Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bascom i atmega 128 i 16 niedziała program

dawdzio123 12 Lut 2017 10:20 507 6
  • #1 12 Lut 2017 10:20
    dawdzio123
    Poziom 2  

witam
    czy może ktoś napisać gdzie jest błąd ponieważ taki prosty program nie działa nie dział na atmedze 16 oraz na 128 nie wiem gdzie jest błąd
    wyjścia ustawiają się zgodnie z programem ale nie ma przełączania się .Program nie działa na atmedze 128 ani na 16. Kwarc 16mhz w obu przypadkach, mikrokontrolery na różnych płytkach.

• #2 12 Lut 2017 10:56
    niveasoft
    Poziom 34  

Na początek potrenuj kilka skrótów klawiszowych Windows.
    Jak chcesz zrobić zdjęcie okna programu a nie całego pulpitu to wciskasz ALT+PrtSC (printscreen)
    Wtedy do schowka zostaje skopiowany obraz tylko tego okna które akurat jest na wierzchu. Następnie otwierasz Paint albo co tam lubisz i klikasz CTRL+V
    Cudownie obrazek zam się wklei i możesz go zapisać a nie takie foto.

W podobny sposób możesz przecież wkleić kod. Zaznaczyć go poprzez CTRL + A i na Forum w znacznikach Syntax zrobić CTRL + V

W programie masz prosty błąd logiczny. Druga instrukcja zamknięta jest w pierwszej a że dotyczą tego samego warunku/pinu to druga nigdy się nie wykona.

Brzmi to mniej więcej : "Jeśli przycisk jest wcisnięty, ale jest puszczony to..."
    Zmień na coś w tym stylu:

Kod: vbnet
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #3 12 Lut 2017 15:17
    dawdzio123
    Poziom 2  

Witam
    Za utrudnienia przepraszam
    Po zmianie instrukcji wg powyższej wiadomości problem pozostał wyjścia są zgodne z programem ale nie wykonuje przełączenia wg instrukcji

• #4 12 Lut 2017 15:45
    niveasoft
    Poziom 34  

Co innego program w zdjęciu po lewej, a co innego pewnie program sterownika schodów.
    Zamieść program który Ci nie działa.

Skopiuj kod i odpowiadając wybierz u góry "Listing kodu SYNTAX wybierz" tam poszukaj "Basic Bascom".

Na zdjęciu po prawej widać że niby JTAG masz wyłączony, ale czy to się tyczy tego samego procesora?

• #5 14 Lut 2017 13:28
    dawdzio123
    Poziom 2  

Witam programu do sterownika schodów nie mam jeszcze napisanego ponieważ nawet taki prosty program nie działa. Niewiem co jest problemem jak wgrywam program to weryfikacja przebieg pozytywnie a atmega nie reaguje tylko ustawia porty wg. pierwszej pozycji. Nawet na tym programie atmega nie zmienia stanu na porcie c

• #6 14 Lut 2017 15:14
    niveasoft
    Poziom 34  

Na porcie C w Mega16/Mega32 od pinu PC2 do PC5 jest interfejs JTAG który domyślnie w nowym procesorze jest włączony i nie pozwala machać pinami.
    Czy sprawdzałeś ten program na pinach PC0-PC1 lub PC6-PC7?

Z drugiej strony to chyba lepiej do testów napisać coś takiego'
    Cały port powinien mrugać w kółko ;)

Atmega128 też ma swoje pułapki w postaci bitu M103C
    Pisz zawsze którego procesora tyczy się rozmowa.

• #7 14 Lut 2017 21:58
    dawdzio123
    Poziom 2  

Witam
    pierwsze próbowałem napisać program na atmegę 128 no ale nie działało co do bitu zgodności to miałem włączony ten bit na atmegę 128
    nie działało.
    Teraz już zrezygnowałem z atmegii128 i walczę z atmegą 16 i dalej żaden program nie działa, próbowałem z innym programatorem i dalej nic ( przy jednym i drugim programatorze po wgraniu programu weryfikacja ok).
    Czy jest jakaś opcja w bascomie którą mogłem włączyć ? ( swap words - mam wyłączone).

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme