Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka maneurop MT125 a kompresor

Piotrkxx2 24 Lut 2017 02:57 684 4
  • #1 24 Lut 2017 02:57
    Piotrkxx2
    Poziom 5  

Witam. Posiadam jak w temacie sprężarkae maneurop MT125, chcę z niej zrobić kompresor do piaskowania tylko nie bardzo wiem jak. Mam też 2 zbiorniki po 200l, oczywiście presostat i chęci. Wiem też że potrzebny jest separator oleju. Teraz moje pytanie czy coś jeszcze będzie potrzebne? I jak po kolei je podłączyć. Prosiłbym o jakiś schemat. Dodam jeszcze że uruchomiłem kompresor ze zwykłym odolejaczem ale po około 1h pracy cała szklanka odolejaczem jest pełna. Proszę o pomoc. Jutro wstawię fotki
    Z góry dziękuję. Piotr

• #2 24 Lut 2017 09:36
    sq7fbr
    Poziom 16  

Czarno to widzę. Do piaskowania potrzeba Ci wydajności kilka metrów na minutę, zależnie od średnicy dyszy.
    Tabela doboru dyszy:
    Sprężarka maneurop MT125 a kompresor
    Ilość powietrza do piaskowania nie bierze się z pojemności zbiorników a mocy silnika-wydajności. Potrzebne do działania sprężarki śrubowej normalnie i w stanach awaryjnych: chłodnica oleju, termostat, combistat, filtr oleju powietrza, elektryczny układ sterujący (rozruch gwiazda/trójkąt, bieg luzem, odciążenie).
    Co to za sprężarka? Tłokowa, śrubowa, łopatkowa?

• #3 24 Lut 2017 18:40
    Piotrkxx2
    Poziom 5  

Witam sprężarka jest 4 tłokowa. Na zdjęciu podaje Ci jej parametry. Ogólnie ta sprężarka bije do 25 bar. Więc wydaje mi się że do piaskarki powinna wystarczyć z tym że zbiorniki od niej są max do 16bar. Wydaje mi się że nawet 16 bar powinno starczyć. Ale jak mówię ja jestem świeżakiem w tym temacie. Tu podaję parametry sprężarki: Dane techniczne
    Ilość cylindrów: 4
    Skokowa [m³ / h ]: 37,49
    Pojemność skokowa [cm³ ]: 215,4
    Obroty [min -1 ]: 2900
    Waga [kg ]: 64
    Opłata Oil [dm³ ]: 4
    Rodzaj oleju: 160P
    Grzałka karteru typ: PTC 35 W
    Maksymalne ciśnienie próbne System niskociśnieniowy / high side: 25/30
    Maksymalna ilość startów bez SoftStart [1 / h ]: 12
    Limit czynnika chłodniczego [dm³ ]: 10
    Chłodziwo: R22
    Mocy akustycznej [dB ]: 84
    Moc akustyczna z kapturem akustycznej [dB) Z góry dziękuję za pomoc

• #4 24 Lut 2017 19:37
    Piotrkxx2
    Poziom 5  

Z tego co liczę to ma 625l na minutę

Dodano po 52 [minuty]:

A tu dane sprezarki z czego wyłączyłem litry na min.:
    Pojemność skokowa cm3/obrót=225,44. m3/h=37.49 czyli 37,49x1000=37490/60=624.....

• #5 24 Lut 2017 22:22
    sq7fbr
    Poziom 16  

Obliczyłeś teoretyczną wydajność nie odejmując szkodliwej pojemność komory sprężania. Do piaskowania potrzebna jest "wydajność" nie "ciśnienie".
    Tu jak zbiornikiem obliczyć wydajność: https://jaktozrobilemwgarazu.pl/jak-obliczyc-rzeczywista-wydajnosc-kompresora/ Chcesz piaskować ciągle czy doraźnie? Optymalne ciśnienie piaskowania to 6bar. Aby utrzymać 6bar przy dyszy 4,8mm sprężarka musi mieć 7.5kW i wydajność 1,2m3/min. Twoja ma 14kW lecz przekładnia jest na 15bar więc realnie będzie około 1m3/min. Jeżeli chcesz piaskować doraźnie (powietrzem zgromadzonym w zbiornikach) może Ci się uda. Będziesz wówczas musiał czekać aż sprężarka uzyska 6bar lub więcej i wówczas piaskować. Jeżeli pluje ona olejem świadczy to o nieszczelności w układzie tłokowym, być może w urządzeniach chłodniczych jest to normalne, trzeba będzie uzupełniać olej w sprężarce lub zastosować separator LB962/2 aby wyłapywał olej z powietrza i kierował go z powrotem do sprężarki (rozwiązanie stosowane w powietrznych sprężarkach śrubowych). zastosowany przez Cię separator nie wyłapuje oleju w postaci mgły a jedynie kropelek. Oleju ma być 4 litry. Olej w powietrzu sklejał będzie piasek i brudził czyszczony element. Maksymalne ciśnienie pracy to 15bar! Większe uszkodzi silnik!
    Jakiej średnicy masz dyszę przy piaskarce?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme