Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZG25c Wymiana głośników na gdn16/30 TONSIL

RolnikxPompa 14 Lut 2017 20:37 945 31
  • #1 14 Lut 2017 20:37
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

Cześć, mam kolumny ZG25c, które grały niesamowicie aż do utraty zawieszeń górnych i jednej membrany (prowadziłem nimi kilka małych dyskotek). Ale do rzeczy, chcę się zapytać czy mogę wstawić nowe głośniki 30 watowe TONSIL 16/30 do tego modelu?

• Pomocny post
    #2 14 Lut 2017 20:53
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

RolnikxPompa napisał:
    prowadziłem nimi kilka małych dyskotek
    Na Zg25c? Ubijesz tak każdą kolumnę domową.
    RolnikxPompa napisał:
    czy moge wstawić nowe głośniki 30 watowe TONSIL 16/30 do tego modelu?
    Nie. GDN 16/30 to zupełnie inny głośnik niż GDN 16/12. Parametry nawet nie są zbliżone.
    Głośniki można zregenerować, wklejając im nowe zawieszenia. Co się stało z tą membraną?

• Pomocny post
    #3 14 Lut 2017 20:55
    mariuszp19
    Poziom 29  

Oryginalnie to tam były GDN 16/12, Jeśli wstawisz GDN 16/30, to trzeba zwrotnice przeprojektować. Obudowa też jest zaprojektowana pod konkretne głośniki. Po ich wymianie, możesz się rozczarować efektem.

• #4 14 Lut 2017 21:01
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

Tak membrama siadła w jednym głośniku po prostu wysadziło ja do przody i głośnik charczy. Gościu w sklepie powiedział mi że nie opłaca sie wymienieac zawieszenie tylko wstawić nowe głośniki (zaprponował jakieś chińskie pierdy) Pytałem sie też o regeneracje głośników ale on powiedział ze nie wymieniają samego zawieszenia tylko membrame z zawieszeniem.

Dodano po 45 [sekundy]:

Szczerze to chce tylko otrzymac te 25W

Dodano po 2 [minuty]:

[quote="telecaster1951"]

RolnikxPompa napisał:
    prowadziłem nimi kilka małych dyskotek
    Na Zg25c? Ubijesz tak każdą kolumnę domową.
    Kolumny były podpięte pod kleopatre.

• #5 14 Lut 2017 22:07
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

RolnikxPompa napisał:
    Gościu w sklepie powiedział mi że nie opłaca sie wymienieac zawieszenie tylko wstawić nowe głośniki (zaprponował jakieś chińskie pierdy)
    Bo przeważnie taki "gościu" nie ma zielonego pojęcia na tym co sprzedaje, a jedyna wytyczna jaką się kieruje to sprzedać to co ma .
    RolnikxPompa napisał:
    Pytałem sie też o regeneracje głośników ale on powiedział ze nie wymieniają samego zawieszenia tylko membrame z zawieszeniem.
    O ile robi to jakaś firma, pewnie tak. Ale - musi być to zestaw naprawczy do KONKRETNEGO typu głośnika. Natomiast w znamienitej większości wypadków są stosowane repair-kity "uniwersalne" - jak pasuje w dziurę, to dobry...
    W efekcie stosowania takiej "naprawy" uzyskuje się głośnik o parametrach daleko oddalonych od oryginału. W wypadku gdy oryginalnych zestawów naprawczych brak, stosuje się wymianę samego górnego zawieszenia (jest nawet o tym temat na forum), co daje znacznie lepszy efekt akustyczny, a jest tylko bardziej "upierdliwe" w samej robocie (prościej, a przede wszystkim szybciej, jest wymienić komplet - zawieszenie z membraną i dolnym resorem wraz z cewką - I dlatego tak postępują "firmy", bo liczy się ilość...).
    RolnikxPompa napisał:
    Kolumny były podpięte pod kleopatre.
    Nie ważne pod co. Mogą być i pod Mister Hita - Kolumn domowych, ani wzmacniaczy domowych NIE NALEŻY wykorzystywać do takich celów! Głośnik łatwo spalić nawet chwilowym przesterem (a to nawet jest łatwiejsze wzmacniaczem o mniejszej mocy), a żaden domowy wzmacniacz nie pożyje długo katowany pełnym wysterowaniem przez kilka godzin non-stop.

• #6 15 Lut 2017 06:27
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

Czyli efekt bedzie slaby po wymianie glosnikow na gdn16/30

• #7 15 Lut 2017 07:08
    mariuszp19
    Poziom 29  

No, niestety, ale taka jest rzeczywistość. Fizyki nie da się oszukać. Poszukaj zestawów naprawczych do swoich głośników i reanimuj je (sam, bądź zleć to rzetelnemu wykonawcy). Nic lepszego nie wymyślisz.

• #8 15 Lut 2017 10:29
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

RolnikxPompa napisał:
    Czyli efekt bedzie slaby po wymianie glosnikow na gdn16/30
    Zg25c to niezłe kolumny, jedne z lepszych jakie zrobił Tonsil. Wstawienie GDN 16/30 zepsuje całkowicie efekt.
    Tu masz instrukcję regeneracji http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1797404.html
    Zawieszenia masz do kupienia w Tonsilu.
    RolnikxPompa napisał:
    Gościu w sklepie powiedział mi że nie opłaca sie wymienieac zawieszenie tylko wstawić nowe głośniki
    Bo się na tym nie zna. Zawsze opłaca się regenerować, bo koszt tego to około połowy ceny nowego głośnika. W tym przypadku, gdy głośniki są już nieprodukowane, opłacalność jest nie do podważenia.

• #9 15 Lut 2017 19:51
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

a co z tym jednym w którm mebrama jest wychylona maksymalnie do przodu?

• #10 15 Lut 2017 20:54
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Może klej przy dolnym resorze bądź cewce pościł. Głośnik trzeba rozkleić i obejrzeć.

• #11 16 Lut 2017 20:19
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

Do tego glosnika zamowie caly zestaw naprawczy czyli (membrama zawieszenie i cewka) zobaczymy co bedzie po remoncie. Jak to zrobie to sie odezwe.

• #12 07 Mar 2017 19:50
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

Dobra zabrałem się za regeneracje i przyszły mi 4 resory górne i teraz pytanie co zrobic z tym głosnikiem on gra normalnie tylko nie chce się cofnąć?
    Zdjecia tego głosnika ZG25c Wymiana głośników na gdn16/30 TONSIL ZG25c Wymiana głośników na gdn16/30 TONSIL ZG25c Wymiana głośników na gdn16/30 TONSIL

• Pomocny post
    #13 07 Mar 2017 21:41
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Porównaj miejsca wklejenia dolnego resoru. Jeżeli jest tak samo - najprawdopodobniej ktoś już go naprawiał i wsadził za długą cewkę (a raczej karkas z cewką). Inna opcja to złe sklejenie głośnika, lub jego (przez długotrwałe wypchnięcie membrany - np. przez jakiś kawałek gąbki, która się dostała pod nią) odkształcenie.
    Tak czy inaczej - głośnik do poprawki - Sprawdź czy połowa wysokości cewki pokrywa się z połową wysokości szczeliny: po sklejeniu MUSI!

• #14 08 Mar 2017 06:24
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

Glosnik nigdy nie byl regenerowany. Bardzo długo nie było w nim zawieszenia gornego może zawieszenie dolne się odkształcilo?

• Pomocny post
    #15 08 Mar 2017 13:17
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

A więc - Albo fabrycznie źle sklejony, albo odkształcił się dolny resor. Sprawdź.
    (porównaj kształt dolnego resora z innym głośnikiem)

• #16 08 Mar 2017 14:32
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

Dobra obejrzałem głośnik dokładnie i widzę że zawieszenie dolne jest przyklejone dobrze ale odkształcone do przodu. A teraz pytanie czy mogło się to zrobić przy włączeniu wzmacniacza. Kleopatra nie ma żadnych przekaźników i po włączeniu jest delikatny huk. Membrana mogła wylecieć?

• #17 08 Mar 2017 14:40
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

RolnikxPompa napisał:
    czy moglo sie to zrobic przy wlaczeniu wzmacniacza
    Nie.
    RolnikxPompa napisał:
    zawieszenie dolne jest przyklejone dobrze ale odksztalcone do przodu.
    Przy regeneracji (jest temat o tym na forum - poszukaj) jest możliwość, że wróci do stanu wyjściowego (normalnego). Jeśli nie - konieczna będzie wymiana (UMIFON, TONSIL).
    RolnikxPompa napisał:
    Membrana mogła wylecieć!
    Chwilowy stuk co prawda wygląda groźnie, ale nie ma prawa powodować odkształcenia zawieszenia.

• #18 08 Mar 2017 14:44
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

Sprobuje wkleic do niego zawieszenie gorne. Moze to bedzie trzymalo glosnik bardziej do tylu az wkoncu sie odksztalci?

• #19 08 Mar 2017 14:51
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

RolnikxPompa napisał:
    Sprobuje wkleic do niego zawieszenie gorne.
    Nie kombinuj.
    RolnikxPompa napisał:
    Moze to bedzie trzymalo glosnik bardziej do tylu az wkoncu sie odksztalci?
    Może, ale wątpię. Poza tym ile to będzie trwać? pół roku? Rok? Podałem Ci czego masz szukać - poszukaj więc i zregeneruj te głośniki jak w temacie, o którym wspominałem. Prawidłowa regeneracja i tak wymaga wyklejenia całego układu drgającego, więc (jak pisałem już) możliwe, że przy tej czynności ( po nasączeniu dolnego resoru Acetonem) resor wróci do pozycji wyjściowej.

• #20 08 Mar 2017 15:12
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

A gdyby odkleic resor i wkleic go odwrotnie?

• #22 08 Mar 2017 16:05
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

RolnikxPompa napisał:
    A gdyby odkleic resor i wkleic go odwrotnie?
    A gdybyś przestał kombinować i zrobił to porządnie?

• #23 08 Mar 2017 17:52
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

Moge przestac ale nie chce zamawiac jednego zawieszenia dolnego

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

Odkryłem co jest nie tak.OD SPODU ODKLEIŁ SIĘ RESOR DOLNY.
    co teraz zrobic przykleic go w tym samym miejscu co był (widac gdzie było zakączenie resora)

• #24 08 Mar 2017 19:09
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

RolnikxPompa napisał:

co teraz zrobic przykleic go w tym samym miejscu co był (widac gdzie było zakączenie resora)
    Czytałeś temat, do którego link wkleiłem? Do regeneracji musisz zdemontować cały układ drgający, zatem klejenie tego teraz mija się z celem.

• #25 08 Mar 2017 19:16
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

RolnikxPompa napisał:
    widzę że zawieszenie dolne jest przyklejone dobrze ale odkształcone do przodu.
    RolnikxPompa napisał:
    Może dość tych pustych postów? Raz piszesz, ż jest przyklejone (i to na dodatek "dobrze") a chwilę potem, że odklejone. Dostałeś linka do tematu w którym nasz były Kolega dokładnie opisał co, w jakiej kolejności i jak należy zrobić by te głośniki (mimo innych oznaczeń metoda jest taka sama) przywrócić do PEŁNEJ sprawności. Mało tego - są i zdjęcia; więc jak masz kłopoty z czytaniem ( o czym może świadczyć to co piszesz) chociaż obrazki pooglądaj...

• #26 09 Mar 2017 20:08
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

Jedna kolumna zregenerowana i gra fajnie.Niestety okazało się że ten jeden głosnik do wymiany.

• #27 09 Mar 2017 23:24
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Widzę że Kolega i tak wie lepiej. Po 1 dniu i głośniki po regeneracji grają? Wolne żart! Regeneracja trwa 48 godzin a nie niecałą dobę.

RolnikxPompa napisał:
    Niestety okazało się że ten jeden głosnik do wymiany.
    Czemu niby? Cewkę da się wymienić bez demolki membrany, resor tak samo. Nie ma głośnika, którego nie da się uratować.

• #28 10 Mar 2017 16:10
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

telecaster1951 napisał:
    Widzę że Kolega i tak wie lepiej. Po 1 dniu i głośniki po regeneracji grają? Wolne żart! Regeneracja trwa 48 godzin a nie niecałą dobę.

Nie po jednym dniu tylko po 30 godzin a poza tym obydwie kolumny graja dobrze oprucz tego jednego głosnika. Zastanawiam się nad kupnem całej membrany wraz z cewka i dolnym zawieszeniem i górnym zawieszeniem (wszystko sklejone) prosto z wrześni

• #29 10 Mar 2017 16:34
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

RolnikxPompa napisał:
    prosto z wrześni
    Ale to nie jest układ od tego głośnika.
    Co jest z nim nie tak?

• #30 10 Mar 2017 17:32
    RolnikxPompa
    Poziom 3  

Jest układ orginalny ale coś w nim sie tłucze (tak jagby dzwoniło) myślałem że to kopułka ale ona jest przyklejona.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME