Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa małych monitorków do Pc

kamil1202 07 Lut 2017 18:13 450 12
  • #1 07 Lut 2017 18:13
    kamil1202
    Poziom 17  

Witam.
    Chciał bym zbudować małe monitorki do Pc.
    Mam problem z dobraniem odpowiednich głośników.
    Z racji małej kubatury obudowy ok 2L, Nie wiem czy na bazie tego da się zrobić coś sensownego.
    Więc zwracam sie z tym do mądrzejszych.
    Cena to ok 400zł
    Wzmacniacz jaki by to napędzał to już oklepany LM3875.
    Który w przyszłości doczeka się jakiegoś DACA.
    Typ samej obudowy nie gra roli ważne żeby z wykorzystanymi elementami zmieści się w 400zł.
    Zastanawiałem się na membraną bierną ale rodzi to dodatkowe koszta.

• #2 07 Lut 2017 19:08
    viayner
    Poziom 31  

Witam,
    Widze tu pare niescislosci:
    1) obudowa 2dm3 tu raczej szalu nie bedzie
    2) do zasilania tych glosniczkow chcesz uzyc LM3875, to troszke jakby za dobra kostka i o zbyt duzej mocy do tych glosniczkow i przenaczenia.
    3) DAC - a po co ? chcesz lepszy niz ten na plycie PC ? to mija sie z celem skoro sygnal z niego bedzie zasilal te glosniczki.
    Mozna by dobrac glosniki przenzczone do malych obudow i powalczyc z typem obudowy ale wg. mnie naklad pracy nie przelozy sie na jakosc, chyba lepiej zbudowac male poprawne monitory.
    Pozdrawiam

• #4 07 Lut 2017 20:12
    kamil1202
    Poziom 17  

No właśnie tego się obawiałem. że z tak małej kubatury nic sensownego nie będzie.
    Dlatego takie małe bo mają stać przy monitorze na biurku i swoją wielkością nie miały przytłaczać. No jak się nie da inaczej to powiedzmy 4l ale to max.
    A LM3875 dlatego że chciałem mieć zapas mocy w razie wu. i w miarę dobrą jakość dźwięku. I zawsze mieć jakąś rezerwę.
    Który jest podłączony pod troszeczkę lepszą karte Asus dgx.
    To nie jest główny sprzęt tylko do pc więc jakiegoś głośnego grania nie oczekuje.
    Obudowy 6l odpadają mam już takie pod innym wzmacniaczem onkyo. Stanowczo jak do komputera są za duże.
    Ogólny cel jest taki żeby stworzyć coś co zagra lepiej od tych popularnych grajków.
    Też jest opcja żeby zrobić system 2.1
    Znalazłem coś takiego co o tym sadzicie
    http://zwierzak.cba.pl/?page_id=1225

• #5 08 Lut 2017 10:18
    viayner
    Poziom 31  

Witam,
    swego czasu tez nie zadowalal mnie dzwiek z plastikowych pudelek i eksperymentowalem z obudowami ze sklejki i grubego kartonu (5-10mm) o pojemnosci pare dm3. Efekty byly zadziwiajaco pozytywne. Co do glosnikow to z moich doswiadczen jezeli chcesz miec jako takie basy to membrana powinna byc raczej spora, moc samych glosnikow nie musi byc duza, ja testowalem kilka-kilkananscie W.
    To bylo do czasu az podlaczylem calosc do normalnego wzmacniacza (u mnie lampowy) i sporych kolumn. Teraz nie ma czego porownywac.
    Pozdrawiam

• #6 08 Lut 2017 11:52
    kamil1202
    Poziom 17  

To mają być monitorki do odsłuchu z bliskiego dystansu. Więc dużej powierzchnia membrany nie musi być. Nie tyle że popularne marki grają bo grają też mi się nie podobają. A to też jest bądź co bądź ważny aspekt no ale nie najważniejszy.
    A jeśli patrząc na rynek to producenci robią sobie kpinę z kupujących np.
    creative gigaworks t40. cena z czapy wzięta. Grają tak sobie bass za wysoko cięty ok60hz, Serednicy prawie nie ma, Wysokie są mniej więcej akceptowalne.
    Za tą cene nigdy.
    Jedyne co zagrało tak w miarę to Microlab B77.
    Myślę że dało by radę troszkę podnieść ich jakość. stosując lepszy wzmacniacz.
    Myślę że siedzi tam coś pokroju tda2030,tda2050 lub tda2005. Co jakością nie grzeszą.
    Ale czy sens jest w tym żeby kupować takie coś żeby praktycznie całą elektronikę wymieniać. brak opłacalności. Ale za to wyglądają ładnie.

• #8 08 Lut 2017 14:38
    kamil1202
    Poziom 17  

Bardzo fajne. Mam wzmacniacz jak pisałem lm3875 więc myślę że będzie w sam ras. tylko jak by były troszeczkę węższe.
    Powiedz jak grają i do czego są podłączone.

• #10 09 Lut 2017 20:28
    korrus666
    Poziom 40  

kamil1202 napisał:
    Bardzo fajne. Mam wzmacniacz jak pisałem lm3875 więc myślę że będzie w sam raz. tylko jak by były troszeczkę węższe.
    Powiedz jak grają i do czego są podłączone.

Podłączone do cyfrowego wzmacniacza o bardzo małych wymiarach(98x125x35mm). Jest to SMSL SA-S3 o mocy około 2x25 watów. Co do kolumn to grają całkiem nieźle. Najlepiej oczywiście posłuchać ale ja jestem z nich zadowolony. Byłem na odsłuchach przed zakupem, porównywałem z jakimiś Wharfedale Diamond (chyba 10.1) i wybrałem Roth.

• #11 10 Lut 2017 18:39
    kamil1202
    Poziom 17  

Witam.
    Postanowiłem przeprojektować moje stanowisko i przy pewnej modyfikacji kolumny już większej kubatury będą w porządku.
    Wielkość ok 5-7l myślę że już coś rozsądnego da się zrobić na tej podstawie.
    Czy mogliście by mi podać jakiś projekt takowych albo nakierować na przetworniki?
    Cena niestety pozostaje bez zmian ok 400zł za parę.

• #12 12 Lut 2017 02:20
    Tremolo
    Poziom 43  

Membrana bierna raczej zwiększy te głośniki... Nie myślałeś kupić jakichś używek i je odrestaurować. Eltaxy, Kefy itp.

• #13 12 Lut 2017 23:42
    kamil1202
    Poziom 17  

Myślałem nad tym lecz w mojej okolicy (poznań i okolice) nie mogę znaleźć nic interesującego mnie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME