Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Golf IV 1.6 SR Nierówne obroty, podczas jazdy słabnie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Golf IV 1.6 SR Nierówne obroty, podczas jazdy słabnie
Autor
Wiadomość
Sportlex
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Ostrów Wielkopolski

Post#1 Post autora tematu 21 Lip 2005 20:54   

Witam mam Golfa IV 1.6 SR i nie raz po odpaleniu ma nierówne obroty skaczą od 800 do 1100 to bym przebolał, choć mnie to strasznie denerwuje ta jego praca. Drugi problem to taki, że podczas jazdy nagle Np. przyśpieszyć chcę a on zaczyna słabnąć, przebierać ja mu dodaje gazu a on tak jak by paliwa nie dostawał nie wiem. Potem gaszę go i ciężko odpala po odpaleniu przebiera, gubi obroty gaszę kilka razy nie raz po następnym zapaleniu i odczekaniu nie raz dłużej to trwa auto zaczyna normalnie pracować i ma normalną moc. Jeśli możecie pomóc, co to może być to proszę, bo nieudolność mojego mechanika mnie już dobija a jeśli mu coś zasugeruję to może da rade to zrobić mi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lip 2005 20:54   

Powrót do góry

GofNet
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Piotrków Trybunalski

Post#2 21 Lip 2005 23:07   

:arrow: Paliwo kiepskiej jakości (duuuużo wody)
:arrow: Świece
:arrow: Przewody WN
:arrow: Oczyścić palec rozdzielacza
:arrow: Sprawdzić poziom cieczy chłodzącej
:arrow: Zerknąć, czy rura dolotowa (ta z powietrzem :) jest cała - brak pęknięć, nadłamań, itp.)

Powodzenia.
Powrót do góry

ksiu600
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: wlkp

Post#3 21 Lip 2005 23:14   

Re: Golf IV 1.6 SR Nierówne obroty, podczas jazdy słabnie

jeśli ma przyrząd serwisowy to nie powinien mieć problemów wiekszych gdyż na czuja ciezko tam coś stwierdzić, jesli chodzi o obroty to bardzo czesto siadają przepustnice elektroniczne, natomiast z tymi pozostałymi objawami ciezko jednoznacznie powiedziec moze to być map-sensor, sonda lambda a nawet cewka zapłonowa

p.s w tym silniku nie ma palca rozdzielacza, a rura od filtra nie ma wiekszego znaczenia (silnik pracuje prawidłowo nawet bez filtra)
Powrót do góry

GofNet
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Piotrków Trybunalski

Post#4 22 Lip 2005 17:47   

ksiu600 napisał:
W tym silniku nie ma palca rozdzielacza, a rura od filtra nie ma wiekszego znaczenia (silnik pracuje prawidłowo nawet bez filtra)
Sorry, ale nie znam tego silnika. Opieram się na wiedzy z silników Mazdy :) Tam palec rozdzielacza jest zaś przewód przed dolotem idzie od przepływomierza - dosyć newralgiczna część osprzętu silnika...
Powrót do góry

Sportlex
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 22 Lip 2005 22:59   

Już mam dosyć mojego mechanika. Dzisiaj byłem u niego i nie doszedł nadal do tej usterki. Teraz niby według niego może to być czujnik od sterowania wałem czy to możliwe jak uważacie??

Dodano po 4 [godziny] 41 [minuty]:

Aha teraz bylem go sprawdzic jak sie zachowuje gdy jest zimny a jak gdy jest cieply silnik. I tak gdy odpalę go i jest zimy chodzi ładnie normalnie ale gdy sie juz nagrzeje zaczyna sie ten problem. Kiedys tak sie dzialo juz ale sporadycznie raz na x czasu i po zgaszeniu i odpaleniu było normalnie wiec widocznie gdzies jest blad potwierzcie czy po takich objawach jak pisze to mozliwe ze nawali to co nawalilo bo mam okazje kupic taki czujnik bo w sklepie 320-390 a mam okazje kupic dobry za tansze pieniadze ale czy warto
Powrót do góry

ksiu600
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: wlkp

Post#6 23 Lip 2005 00:56   

jeśli masz wdawać kase na cześć o której mechanik powiedział ze jest chyba uszkodzona, to jedz lepiej za to do jakiegoś konkretnego mechanika albo dobrego servisu, bo mozesz zostać z dwoma czujnikami, niechodzącym autem i lżejszą kieszeniom !! wybór należy do Ciebie
Powrót do góry

wilson
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Tarnowskie Góry

Post#7 23 Lip 2005 01:45   

ZNajomy ma również Golfa IV 1.6 16V ten co ma 105KM i miał identycznie objawy, pojechałem z nim do mechanika gdzie został podpięty pod komputer i wyskoczyło coś tam z recylkuatorem spalin jak pamiętam... zrestetował komputer i powiedział zeby zmienić stacje. OK. Wracamy juz do domu jakies 500m zjezdzamy na stacje i przepuszczamy auta z naprzeciw i znów zaczyna nierówno pracować i traci na mocy :/ ale dojechalismy. Zatankował pełny bak 98 i spowrotem.Mechanik umówił go na kilka dni pozniej na warsztat na przeczyszczenie tegoż ów recylkulatora spalin i póki co wszytko jak narazie jest w jak nalepszym porzadku dlatego wina leżała tylko w paliwie... Może coś pomoże moja uwaga :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lip 2005 01:45   

Powrót do góry

Sportlex
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 Post autora tematu 23 Lip 2005 10:03   

Powiem tak paliwo to chyba nie to bo wszystkie samochody tankujemy na tej samej stali Shell wiec i reszta by musiala nawalac. A czy jest opcja bo jemu błąd tego czujnika wyskoczył na komputerze. A czy jest tez opcja że to moze wyskoczyć błąd ponieważ na tym czujniku się coś kończy ten bład i dlatego bokazuje jego a może być inna przyczyna??
Powrót do góry

haker305
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Wrocław

Post#9 26 Lip 2005 09:35   

Trudno być jasnowidzem. Wydaje mi się jednak, że istotnym faktem może być przebieg samochodu. Podane przez Ciebie usterki mogą być efektem zużycia silnika. Podaj przebieg i czy on jest wiarygodny. Podstawową sprawą jaką powinien zrobić twój mechanik jest pomiar ciśnienia sprężania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lip 2005 09:35   

Powrót do góry

limak5555
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: lublin

Post#10 14 Sie 2008 22:45   

witam cie kolego ja mialem w swoim golfie takie same objawy z obrotami pusisz podjechac pod komputer i mechanik musi ci wyregulowac na komputerze sonde lambde jak bedzie bardzo sciuchana i niebedzie dalo sie wyregulowac trzeba bedzie zalozyc nowa i na nowej wyregulowac puzniej wykasowac wszystkie bledy i juz powinna byc dobrze umnie jest dobrze z obrotami.Ale nastepna sprawa moj tez slabnie jak by sie paliwo konczylo prubuje dojs co to jest to juz oddzelna sprawa wiem ze mam peknieta rurke co idzie do filtra powietrza i do przepustnicy mysle ze to to jak nie sprubuje wymienic przewody WN

Dodano po 5 [minuty]:

ktos moze napisac mi co jeszcze mugl bym ztym zrobic slabnie podszarpuje go wciskam gaz do dechy i nagle go ottyka z obrotami jest wpozo

Dodano po 5 [minuty]:

swiece wymienione sa na nowe filtr powietrza czysty jedynie ta rurka do powietrza i przepustnicy peknieta ale tasma izolacyjna zakleilem zeby sprawdzic dalej podszarpuje niewiem czy przepuszcza przez tasme czy co co tam jeszcze pozostaje cewka czy niebardzo jak myslicie prosze opomoc
Powrót do góry

PCMARIAN
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: LEBORK

Post#11 20 Sie 2008 18:56   

witam

mialem takie same objawy jak kolega opisuje jezdzilem do mechanikow i tylko sie madrzyli .wkoncu stwierdzili ze przepustnica uszkodzona po uwczesnym wyczyszczeniu jej a stwierdzili tak gdyz nie mogli jej zaadoptowac .okazalo sie ze obroty skakalyod 800 do nawet 1500 wkoncu sie wkurzylem wymienilem filtr powietrza na nowy odlaczylem akumulator podlaczylem i zrobilem bez problemow adaptacje przepustnicy z laptopa po odwiedzeniu wielu forum tego sie sam nauczylem , o dziwo obroty natychmiast sie ustabilizowaly .nie dawalo mi spokoju to ze auto duzo pali bo po miescie do 15 l wiec zamowilem zamiennik przepustnice nowa zamontowale ja miesiac temu w spalaniu nic to sie nie zmienilo natomiast teraz zaczal tez zalec i ma malo mocy trzeba go przegazowac by ta moc odzyskał .mialem juz wymienione sonde lambda swiece przewody zaplonowe , nawet dolalem denaturatu do paliwa nic to nie pomoglo .spalanie nie spadło z mocą czasami szalej wiec co moze byc przyczyna ??fakt nie regulowalem sondy lambda tego nie umiem a mechanikom w leborku nie dam bylem prawie u wsztstkich i smialo moge powiedziec ze to partacze a vagiem umieja tylko kasowac bledy pozostaje mi tylko odlozyc kase i pojechac o serwisu oby dobrego
Powrót do góry

matijaz666
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: czechowice

Post#12 13 Mar 2009 17:41   

witam.mam taki problem ze swoim golfem IV 1.6SR podobne objawy jak opisane powyżej,i mam pytanko gdzie znajduje się recylkulator spalin??
Powrót do góry

malez4
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Jaworzno

Post#13 13 Mar 2009 19:59   

W tym silniku nie ma czegoś takiego jak recylkulator spalin .Zainteresowanym proponuje wypięcie wtyczki trzy pinowej znajdującej się w okolicy siłownika przestawiającego długość kanałów dolotowych ,od czujnika położenia wałka rozrządu i poobserwowaniu jak się zachowuje silnik.
Powrót do góry

vw_oln
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: olsztyn

Post#14 17 Mar 2009 22:18   

witam, również mam problem z tym silnikiem, samochód nierówno pracuje jak jest zimny, jak sie rozgrzeje jest troche lepiej, przy tym dużo pali... byłem w kilku mechaników ale nikt nie potrafi powiedzieć co to może być? w aucie zostały ostatnio wymienione przewody, świece, sonda lambda, komputer, została wyczyszczona przepustnica, może ktoś mi powie co jeszcze warto sprawdzić?
Powrót do góry

Remik71
Poziom 19
Poziom 19

Post#15 17 Mar 2009 22:47   

vw_oln napisał:
witam, również mam problem z tym silnikiem, samochód nierówno pracuje jak jest zimny, jak sie rozgrzeje jest troche lepiej, przy tym dużo pali... byłem w kilku mechaników ale nikt nie potrafi powiedzieć co to może być? w aucie zostały ostatnio wymienione przewody, świece, sonda lambda, komputer, została wyczyszczona przepustnica, może ktoś mi powie co jeszcze warto sprawdzić?

Po czyszczeniu przepustnicy obowiązkowo trzeba wykonać jej adaptację.
Powrót do góry

red26
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Sieradz

Post#16 27 Mar 2009 22:55   

mam ten sam silnik i takie same objawy proponuje odlaczyc przeplywomierz powietrza i zobaczyc co sie bedzie dzialo
Powrót do góry

matijaz666
Poziom 4
Poziom 4

Post#17 31 Mar 2009 18:43   

Witam ponownie.to tak ja podłączyłem kompa pod golfika i wyskoczyły dwa błędy 513czujnik prędkości silnika G-28 i podgrzewanie sondy lambda przed katalizatorem(zapomniałem kod błędu)no i nie wiem co teraz robić??mam jeszcze jedno pytanko odnośnie Vaga 4.9 jak nacisne na silnik to się odrazu łączy pokazuje inf.o sterowniku ale jak chce sprawdzić elektryke silnika to się nie chce połączyć:/nie wiem o co chodzi, i gdzie można posprawdzać wszystkie napięcia obroty temperatury silnika??był bym bardzo wdzięczny za pomoc i z góry dziękuje;)i czekam na szybką odpowiedź.
Powrót do góry

vw_oln
Poziom 2
Poziom 2

Post#18 02 Kwi 2009 10:53   

wyszło na to, że najprawdopodobniej jest to wina kolektora ssącego
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Kwi 2009 10:53   

Powrót do góry

red26
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Sieradz

Post#19 11 Kwi 2009 17:26   

Ja swojego golfa podlanczalem do czterech roznych komputerow i nie wykryly zadnych bledow wymienilem tez kolektor ssacy i przepustnice, modul zaplonu i nic to nie dalo a teraz wymienilem przeplywomiez powietrza i nareszcie jest dobrze
Powrót do góry

matijaz666
Poziom 4
Poziom 4

Post#20 23 Kwi 2009 16:47   

Witam.u mnie była sonda lambda i czujnik obrotów walu G-28.teraz chodzi bdb.pozdrawiam;)
Powrót do góry

vw_oln
Poziom 2
Poziom 2

Post#21 30 Kwi 2009 16:54   

wymieniłem wtryski, kolektor ssący, przepustnice, komputer... przez jakiś czas był spokój i niestety obroty znowu skaczą
Powrót do góry

VITABESTIA1
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: DRAWSKO POMORSKIE

Post#22 06 Wrz 2009 11:23   

MIALEM DOKLADNIE TO SAMO.PO PODLACZENIU KOMPUTERA WYSKAKIWALY BLEDY Z POLOZENIA WALKA ROZRZADU I WALU KORBOWEGO I SONDY LAMBDA.PO WYMIANIE TEGO BYLO TROCHE LEPIEJ,ALE PO ROZGRZANIU SILNIKA PROBLEM WRACAL,CIEZKO PALIL I SMIERDZIALO BENZYNA,PALIL OKOLO 12-14 L/100KM.WYMIENILEM CZUJNIK TEMPERATURY NA WERZU(TEN 4 PINOWY) I PROBLEM ZNIKNA.JESLI CZUJNIK JEST USZKODZONY KOMPUTER PODAJE ZLY SKLAD MIESZANKI I SILNIK WARIUJE. PROPONUJE NA POCZATEK ODLACZY WTYCZKE I POJEZDZIC ZE 2 DNI BEZ CZUJNIKA.JESLI BEDZIE OK TO MACIE WYDATEK RZEDU 30 ZL NA NOWY CZUJNIK
Powrót do góry

krzysiek.kraw
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kalety

Post#23 13 Lis 2009 12:54   

miałem taki problem z obrotami i mocą w moim vw IV 1.6 16v. po dotarciu do serwisu vw stwierdzono iż przepustnica nie pracuje jak należy-miała w środku okopcone ścianki-co nie powinno mieć miejsca.po drugie siadała cewka zapłonowa-topiła się już od góry-co sam widziałem i dlatego tracił na mocy.kupiłem sobie sam cewke i przepustnice, dałem wymienić do serwisu vw i już rok jeżdżę i jest wszystko ok.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Golf IV 1.6 SR Nierówne obroty, podczas jazdy słabnie
Strona 1 z 1