Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino Sterowane Dzwiekiem

ellavita 16 Lut 2017 23:59 567 6
  • #1 16 Lut 2017 23:59
    ellavita
    Poziom 5  

Witam serdecznie,

Zbudowalem nastepujacy uklad a wlasciwie modul do mikrofonu, R1 = 2k ohm, Mikrofon . Podlaczylem go do przekaznika, po czym do oswietlenia w domu napisalem prosty program pod arduino *klask* swiatlo sie zapala wszystko pieknie dziala z tym ze, mikrofon reaguje nie tylko na klask ale na kichniecie, kaszlniecie, tupniecie itd. w zasadzie na kazdy glosniejszy dzwiek nawet na mowe, probowalem zmieniac potencjometr ale wszystko konczylo sie tak samo. Czy mozna w jakis sposob sprawic aby ten mikrofon a wlasciwie modul reagowal na przyklad tylko na klasniecie albo jakis specyficzny dzwiek, na przyklad poprzez zastosowanie filtra czy cos w tym rodzaju? Wybaczcie moj brak wiedzy ale jestem zielony w temacie audio elektroniki jezeli tak to mozna nazwac.

Z gory dziekuje za pomoc,
    Pozdrawiam.

• #3 19 Lut 2017 18:00
    ellavita
    Poziom 5  

Dziekuje za podpowiedz :) nie mniej jednak nie rozwiazuje to mojego problemu...

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #4 19 Lut 2017 18:35
    Piotrus_999
    Poziom 39  

ellavita napisał:
    Czy mozna w jakis sposob sprawic aby ten mikrofon a wlasciwie modul reagowal na przyklad tylko na klasniecie albo jakis specyficzny dzwiek

Można. Wczytac próbki klaśniecia i innych. Wrzucić na PC-ta. Zrobić analizę widmową zobaczyć jaki rodzaj filtru by się przydał -> zaimplementować w urządzeniu

• #5 21 Lut 2017 12:26
    ellavita
    Poziom 5  

Jak juz wczesniej napisalem jestem troche zielony jezeli chodzi o audio-elektronike, dlatego tez mam pytanie, Jakim programem zrobic te analize widmowa? I w jaki sposob? Podlaczyc ten modul do komputera poprzez kabel jack, nagrac dzwiek i zrobic analize?

Pozdrawiam

• #6 14 Mar 2017 01:49
    gregor_1980
    Poziom 14  

Tak, sygnał z tego wzmacniacza nagraj programem audacity i przeanalizuj widmo częstotliwosciowe i średni czas trwania oklasku. Następnie zbuduj filtr środkowo przepustowy ( podobny temat http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic625639.html )
    .
    Pisząc program musisz zastosować pomiar czasu impulsu (klaśnięcia) i porównać go ze wzorcem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME