Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV, 55 cali, 100Hz, przyjazny smart.

paciorkowiec 12 Lut 2017 17:08 2133 45
  • #1 12 Lut 2017 17:08
    paciorkowiec
    Poziom 7  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3 m do oparcia kanapy
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? także z boku, dośc ostry kat
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? nie występuje ten problem
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? przede wszystkim smartTV,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? antena tv naziemnej, internet, moze kiedyś multimedia
    10 .Jakie urządzenia? soundbar
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3 - 4
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? rzadko
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, muzyka, YT
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jak najbardziej
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? może kiedyś
    16. Preferencje co do marki? obraz podoiba mi sie w samsungach, LG ma fajny pilot magic
    17. Preferencje co do wielkości? tylko 55 cali (max 58)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? żre jest tyle modeli i przeciętny użytkownik musi prosić o pomoc innych w wyjaśnieniu zawiłości w cyferkach
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 5 lat, taka średnia
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? chce dużo

j/w, szukam tv do nowego mieszkania, będę oglądał przede wszystkim treści z internetu. Na konsolę nie mam czasu ale kiedyś pewno dla żony dokupię ;) Szukam raczej płaskiego tv, bo zakrzywione mi się po prostu nie podobają. Na razie kilka razy mecz w tygodniu (ale internet, czyli słaba jakość), jakieś filmy z kanałów na YT (jakość bez znaczenia). Ale ponieważ żona zaszła w ciążę to spędzi teraz duużo więcej czasu w domu - więc pewno założymy multimedię lub polsat w domu - 4K przyda się na przyszłość. W sklepach zaskoczyła mnie różnica w jakości obrazu (na korzyść np. samsunga w porównywalnej półce cenowej lub wyższych modeli innych producentów) - chyba preferuję jaśniejsze matryce o większym kontraście, tak mi się przynajmniej wydaje. Ceny nie chcę przekraczać , czeka mnie jeszcze zakup innych sprzętów.
    Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

• #2 12 Lut 2017 21:12
    krystek171994
    Poziom 11  

Są chyba z 3 tematy o podobnej tematyce tzn. TV ok 55 cali i w okolicach 4.000 zł. Poczytaj sobie je na pewno coś tam pomorze. Sam stoję przed wyborem tv 55-60 cali w okolicach 4.000 zł i powiem ci nic specjalnego o częstotliwości 100 Hz nie ma ;/
    Może faktycznie poczekać jeszcze parę miesięcy aż wejdą roczniki 2017 to może samsung KS 55 cali zejdzie do 4.500 zł bo teraz w granicach 5.000 stoją.

• #3 12 Lut 2017 21:21
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

Troche za mało forsy na dobry 120Hz telewizor 55 cali.
    Jakies najtansze mozna kupic (TCL, Philipsy) ale to słabe modele i tyle pieniedzy nie ma sensu na nie wydawac.

Jak krystek radzi, poczekaj na przeceny serii ks7000 Samsunga albo Panasonica DX750/780.
    W seriach na 2017 rok tez na razie nic ciekawego. Modele 120 Hz powyzej 5,5 tys w rozmiarze 55 cali.

• #4 12 Lut 2017 21:38
    paciorkowiec
    Poziom 7  

No właśnie nie da rady poczekać. Muszę kupić tv najpóźniej za jakieś 10 dni. Wiem, że były watki na ten temat ale wynikło z nich tyle co i z tego, chyba, że trafiłem na nieodpowiednie.. A tak btw, ile trzeba wydać na sensowny 100Hz tv 55 cali? Sensowny tzn taki, jak wydałem kiedyś na plazmę panasonica, służy w rodzinie już 8 lat. Nie psuje się, nie smuży i daje niezły obraz mimo swojego wieku. Chciałbym wydając tyle kasy mieć z niego radość na więcej lat niż sama gwarancja. Ten Panas o którym piszesz to ponad 5k w tej chwili. Warto?

• #5 12 Lut 2017 21:55
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

Aktualnie najsensowniejszy jest OLED LG 910V kosztuje w zaleznosci od promocji od 5 do 5,5 tys pln.
    Jesli chodzi o jakosc obrazu, to nic lepszego na rynku w tej cenie i rozmiarze nie ma.

4K dobre i sensowne cenowo to modele z 2016 na matrycy VA czyli Samsung 55/60KS7000 lub Panas 58DX750.

• #6 12 Lut 2017 22:27
    paciorkowiec
    Poziom 7  

hmmm... te model które podałeś mają zakrzywiony ekran(oprócz panasa), a tego jak pisałem chcę uniknąć..

• #7 13 Lut 2017 08:41
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

paciorkowiec napisał:
    hmmm... te model które podałeś mają zakrzywiony ekran(oprócz panasa), a tego jak pisałem chcę uniknąć..

Zakrzywienie zakrzywieniu nierówne ;)
    Akurat w 910V ma chyba najmniejsze mozliwe zakrzywienie ale rozumiem.

Samsung 55/60KS7000 lub Panas 58DX750 to płaskie modele.

• #8 13 Lut 2017 08:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 13 Lut 2017 22:38
    paciorkowiec
    Poziom 7  

Jutro poszperam w MM, chcę zobaczyć je na żywo. I jak trzeba dołożyć to dołożę, najwyżej zakup Irobota sie odsunie w czasie..

• #10 15 Lut 2017 16:01
    macijowu
    Poziom 14  

Pamiętaj o tym, że światło w marketach robi swoje. Philips 7101 to jest już całkiem sensowny wybór wg. mnie. No i też musisz zdecydować czy podoba Ci się funkcja ambilight, o ile wcześniej z niej nie korzystałeś.

• #11 15 Lut 2017 20:06
    paciorkowiec
    Poziom 7  

Byłem, zobaczyłem, porozmawiałem.
    Z w/w tv były Panas DX750 i SamsungKS700. Na żywo panas zrobił na mnie lepsze wrażenie.
    Najciekawszy z telewizorów, oledowy LG jest już niedostępny w Szczecinie, choć byłem bardzo ciekaw jak wygląda. Ze strony MM jest info, że jest jeszcze dostępny w niektórych sklepach, niestety tylko wystawowe.
    Ambilight zrobił na mojej żonie inne wrażenie niż liczyłem - czyli żadnego...
    Obok stał Sony KD55XD8505 - cena podobna ale wydał mi sie solidniej wykonany (aluminium). Czy to też 100 Hz matryca, bo sprzedawca zapewniał, ale tak nie do końca przekonująco.
    Philipsa 55PUS7101 nie uświadczyłem. Jutro jeszcze może zwiedzę saturn.

• #12 15 Lut 2017 20:19
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

paciorkowiec napisał:
    Sony KD55XD8505 - cena podobna ale wydał mi sie solidniej wykonany (aluminium). Czy to też 100 Hz matryca

Matryca 120Hz ale panel IPS z niskim kontrastem (w dzien dobrze, wieczorem słabo)
    http://www.displayspecifications.com/en/model/c3053fa

• #13 15 Lut 2017 23:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sony bardzo dobry model.
    I w dzień i w nocy gra dobrze.
    A po kalibracji bardzo dobrze.
    Ambilight robi wrażenie ale wieczorami i w nocy.
    Pytanie wraca zawsze to samo - ile masz max kasy, a teraz jeszcze drugie kiedy planujesz zakup ?

• #14 16 Lut 2017 08:44
    paciorkowiec
    Poziom 7  

Zakup musze zrealizować na dniach, inaczej będę w domu bez tv, a nie wiem czy mi żona wybaczy...
    Co do kasy - chciałem przeznaczyć ok 4k zł max ale jak widzę nie zmieszczę się w tej cenie z wymaganiami jakie mam (100Hz, 4k). Chciałem wydać 6k wraz z zakupem odkurzacza . Przesunę jednak środki z tego drugiego zakupu na pierwszy.
    Co od tv, jak mam się biedny zdecydować jako amator, gdy i profesjonaliści maja sprzeczne zdania :)

• #15 16 Lut 2017 09:01
    ar2d2
    Poziom 10  

Jeśli zależy ci na dobrej płynności obrazu to odpuść Philipsa ma najgorszy system poprawy PNM - zamiast poprawiać powoduje efekt teatru ( nawet na najniższym poziomie ) .
    Pod tym względem Samsung i Sony są najlepsze .Jest to istotne bo jeśli masz TV z matrycą 100Hz to aby wykorzystać rzeczywiście jej właściwości decyduje o tym sprawność systemu poprawy płynności .
    W samsungu masz regulację w skali od 1-10 i możesz sobie dokładnie ustawić taki poziom jaki ci odpowiada .W philipsie czy masz na minimum czy na max to jest taki sam efekt teatru - nie da się tego oglądać .
    Dodatkowo matryce IPS mają słabiutki kontrast i kiepską czerń , w modelach Sony wygląda to jeszcze znośnie ( dobre procesory obrazu ) a w Philipsie jest kiepsko .Więc jeśli chcesz rzeczywiście widzieć czarny kolor to lepiej coś na VA .

• #16 16 Lut 2017 09:11
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

paciorkowiec napisał:
    Co od tv, jak mam się biedny zdecydować jako amator, gdy i profesjonaliści maja sprzeczne zdania :)

Tu nie ma profesjonalistów. Są sprzedawcy i amatorzy :)

• #17 16 Lut 2017 09:20
    ar2d2
    Poziom 10  

Samsung 55/60KS7000 lub Panas 58DX750 to naprawdę sensowne modele 4K mające dobry stosunek jakości do ceny . Oferują obraz na naprawdę dobrym poziomie - ja bynajmniej tego najbardziej oczekuję od TV , niestety modele 4K do 4000 oferują wiele bajerów oprócz dobrego obrazu .

• #18 16 Lut 2017 14:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Piszą głupoty jakich mało .
    http://www.eizo.pl/baza-wiedzy/rodzaje-matryc-lcd-ktora-wybrac/
    Tu masz opis matryc.
    Philips ma w telewizorach matryce IPS i VA.

Ci co kupili na elektrodzie - maja inne zdanie, poczytaj i mozesz spokojnie kupować Philipsa, tak jak inne marki w zależności od potrzeb:

Po przeszło miesiącu użytkowania, stwierdzam, że w tych pieniądzach to był dobry wybór.
    Zainstalowane kilka najpotrzebniejszych wtyczek. Telewizor chodzi stabilnie i bez większych problemów.
    Mogę polecić z czystym sumieniem.
    Telewizor wybrany i zakupiony
    55PUS6561

Dziękuję koledze @LOCOLOCO za doradztwo i pomoc.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3272743.html
    .........................

Tv Philips 55PUS7101 zakupiony kilka dni temu (nie obylo sie bez wymiany hy hy) cena 4050 pln czyli bez promo tak jak pisał LOCOLOCO ;)
    Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne tak naprawde za kilka miesięcy bedzie mozna konkretnie napisac cos wiecej ;)
    Ale powiedzieć musze o tym całym ambilight - traktowalem to przy zakupie bardziej jako odpustowy dodatek a kopara mi opadła 😀
    ogladanie tv w nocy robi ogromne wrażenie , mecze piłkarskie ,szczegolnie zbliżenia na zielonej murawie, gdzie zielona staje sie wtedy cała ściana robi super wrażenie 😎 generalnie ten dodatek "powieksza" tv i pozwala a nawet zachęca do ogladania telewizji w ciemności !!👏👍😀
    Jeszcze raz dzieki za porady LOCOLOCO ;)
    .
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3282482.html

...............................
    Po kilku dniach oczekiwania wreszcie otrzymałem wyczekiwanego Philipsa 43PUS6501. Polecam obraz na b.dobrym poziomie ale zostało dokładniej skalibrowac ekran (narazie była tylko wstępna kalibracja " na szybko") obraz szybki, prawie niewidoczny clouding. Dzwięk jest w miarę dobry bo i tak podłączę pod amplituner z mildtonami. Dziękuję za pomoc w wyborze i pozdrawiam. Temat do zamknięcia :)
    .
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3307262

Napisz do tych co mają to sam się przekonasz że są bardzo zadowoleni.
    Bzdury można jak widać pisać bez konsekwencji...

Nie musisz przepłacać i to prawie dwa razy.
    Będziesz miał w to miejsce drugi telewizor gratis.
    A radość jak w powyższych linkach.

• #19 16 Lut 2017 20:21
    ar2d2
    Poziom 10  

Najlepiej zabierz materiały testowe i obejrzyj kilka modeli ( to najlepsze rozwiązanie ). A matryce IPS może w monitorach się sprawdzają jak są wspomagane dobrą elektroniką .
    Philips może w droższych modelach jest coś wart ale budżetowe 4K mają praktycznie same wady i jedynie jak masz małe wymagania co do jakości oglądanego obrazu to może się zadowolisz .

• #20 17 Lut 2017 00:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #21 18 Lut 2017 16:55
    paciorkowiec
    Poziom 7  

Kolejny dzień w marketach. Nigdzie, ale to nigdzie nie ma filipa 7101. Na pewno nie w promieniu 100 km od Szczecina. A tak chciałem zobaczyć obraz z niego na żywo. Bo komentarze komentarzami, ale ja niewierny T., a cena czyni cuda...
    W Saturnie znalazłem oleda LG. Ładny, biały, lekko zakrzywiony. Z keszbekiem od LG w cenie sonego xd85 lub panasa czy samsunga na matrycach ledowych. Ja oczywiście różnic w obrazie i tak nie widzę, wszystkie piękne w chusteczkę ale na materiałach producenta.
    Ciekawa uwaga: sprzedawca w Euro AGD wygłasza opinię: oled ma wielką wadę - zbyt dużą czerń przez co jasny obraz z ciemnymi miejscami (np. las na ośnieżonym stoku ) daje w ciemnym miejscu po prostu czarna plamę i nie widać w tym miejscu żadnych szczegółów (np. drzew w cieniu, filarów pod ciemnym mostem itp.). Prawda to, fałsz czy dyletanctwo?

• #22 18 Lut 2017 17:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philipsy w całej Europie sprzedają się więcej niż ich produkują. I jest kolejka i to spora.

Z Oled jest trochę inaczej.
    Czerń faktycznie zabija, ale szczegółów brak. Pojawiają się one po kalibracji.
    Ale np graficy , malarze , fotograficy - nie chcą Oleda gdyż np w nocy na dworze nie ma takiej czerni ( są różne odcienie) jak w Oled. Dlatego dla nich to sztuczne kolory i nie akceptują ich.
    W Oled jak włączysz białą planszę to bieli nie ma wcale.
    DO tego jeszcze powidoki.
    Więc są różne potrzeby jeszcze...
    Ale wielu ludziom oled bardzo przypadł do gustu.

• #23 18 Lut 2017 17:41
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

paciorkowiec napisał:
    a cena czyni cuda...

Niestety tak to nie działa. Tani TV = słaba jakośc obrazu.
    W modelach na 2016 rok nie ma (subiektywnie) tanich i bardzo dobrych jakościowo telewizorów. W 2014/2015 takowe jeszcze były.

paciorkowiec napisał:
    W Saturnie znalazłem oleda LG. Ładny, biały, lekko zakrzywiony. Z keszbekiem od LG w cenie sonego xd85 lub panasa czy samsunga na matrycach ledowych. Ja oczywiście różnic w obrazie i tak nie widzę, wszystkie piękne w chusteczkę ale na materiałach producenta.

To pewnie widziałeś LG 910V - moim zdaniem TV o najlepszej jakości obrazu w cenie ok. 5-5,5 tys pln dla 55 cali.
    Miałem go 8 miesięcy ale tak się spodobał teścowi, że go kupił ode mnie, a ja kupiłem LG 55B6J czyli tez OLED ale 4K.

paciorkowiec napisał:
    oled ma wielką wadę - zbyt dużą czerń przez co jasny obraz z ciemnymi miejscami (np. las na ośnieżonym stoku ) daje w ciemnym miejscu po prostu czarna plamę i nie widać w tym miejscu żadnych szczegółów (np. drzew w cieniu, filarów pod ciemnym mostem itp.). Prawda to, fałsz czy dyletanctwo?

To jest prawda acz mocno przesadzona (sprzedawca wyolbrzymia tę wadę). Z technicznego punktu widzenia tak jest. Co nie zmienia faktu, że obraz na OLED nie ma sobie równych - stąd w praktyce wszystkie flagowce na 2017 rok to juz OLEDy. Po prostu LED jest schodzącą technologią nie mogącą dorównać OLED. Naturalna kolej rzeczy.

paciorkowiec napisał:
    Ja oczywiście różnic w obrazie i tak nie widzę,

To jest ciekawe - u mnie w domu nikt na LED nie chce filmów oglądać - wszyscy sie pchają do OLED :)
    Goście zawsze od razu widzą różnicę - praktycznie każdy jest zachwycony OLEDem...

• #25 18 Lut 2017 17:54
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

LOCOLOCO napisał:
    Jedyny problem do tej pory to wypalanie powidoków.

U mnie ten problem nie wystepuje (ani w LG 910V ani w B6J) ale widziałem w sklepie wypalone logo MediaExperta. Na szczescie nikt w domu nie wyswietla loga MediaExperta przez całą dobę :)

Przy oglądaniu TV (w tym mitycznego TVN24 ;) ) czy graniu na konsoli problemu nie ma.

Dodatkowo telewizory zeruja matrycę w nocy, co zapobiega powidokom i wypaleniom. Taki system ochronny wprwadzony w modelach od 2015 roku.
    W pierwszej generacji OLED (2012/2013) tego nie było i powidoki to był częsty problem...

• #27 18 Lut 2017 21:47
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

Dzieki za linki. Wynika z nich, ze nie ma sie czego obawiac :)
    Co tylko potwierdza moje osobiste doswiadczenia z OLEDami.

Cytat:
    It appears the best way to fix image retention is to simply use your TV normally, turning it off now and again.
    I've spent hundreds of hours working with OLED televisions, and burn-in does not appear to be a major concern if you're a typical user.

I jeszcze:
    Even right out of the box, long-term damage is not likely if you're using your OLED TV like a normal TV. To get permanent damage, you'd need to keep an image on the screen for well over 24 hours straight. This might be a concern for airports or sports bars, but otherwise there's nothing to worry about.

• #28 19 Lut 2017 15:18
    paciorkowiec
    Poziom 7  

Ludwik XVI napisał:

To pewnie widziałeś LG 910V - moim zdaniem TV o najlepszej jakości obrazu w cenie ok. 5-5,5 tys pln dla 55 cali.

cena 5 k to niby skąd? :) Szukałem i nie znalazłem... Taka kwota byłaby jeszcze do zaakceptowania - sumując z promocją LG daje ok 4,5 k zł. Nie znalazłem nigdzie poniżej 5,4 k zł.

• #29 19 Lut 2017 19:51
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

Ja juz licze z tym rabatem od LG.
    Inna sprawa ze w grudniu i styczniu ten TV był w MediaMarkt.de za 999 EUR. Kupilem wtedy 2 sztuki (dla szwagra i siostry)

• #30 19 Lut 2017 20:30
    paciorkowiec
    Poziom 7  

Rozumiem. Ale mam jeszcze kilka dni. Szkoda, ze nie da się nigdzie zobaczyć na żywo tego filipa :(

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme