Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Case na konsole 2x cd player + mixer

Blue-M 06 Lut 2017 17:53 6426 8
  • Case na konsole 2x cd player + mixer
    Witam wszystkich :)
    Jako że znów powróciłem na forum myślę, że nie ma co przychodzić z pustymi rękoma :D
    Chciałbym zaprezentować walizke/case mojej produkcji na moją konsole , założenie było proste- zbudować case mocne, tanie i w miary podobne do oryginalnych(chociaż każda konstrukcja DIY jest oryginalna i niepowtarzalna no ale wiadomo o co chodzi ).
    Standardowo telefon do wujka stolarza aby przywiózł płyte, na drugi dzień pojechałem z wymiarami, wycinanie, powrót do domu i zaczynamy...

Użyty materiał to sklejka 12mm niestety przesadzona grubość ale wiem, że kolejne produkcje będą już na 6mm lub 8 max .
    Klejona na klej do drewna i skręcana wkrętami , całość fajnie mocno się trzyma, przekątna ok .

O Case na konsole 2x cd player + mixer Case na konsole 2x cd player + mixer Case na konsole 2x cd player + mixer

Całość następnie została oklejona folią carbon czemu ? podoba mi się jej wygląd, fajna struktura i miałem tego na tyle żeby okleić 3 takie walizki.
    Środek jest wyklejony czymś w rodzaju filcu ? mam 2 rolki takiego materiału z jednej strony śliski z drugiej taki filcowaty jest fajny miękki więc się nadał :) Pokrywa ma wklejoną gąbkę którą należało by wymienić lub zakryć bo jak widać na zdj niebyła dość szeroka i tak średnio wygląda to łączenie ale nie widać tego prawie w ogóle tylko przy ściąganiu pokrywy więc temat pozostał nie rozwiązany .

Case na konsole 2x cd player + mixer Case na konsole 2x cd player + mixer Case na konsole 2x cd player + mixer

Okucia kupione w firmie eaglea case , polecam fajne rzeczy :) .
    Standardowe gniazdo zasilania, bezpiecznik, 2 wyjścia xlr(canon) i 2 ''czincz'' .
    Waga z konsolą kablami itp 30 kg .
    Dorobiłem już 2 kółeczka lecz jeszcze nie mam rączki ale to kwestia czasu bo nie będę specjalnie zamawiał 1 szt a nie długo będę robił kolejną walizkę na konsole kumpla i sobie kablarke.

Case na konsole 2x cd player + mixer Case na konsole 2x cd player + mixer Case na konsole 2x cd player + mixer Case na konsole 2x cd player + mixer Case na konsole 2x cd player + mixer Case na konsole 2x cd player + mixer Case na konsole 2x cd player + mixer Case na konsole 2x cd player + mixer

Całość wygląda tak jak powyżej , jestem bardzo zadowolony z mojego ''dzieła'' .

Dodatkowo zrobiłem sobie taki przejściowy case na końcówkę ads i equalizer (tak wiem powinien zostać w domu , ale no za 20 zł przyda się , nie narzekam ) .
    Tak, że robiłem case dla szkoły na koniec mocy + mixer) .

Koszt walizki na konsole wyniósł około 300 zł bez wliczania kątowników i materiału w środku , więc tak czy siak w 400 zł spokojnie by się zmieścił więc cena mnie zadowala :) Case na mixer+końcówka 150 zł a na mój wzmacniacz i eq ok 90 zł

Fajne!
  • #2 06 Lut 2017 22:06
    Patryk L

Poziom 15  

Wielki plus za chęci ale za 400zł można już zrobić w pełni profesjonalną na zamówienie. Mnie też czeka zrobienie case-a ale raczej pójde po maksymalnych kosztach bez okuć wszystko w kocu :)

• #3 06 Lut 2017 22:22
    zipzap
    Poziom 14  

Czemu wszędzie "case" i "case"? Fajnie z angielska brzmi? Słowo walizka nie brzmi gorzej. Tym bardziej, że znasz je i od czasu do czasu używasz. Dbajmy o nasz język.

Ile waży sama walizka? Sklejka 12mm już trochę waży. Jakie są rozmiary?
    P.

• #4 07 Lut 2017 09:23
    Blue-M
    Poziom 3  

Patryk L - myślę, że ciężko za te 400 zł kupić na zamówienie z pełnym okuciem , wyjściami itp (obdzwoniłem kilka firm, pisałem mejle ceny zaczynały się od 580 zł ) A mnie wyniosło to 300 zł więc. No każdy robi jak uważa ja chciałem aby to wyglądało profesjonalnie w miare niskich kosztach :)

zipzap - a ja wiem ? wszędzie każdy mówi kejs, kejs jakoś tak to się przyjęło :) Nie wiem ile waży ale około 20 kg , dlatego przy kolejnych nie popełnię tego błędu i będzie sklejka 6mm, a wymiary nie pamiętam ale około 85x45x20 coś takiego :)

• #5 07 Lut 2017 17:35
    398216 Usunięty
    Poziom 42  

Blue-M napisał:
    Użyty materiał to sklejka 12mm
    O rany... toż to samo w sobie pół tony waży! Z 12 można zrobić boczki, reszta to 6 mm wystarczy z palcem w nosie.
    Poza tym :
    Jak robiłeś "na miarę" to mogłeś się lepiej postarać. Luzy po bokach odtwarzacza są zbędne przecież?
    Dalej - na krawędziach dolnej i górnej części dałeś kątowniki - OK, ale po zamknięciu masz tam szparkę, przez którą dostanie się kurz. Ja te elementy robiłem z dwóch 6mm klejonych na zakładkę - jedna część wystawała o 5mm i te 5mm wchodziło po zamknięciu w górną - gdzie było odwrotnie. Coś jak okno w ramie. Nawet woda po zamknięciu się nie dostaje - kiedyś w deszczu się rozładowywałem i kuferek stał przez jakieś kilka minut w strugach deszczu - wewnątrz sucho.
    Mogłem co prawda w Paco kupić listwy na krawędzie z oryginalnym kształtem takiej składającej się ramy, ale - zdecydowanie taniej wyszło tak jak zrobiłem.
    Ogólnie - ładnie wygląda, ale w kolejnym musisz pomyśleć bardziej nad takimi drobiazgami.

• #6 08 Lut 2017 09:52
    Blue-M
    Poziom 3  

Temat sklejki myślę, że można zostawić w spokoju wiem że źle zrobiłem na pewno więcej błędu takiego nie popełnię :)
    Te odtwarzacze mają kratki wentylacyjne po bokach w dolnej części więc zapas jest po to aby gąbka była tylko u góry a od połowy w dół jest pusto i powietrze sobie przepływa spokojnie ale też przyznam się że rysując projekt myślałem że 1 cm zapasu to nie dużo ale jak tych centymetrów zbierze się kilka to niestety.Ale nie jest źle mikrofon dobrze leży w tym miejscu akurat :D
    Nie zauważyłem żadnej szpary, ewentualnie między częściami zamka jest drobna szpara to fakt nie zeszło się to idealnie ale na pewno nie między kątownikami, myślę że w deszczy konsoli bym nie zostawił tym bardziej że teraz mam inny mixer...
    Wiadomo pierwsza taka poważniejsza konstrukcja no to nie obejdzie się bez błędów .
    Kolejna podobna szykuje się też na konsole kolegi ale uparł się przy 10mm sklejce, trudno będzie dźwigał... Ja jak wyżej pisałem będę robił walizkę na kable itp i będzie z płyty 6mm, zobaczymy co z tego wyjdzie może się pochwale :)

• #7 08 Lut 2017 13:50
    398216 Usunięty
    Poziom 42  

Blue-M napisał:
    między częściami zamka jest drobna szpara
    Wierz mi - też tak myślałem (że nie będzie problemu) gdy robiłem pierwszego kejsa... Kurz wszędzie wlezie, a woda... Nie zawsze możesz przewidzieć czy nie będzie trzeba przenosić sprzętu na salę w deszczu, a to już czasem wystarczy :(.
    Blue-M napisał:
    Wiadomo pierwsza taka poważniejsza konstrukcja no to nie obejdzie się bez błędów .
    Oczywiście. Dlatego też piszę, aby uchronić Cię od moich.
    Blue-M napisał:
    będę robił walizkę na kable
    Tu też wystarczy sklejka 6mm. Jedynie na wszystkich krawędziach i narożnikach dałbym listwy - np.2x2cm. Poza tym - o ile skrzynka miała by być spora dodatkowo na spodzie i bocznych/dłuższych ściankach dodatkowo po takiej samej listwie od wewnątrz. Usztywni to na pewno całość, a przy tym mniej dźwigania.
    Powodzenia przy kolejnych kuferkach i pozdrawiam.

• #8 09 Lut 2017 12:19
    KJ
    Poziom 31  

Co do słowa "case" w branży nagłośnieniowej to słowo jednoznacznie określa walizkę/skrzynię transportową na sprzęt bez konieczności doprecyzowania o co chodzi a "walizka" może być dowolnego typu ... więc nie widzę powodu aby się czepiać kwestii językowych, słowa angielskie wchodzą do języka polskiego zwłaszcza w branżach związanych z elektronika i informatyką i żadna ustawa tego nie zmieni ;). Co do wykonania ogólnie bardzo dobrze to wygląda ale okucie zwykłym kątownikiem jest pomysłem takim sobie. Fabryczne, profesjonalne skrzynie tego typu są okuwane specjalnym profilem który robi tak naprawdę całą robotę nadając konstrukcji sztywność i niesamowita wręcz wytrzymałość i to przy zastosowaniu sklejki 5-6mm. Niemniej jednak jeżeli sprzęt jeździ to lepsza taka skrzynia niż brak jakiejkolwiek. Co do zamawiania skrzyń pod wymiar, są firmy które się w tym specjalizują i robią to naprawdę bardzo dobrze - sam mam kilka takich caseów i jestem bardzo zadowolony a cena nie była jakoś bardzo wygórowana. Sam pewnie zrobiłbym nieco taniej ale nie tyle aby mi się opłacało bawić.

• #9 09 Lut 2017 13:17
    Blue-M
    Poziom 3  

Case, walizka każdy mówi jak tam uważa :) Jeśli chodzi o kątowniki , w tej konstrukcji mają one charakter ozdobny i ochronny co by to się rogi nie poobijały , bo cała konstrukcja jest łączona klejem i wkrętami , w oryginalnych tak jak piszesz one trzymają i usztywniają całą konstrukcje wiem o tym. Na razie mam czas i zapał do tego aby sobie posiedzieć wieczorami porobić coś samemu, cena jak już pisałem wyszła około połowę mniej niż case na zamówienie co cieszy ale też jeśli było by to tylko tańsze o 100 zł to i tak bym sobie sam zrobił bo jeszcze mi się chce i lubię coś zrobić samemu co się przyda niż wozić sprzęt w pudełkach czy nie daj panie luzem...

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME