Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Jak omin望 czujki bramy MhouseKit SL10

WojcikW 16 Lut 2017 12:41 621 11
  • #1 16 Lut 2017 12:41
    WojcikW
    Poziom 37  

Jak omin望 czujki bramy MhouseKit SL10? Brama marketowa MhouseKit SL10 podobno produkcja Nice. Czujki TX i RX dwuprzewodowe, komunikacja ECSBus. Normalnie dzia豉j prawid這wo. Jest du瘸 odleg這嗆 mi璠zy czujkami i nie mo積a zamkn望 bramy gdy s obfite opady 郾iegu. Dok豉dnie chodzi mi o szybkie zamkni璚ie bramy przez moj 穎n w czasie 郾ie篡cy, wi璚 pilotem bez zdejmowania obudowy i gmerania w uk豉dzie.

• Pomocny post
    #2 17 Lut 2017 19:46
    daro31ie
    Poziom 25  

Kolego mam ten sam uk豉d w domu i 郾ieg czy deszcz im nie przeszkadza. Mo瞠sz je zdeaktywowa w programie lub prawid這wo ustawi wzgl璠em siebie.

Pozdrawiam daro

• Pomocny post
    #3 18 Lut 2017 12:07
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Nale篡 od陰czy fotokom鏎ki i wykona rozpoznanie urz康ze BUS w centrali zgodnie z instrukcj. Jednak nie polecam (bezpiecze雟two)... Lepiej "pobaw" si z fotokom鏎kami. Przeczy嗆 obudowy i soczewki oraz staraj si ustawi tak aby b造ski diody na nich by造 jak najd逝窺ze (opis r闚nie znajdziesz w instrukcji).
    Pozdrawiam.

• #4 18 Lut 2017 12:32
    WojcikW
    Poziom 37  

Czujek nie mam ustawionych idealnie bo odleg這嗆 mi璠zy nimi to ok. 5m, jak je montowa貫m to nie mia貫m 瘸dnych przyrz康闚. Po zamontowaniu brama dzia豉豉. Problem to 1 do 3 dni w roku, w豉郾ie gdy jest 郾ie篡ca. Czujki przemys這we gdy odleg這軼i s du瞠 maj wbudowany laser do ich precyzyjnego ustawienia. W tych czujkach nie zauwa篡貫m ani lasera, ani mo磧iwo軼i jakiejkolwiek regulacji. Teraz dla sprawdzenia przy這篡貫m dalmierz laserowy do s逝pk闚 gdzie s zamontowane czujniki i w przypadku obu s逝pk闚 laser pokazuje ok 15cm w lewo. Tak wi璚 s逝pki nie s idealnie wbetonowane i czujniki te patrz ok. 15cm w lewo. Pewnie regulowa trzeba podk豉dkami?
    Inna sprawa to obej軼ie czujek np. prze陰cznikiem. Moja 穎na nie patrzy czy s czujki obklejone 郾iegiem, brama ma si zamkn望 w ka盥ej sytuacji. Te jest przydatna taka opcja np. w przypadku uszkodzenia lub dewastacji czujek. Jedna czujka nosi 郵ady przetarcia, ale si nie uszkodzi豉. Jest jedno rozwi您anie i pewnie takie zastosuje. Dokupi 1 par czujek i zrobi prze陰cznik: para zamontowana na bramie - para dodatkowa. W przypadku dewastacji lub innego uszkodzenia b璠zie zapas. My郵a貫m, 瞠 jest jaki "myk serwisowy" pozwalaj帷y zasymulowa brak przeszkody w 鈍ietle czujek. O tym, 瞠 mo積a je zdeaktywowa w programie wiem i nie o to mi chodzi.

• #5 18 Lut 2017 15:24
    Marek J.

畝den prze陰cznik nie pomo瞠 w fotokom鏎kach systemowych na magistrali ..BUS. Zwarcie czy rozwarcie obwodu b璠zie skutkowa這 tak samo jakby fotokom鏎ki przesta造 si widzie. Trzeba po ka盥ym od陰czeniu czy pod陰czeniu zrobi rozpoznanie pod陰czonych urz康ze.
    Jedyne wyj軼ie to porz康ne ustawienie tak jak pisa貫 za pomoc podk豉dek. "Laser" nie jest potrzebny. Na pocz徠ku poluzuj wkr皻y w TX i pr鏏uj ustawia obserwuj帷 diod na fotce RX aby pulsowa豉 jak najrzadziej. Potem zr鏏 to samo z RX. Pisa貫, 瞠 jedna zosta豉 "przetarta". To przetarcie te mo瞠 mie wp造w na zasi璕 je瞠li jest na drodze wi您ki podczerwieni.

• #6 18 Lut 2017 17:02
    WojcikW
    Poziom 37  

Marek J. napisa:
    ...Trzeba po ka盥ym od陰czeniu czy pod陰czeniu zrobi rozpoznanie pod陰czonych urz康ze...
    Nie trzeba, przynajmniej w mojej bramie. Po od陰czeniu czujek brama nie zamyka i nie otwiera, ale po ponownym pod陰czeniu dzia豉 od razu tak jak przed od陰czeniem. Na pewno dokonam regulacji, ale w wolnej chwili bo i tak problem powr鏂i pewnie nie wcze郾iej ni za ok. rok. Dzi瘯uj za odpowiedzi.
    Spos鏏 z prze陰cznikiem prze陰czaj帷ym na drug par czujek na pewno si sprawdzi. Jest to dobry spos鏏 (jak nie ma innego) wtedy, gdy np. 穎na cofaj帷 autem urwie czujk a mnie nie b璠zie w domu.

• #7 18 Lut 2017 20:02
    Marek J.

WojcikW napisa:
    Po od陰czeniu czujek brama nie zamyka i nie otwiera, ale po ponownym pod陰czeniu dzia豉 od razu tak jak przed od陰czeniem.

Nie o to mi chodzi這...Po od陰czeniu i rozpoznaniu urz康ze gdy ponownie pod陰czysz i nie zrobisz rozpoznania fotki nie b璠 dzia豉造.
    S康zi貫m, 瞠 chcesz pomin望 fotokom鏎ki zamykaj帷 obw鏚 jak w "normalnych" fotokom鏎kach aby brama si zamkn窸a, a tak si nie da stosuj帷 prze陰cznik.
    Chyba 瞠 chcesz zamontowa drugie identyczne fotokom鏎ki z magistral ...BUS i prze陰cza mi璠zy nowymi i starymi? Tylko po co? :-? Te nowe b璠 lepiej si sprawdza造? To po co zostawia stare?
    Napisa貫 瞠 jak si uszkodz jedne, to prze陰czysz na drugie...
    Mo瞠 to nieg逝pie jest :spoko:
    Mo積a te domontowa drugi nap璠 i zostawi go wysprz璕lonego.
    Tak na wszelki wypadek bo jak ten pierwszy si zepsuje to wystarczy go wysprz璕li i zasprz璕li ten zapasowy. Idealna sprawa na utrzymanie ci庵這軼i ruchu do zastosowania r闚nie w nap璠ach gara穎wych czy skrzyd這wych :wink:

• #8 18 Lut 2017 20:47
    WojcikW
    Poziom 37  

Marek J. napisa:
    ...
    S康zi貫m, 瞠 chcesz pomin望 fotokom鏎ki zamykaj帷 obw鏚 jak w "normalnych" fotokom鏎kach aby brama si zamkn窸a, a tak si nie da stosuj帷 prze陰cznik...
    To wiem, st康 ten temat na forum. Tylko mia貫m nadziej, 瞠 jest jaki prosty spos鏏 zasymulowania patrz帷ych na siebie fotek.

Mo瞠 wyja郾i dok豉dnie co planuj.
    Dodatkowe fotki wyjm z obudowy (by zajmowa造 ma這 miejsca), dotkn soczewkami do siebie i owin ta鄉 izolacyjn. Umieszcz je albo w obudowie nap璠u, albo w obudowie prze陰cznika. Te fotki razem z prze陰cznikiem stanowi uk豉d na omini璚ie w豉軼iwych fotek na bramie. A w razie gdy fotki na bramie si uszkodz, to te dodatkowe je zast徙i, bo wiadomo, kupowanie troch czasu trwa a brama pracuj帷a bez fotek (tych w豉軼iwych na bramie) to zagro瞠nie i dlatego nie nale篡 tego stanu przeci庵a w czasie.

• #9 18 Lut 2017 21:15
    Marek J.

Mo積a i tak. Mo瞠 to niezbyt profesjonalne, ale skuteczne... :D

• #10 27 Kwi 2017 16:27
    WojcikW
    Poziom 37  

Witam po przerwie.
    Tyle, na ile si da這 ustawi貫m fotokom鏎ki. Nie wiem czy przy du瞠j 郾ie篡cy brama b璠zie zamyka si, podejrzewam, 瞠 nie b璠zie. Ujawni si inny problem. W sumie ujawni si dawno, tylko o nim zapomnia貫m. Kwietniowe wschodz帷e s這鎍e o郵epia fotokom鏎k i wtedy nie mo積a zamkn望 bramy. Mo積a Tx i Rx zamieni miejscami, ale nie ma pewno軼i czy zachodz帷e s這鎍e nie b璠zie powodowa tego samego. Poza tym zamocowa貫m fotokom鏎ki blachowkr皻ami do s逝p闚 stalowych, niestety blachowkr皻y tak zardzewia造, 瞠 nie mog ich wykr璚i.
    Zdecydowa貫m si kupi par dodatkowych fotokom鏎ek PH1 w sklepie internetowym: https://napedy24.pl/fotokomorki-mhouse-ph1-p-1792.html
    Przys豉li mi zamiast fotokom鏎ek PH1, fotokom鏎ki PH100. I teraz pytanie, czy te fotokom鏎ki r騜ni si tylko obudow? Nie mog wyj望 fotokom鏎ek z pude趾a bo nie b璠 m鏬 ich reklamowa. Wyja郾i, 瞠 chodzi mi o takie zastosowanie jak opisa貫m w po軼ie #8.

• Pomocny post
    #11 27 Kwi 2017 21:56
    Marek J.

PH100 b璠 pasowa造. Zamontuj je zamiast starych i w miar dobrze ustaw. Mo瞠 si okaza 瞠 problem zniknie. Tak czy inaczej, stare mo瞠sz spr鏏owa pod陰czy wg swojego "patentu".

• #12 28 Kwi 2017 16:00
    WojcikW
    Poziom 37  

Dzi瘯uj za szybk i pomocn odpowied.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME