Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Więcej wysokich częstotliwości - oryginalnie 45Hz-16kHz. Jak wyciągnąć górę?

przemas190192 25 Lut 2017 17:59 252 0
  • #1 25 Lut 2017 17:59
    przemas190192
    Poziom 5  

Witam serdecznie. Mam nadzieję że piszę w odpowiednim miejscu. Proszę o pomoc w moim problemie. Kupiłem kolumny elektromagnetyczne, które grają wspaniale ale brakuje dosyć wyraźnie góry pasma częstotliwości, producent bez tajemnicy mówi, że stworzono te kolumny po to, aby można było zasmakować filozofii brzmienia magnepan, po czym kupić modele wyżej. Producent podaję pasmo od 45Hz do 16kHz. Najprawdopodobniej zastosowano uzwojenie na górnym paśmie z aluminium. Uzwojenie średnio basowe pokryte są starym klejem, gdzie przy wyższym natężeniu dźwięku potrafi coś zabrzęczeć przez odklejenie się drutów od membrany foliowej, więc nie uniknę naprawy tych kolumn i zastanawiam się, jaka jest recepta na wydobycie wyższych częstotliwości. Stary klej będę rozpuszczał acetonem, ale jak na razie też nie wiem, jaki klej zastosować do pokrycia uzwojenia, dodaję zdjęcie poglądowe żeby zobrazować technologię zastosowaną. Podsumowując zależy mi na poradzie od kogoś, kto zna się na tworzeniu zwrotnic i kto potrafił by wytłumaczyć mi na jakiej zasadzie polega wyciąganie jak najwyższego pasma przenoszenia dla kolumn, czy tu rozchodzi się o materiał, o to że zastosowano tu aluminium zamiast miedzi? Jeżeli tak, to kupię drut nawojowy miedziany i wkleję właśnie taki, ale czy to takie proste? Pozdrawiam.
    Więcej wysokich częstotliwości - oryginalnie 45Hz-16kHz. Jak wyciągnąć górę?maxresdef..lt.jpg Download (89.13 kB)

Moderowany przez Mirek Z.:

Poprawiłem pisownię jednostek częstotliwości w tytule i w poście.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme