 Lut 2017 22:03
    strikexp
    Poziom 27  

Artur k. napisał:

strikexp napisał:
    Artur k. napisał:
    Tak naprawdę wiele aplikacji sieciowych wymaga zainstalowania odpowiedniego środowiska na komputerze lokalnym - Java, Flash, Silverlight itd, itp.

Bzdura, wystarczy w miarę aktualna przegladarka z tych najbardziej rozbudowanych typu Chrome czy Firefox.

Co jest nieprawdą. Przykładowy flash w całości wykonywany jest po stronie komputera klienta, a nie po stronie serwera. I nie ma znaczenia czy jest to plugin Adobe, czy jego wolny odpowiednik w Linux czy wbudowany w przeglądarkę. Bez wątpienia jest to aplikacja desktopowa.

Trudno żeby żadnego softu nie było na komputerze docelowym.
    I jak pisałem, bzdura. Odkąd przeglądarki obsługują HTML 5 to i flash jest niepotrzebny.
    To że jest używany wynika raczej z tego że jest tani. Ta technologia umiera, a konkurencyjny Javascript to duże pieniądze. Stąd flash jeszcze oddycha i oddychać będzie przynajmniej kilka lat.

• #183 08 Lut 2017 06:47
    Artur k.
    Admin grupy audio

strikexp napisał:
    Odkąd przeglądarki obsługują HTML 5 to i flash jest niepotrzebny.

Flash niepotrzebny, ale za to potrzebny jest kodek video i to kompatybilny z tym w którym zakodowano film. To samo dotyczy audio. O ile wiem, standard jako taki nie istnieje.
    Zatem jak by do tego nie podejść - czy będzie to Flash, czy HTML5, jakieś dodatkowe oprogramowanie jest potrzebne. Samo się odtwarzało nie będzie.
    Gdzie tu bzdura? Uczepisz się, że napisałem o Flashu? A co to za różnica czy potrzebuję Flash-a, czy kodek np. h.264? Istotne jest to, że bez dodatkowego oprogramowania działać to nie będzie.

• #184 08 Lut 2017 10:22
    Piotrus_999
    Poziom 38  

strikexp napisał:
    To że jest używany wynika raczej z tego że jest tani. Ta technologia umiera, a konkurencyjny Javascript to duże pieniądze. Stąd flash jeszcze oddycha i oddychać będzie przynajmniej kilka lat.
    Możesz bliżej wyjaśnić dlaczego flash jest tani a JavaScript do duże pieniądze? Bo z tego co mi wiadomo to JavaScript jest bezpłatny a flash platny (narzędzia do tworzenia). Chyba że w ciągu ostatnich 24h coś się zmienilo

• #185 15 Lut 2017 00:59
    strikexp
    Poziom 27  

Chodzi mi o Canvas bo to jedyne co ma współnego Javascript z Flash. We flashu da się dość łatwo wyklikać i oprogramować gry/animacje. W Javascript to sporo roboty, szczególnie jak to coś większego i trzeba użyć programowania czysto obiektowego.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty