Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Attiny24A Dziwny program

elektronik80 04 Lut 2017 21:04 849 15
  • #1 04 Lut 2017 21:04
    elektronik80
    Poziom 8  

Witam. Mam programator avr usb wraz z adapterem do attiny24A. Problem jest w tym ze z elportalu pobrałem program ale nie moge go otworzyc w programie np avrdude. Czy ktoś pomógł by i podpowiedział jak go otworzyc? W załączniku pobrany program. Dziękuję.

• #3 05 Lut 2017 10:59
    elektronik80
    Poziom 8  

Witam. To ile w sumie plikow powinno byc? Zaraz wrzuce wszystko co znalazlem odnosnie tego programu.

• #5 05 Lut 2017 14:17
    Piotrus_999
    Poziom 39  

dondu napisał:
    Na to nie znamy odpowiedzi.

Może ją poznać jak ma trochę cierpliwości. Niech otworzy ten plik notepadem i tam jawnym tekstem te pliki są wymienione pomiędzy śmieciem

swoją drogą fajne ma Autor projektu katalogi np: "rowerowy_shit"

• #6 05 Lut 2017 14:29
    elektronik80
    Poziom 8  

Witam. Pobrałem wszystkie pliki z katalogu program do kitu avt-1925 w załączniku oto i one jeden juz udostepniłem a2 skopiowałem do notatnika i zapisałem z tą samą końcówka co była na serwerze.

• #7 05 Lut 2017 17:10
    elektronik80
    Poziom 8  

W bascom avr plik z końcówką .atsln jedynie mi sie otworzył. Czy jest to "wsad" który mam wgrać do attiny24?

• Pomocny post
    #8 05 Lut 2017 19:11
    vania
    Poziom 21  

elektronik80 napisał:
    Witam. Pobrałem wszystkie pliki z katalogu program do kitu avt-1925

Jeszcze trzeba było pobrać wszystkie pliki z podfolderów. Tam są źródła w C i pliki hex. Masz w załączniku.
    Mikrokontroler masz zaprogramować plikiem alarm_pir2.hex

• #9 05 Lut 2017 20:00
    elektronik80
    Poziom 8  

Hmm w zalacznikach tam nie bylo zadnych innych plikow tylko te ktore udostepnilem. A gdzie kolego ten wlasciwy pobrales plik?

• #10 05 Lut 2017 20:13
    vania
    Poziom 21  

elektronik80 napisał:
    Hmm w zalacznikach tam nie bylo zadnych innych plikow tylko te ktore udostepnilem. A gdzie kolego ten wlasciwy pobrales plik?
    Tak z ciekawości zerknąłem wpisując w google AVT-1925 i w pliku http://download.kamami.pl/p562480-Dokumentacja.pdf było w ramce "Dodatkowe materiały na FTP:" i login i hasło do serwera EP.

• #11 10 Lut 2017 23:51
    elektronik80
    Poziom 8  

Witam. Zakupiłem programator avr isp (usbasp). Wgrałem jak kolega mówił do mikrokontrolera plik : alarm_pir2.hex. I mam problem tego typu ze płytka jest zmontowana ok natomiast mikrokontroler nie działa. Czy nie musze nic zmieniac podczas wgrywania np jakis fuse bitów? Do odczytu i wgrywania uzywam programu : extreme burner - avr

• #12 11 Lut 2017 11:59
    vania
    Poziom 21  

elektronik80 napisał:
    Witam. Zakupiłem programator avr isp (usbasp). Wgrałem jak kolega mówił do mikrokontrolera plik : alarm_pir2.hex. I mam problem tego typu ze płytka jest zmontowana ok natomiast mikrokontroler nie działa. Czy nie musze nic zmieniac podczas wgrywania np jakis fuse bitów? Do odczytu i wgrywania uzywam programu : extreme burner - avr

Odczytaj fusebity i sprawdź czy masz zaprogramowany DIV8. Z tego co pamiętam to domyślnie jest zaprogramowany. Procesor działa wtedy z taktowaniem 8MHz/8=1MHz. Program jest kompilowany dla 8MHz więc działa 8 razy wolniej.
    Z fusebitami uważaj, najlepiej odczytaj je, sprawdź czy dobrze się odczytały, zmień tylko DIV8 i zaprogramuj.

• #13 15 Lut 2017 18:28
    elektronik80
    Poziom 8  

Witam. Próbowałem juz kolego na wiele sposobów i nadal nic. W załączniku wysle jak są ustawione fuse bity i program który wgrywam do attiny24. Po drodze juz zdazyłem ja zablokować ale odblokowałem ;) Moze program jest zły? Wszystko wgrywam za pomoca programatora USBASP i program mkAVR Calculator. Wgrywałem tez program do attiny2313 i chodzi od strzała.

• Pomocny post
    #14 15 Lut 2017 19:18
    vania
    Poziom 21  

elektronik80 napisał:
    Witam. Próbowałem juz kolego na wiele sposobów i nadal nic. W załączniku wysle jak są ustawione fuse bity

No właśnie masz zaprogramowany DIV8 i program działa 8 razy wolniej. Ma być odznaczony (brak "ptaszka")! Może poprzednio niejasno napisałem. Jeśli to nie pomoże to trzeba by zerknąć w kod programu.

• #15 15 Lut 2017 19:23
    elektronik80
    Poziom 8  

Ok odznacze i wgram potem napisze jakie efekty dzieki poki co. :)

• #16 16 Lut 2017 07:25
    elektronik80
    Poziom 8  

Witam. Wszystko ruszyło ale mam teraz inne pytanie. Zapewne trzeba pozmieniać cos w programie. Chodzi mi mianowicie o to ze po aktywacji czujki ruchowej buzer piszczy 3x krótkimi sygnałami i dopiero sie aktywuje alarm. Jest opcja usunąć te 3 krótkie sygnały i zeby odrazu po zadziałaniu czujki ruchowej piszczał ciągłymi sygnałami?

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME