Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

[STM32F429ZIT6][SSD1963] Brak koloru czerwonego

maciej_zar 17 Lut 2017 15:19
  • #1 17 Lut 2017 15:19
    maciej_zar
    Poziom 3  

Cześć wszystkim,

Zabrałem się za obsługę wyświetlacza 4.3" opartego na SSD1963 w oparciu o FMC w STM32F429ZIT6.

Konfigurację wszystkich podzespołów przeprowadziłem bezpośrednio na rejestrach.
    Sama procedura konfiguracyjna SSD1963 pochodzi z biblioteki UTFT z Arduino (oczywiście przepisana na potrzeby STMa) - na tamtym procku działa, więc tutaj ten sam zestaw komend też powinien działać.

Wyświetlacz żyje, wszelkie komendy, które wysyłam do SSD1963 zdają się tam trafiać, jednakże jest jeden problem.
    Nie ma czerwonego koloru. Zielony oraz niebieski wyświetlają się poprawnie. Szukałem rozwiązań w złym systemie przesyłu kolorów (chcę użyć 565), jednakże i tutaj wszystko wydaje się być poprawnie ustawione. Dodatkowo, jak mamy słowo 16bit z kolorami, to wygląda, jakby były ustawione GBR zamiast RGB. Wszelkie sugestie mile widziane.

Druga sprawa to konfiguracja FMC. Tutaj jak zmieniam ustawienia wyświetlacz wydaje się ciągle działać identycznie, bez względu na opóźnienia czy ustawienia typu pamięci. Czy tak może być? Wydaje mi się, że kiedyś powinien przestać działać...

Trzecia rzecz, prędkość wrzucania danych do wyświetlacza. Na załączonym filmie widać, że zapełnienie całego ekranu chwilę zajmuje. Jak można by to było przyspieszyć?

Docelowo chciałbym zaprzęgnąć do tego zestawu bibliotekę STemWin, także prędkość będzie miała znaczenie.

Film z działania programu:
    https://www.youtube.com/watch?v=_3112t4ngQ0

plik main.cpp:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Plik SSD1963.h:

Plik SSD1963.CPP:

Szukaj w 4mln produktów