Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Hydepark działu mikrokontrolerów

dondu 06 Lut 2017 20:58
 • #181 06 Lut 2017 20:58
  Artur k.
  Admin grupy audio

  Freddie Chopin napisał:
  VirtualBox + darmowe obrazy Windowsa wprost od Microsoftu

  Znam to rozwiązanie, tyle że w przypadku gdy 90% czasu będzie wykorzystywany Windows poprzez VirtualBox, to po co w ogóle Linuxa instalować? Prościej od razu zainstalować Windowsa i Linuxem sobie głowy nie zawracać. Koszt Windowsa w momencie gdy komputer służy do celów zarobkowych jest naprawdę pomijalny.

  Freddie Chopin napisał:
  No właśnie, akurat w dziale Mikrokontrolerów używanie Linuxa nie jest w ogóle problematyczne

  No właśnie, jednak nie wszędzie to tak wygląda jak w dziale Mikrokontrolerów. :)

 • #182 07 Lut 2017 22:03
  strikexp
  Poziom 27  

  Artur k. napisał:

  strikexp napisał:
  Artur k. napisał:
  Tak naprawdę wiele aplikacji sieciowych wymaga zainstalowania odpowiedniego środowiska na komputerze lokalnym - Java, Flash, Silverlight itd, itp.


  Bzdura, wystarczy w miarę aktualna przegladarka z tych najbardziej rozbudowanych typu Chrome czy Firefox.

  Co jest nieprawdą. Przykładowy flash w całości wykonywany jest po stronie komputera klienta, a nie po stronie serwera. I nie ma znaczenia czy jest to plugin Adobe, czy jego wolny odpowiednik w Linux czy wbudowany w przeglądarkę. Bez wątpienia jest to aplikacja desktopowa.


  Trudno żeby żadnego softu nie było na komputerze docelowym.
  I jak pisałem, bzdura. Odkąd przeglądarki obsługują HTML 5 to i flash jest niepotrzebny.
  To że jest używany wynika raczej z tego że jest tani. Ta technologia umiera, a konkurencyjny Javascript to duże pieniądze. Stąd flash jeszcze oddycha i oddychać będzie przynajmniej kilka lat.

 • #183 08 Lut 2017 06:47
  Artur k.
  Admin grupy audio

  strikexp napisał:
  Odkąd przeglądarki obsługują HTML 5 to i flash jest niepotrzebny.

  Flash niepotrzebny, ale za to potrzebny jest kodek video i to kompatybilny z tym w którym zakodowano film. To samo dotyczy audio. O ile wiem, standard jako taki nie istnieje.
  Zatem jak by do tego nie podejść - czy będzie to Flash, czy HTML5, jakieś dodatkowe oprogramowanie jest potrzebne. Samo się odtwarzało nie będzie.
  Gdzie tu bzdura? Uczepisz się, że napisałem o Flashu? A co to za różnica czy potrzebuję Flash-a, czy kodek np. h.264? Istotne jest to, że bez dodatkowego oprogramowania działać to nie będzie.

 • #184 08 Lut 2017 10:22
  Piotrus_999
  Poziom 38  

  strikexp napisał:
  To że jest używany wynika raczej z tego że jest tani. Ta technologia umiera, a konkurencyjny Javascript to duże pieniądze. Stąd flash jeszcze oddycha i oddychać będzie przynajmniej kilka lat.
  Możesz bliżej wyjaśnić dlaczego flash jest tani a JavaScript do duże pieniądze? Bo z tego co mi wiadomo to JavaScript jest bezpłatny a flash platny (narzędzia do tworzenia). Chyba że w ciągu ostatnich 24h coś się zmienilo

 • #185 15 Lut 2017 00:59
  strikexp
  Poziom 27  

  Chodzi mi o Canvas bo to jedyne co ma współnego Javascript z Flash. We flashu da się dość łatwo wyklikać i oprogramować gry/animacje. W Javascript to sporo roboty, szczególnie jak to coś większego i trzeba użyć programowania czysto obiektowego.

  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty