Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podnośnik do quada / ciągniczka

bartek1080 13 Lut 2017 16:37 390 3
  • #1 13 Lut 2017 16:37
    bartek1080
    Poziom 4  

Witam
    buduję konstrukcję przenośną do podnoszenia quada/ciągniczka do trawy, waga quada 360 kg. Szerokość quada ok 125 cm długość ok 215 cm i chciał bym go unieść na minimum 150 cm nad ziemią. czyli wysokość kolumn ok 180 cm, ale nie mam wiedzy na temat wytrzymałości profili ceowników pół zamkniętych, czy jeśli zastosuje profil 50x50x3 dodam po 2 wózki 3 rolkowe na profil w odlegołci od siebie ok 30 cm to profil wytrzyma na wysokości 180cm utrzymać mase 360 kg i nie spadnie mi na baniak? Czy muszę dobrać grubszy profil? z porządku myślałem o 80x80x5. Czekam na podpowiedzi od kogoś kto miał do czynienia z profilami pół zamkniętymi
    podnośnik:
    podnośnik do quada / ciągniczkapodnośnik do quada / ciągniczka
    wózek
    podnośnik do quada / ciągniczka

• #2 13 Lut 2017 18:19
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Budowa takiej konstrukcji gdzie będą przebywać użytkownicy jest niedozwolona i niebezpieczna,
    poproś konstruktora potrzebny projekt połączeń budowa konstrukcji.
    Oraz spawacz z uprawnieniami.

• #3 13 Lut 2017 18:38
    wowka
    Poziom 28  

Taniej i mniej skomplikowanie będzie podnieść taki traktorek np wciągnikiem łańcuchowym, o ile jest do czego ten wciągnik zaczepić

• #4 13 Lut 2017 18:41
    bartek1080
    Poziom 4  

Chodzi o konstrukcje która go podniesie, nie będzie wisiał po doniesieniu będzie zabezpieczony kobyłką.
    Chciałbym tylko dobrać dobry profil który wytrzyma podnoszenie i nie wygnie się podnoszenie będzie za pomocą wciągarki 12v o uciagu 1500 kg

Dodano po 1 [minuty]:

wowka napisał:
    Taniej i mniej skomplikowanie będzie podnieść taki traktorek np wciągnikiem łańcuchowym, o ile jest do czego ten wciągnik zaczepić

Niestety nie mam możliwości zamocowania wciągarki. Dlatego chcę taka konstrukcje zrobić

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME