Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

40-43 cale, głównie do kreskówek, około 2000zł

ksmi 01 Mar 2017 10:15 372 2
  • #1 01 Mar 2017 10:15
    ksmi
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3.5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1½-2 (dziecko na kolanach)
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? obecnie bokiem, ale telewizor jest w narożniku pokoju i chciałbym zamontować wieszak pod kątem tak aby było na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Po doświadczeniu z łapaniem w locie telewizora przewróconego przez dziecko zdecydowałem się na wieszak.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno po stronie wschodniej, jeśli rano oglądam to przy zaciągniętych roletkach.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? w drugim pokoju jest TX-42AS650, ale tutaj zastępuję 10 letni, 23 calowy monitor TFT z wejściem HDMI.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? YouTube i DLNA (po WiFi (n) lub Ethernet (100Mbit) ), wejście USB z obsługą MP4 i MKV
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI, Cyfrowa Naziemna, jeśli będzie opcja to cyfrowy polsat po DVB-S2, ale mam na razie dekoder, więc to nie jest krytyczne.
    10 .Jakie urządzenia? Dekoder Cyfrowego Polsatu (jeśli nie będzie możliwości podłączenia bezpośrednio do telewizora), sporadycznie wykorzystywany odtwarzacz BluRay. Nie planuję zakupu dodatkowego nagłośnienia do tego telewizora.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Na telewizorze w tym pokoju: Kreskówki (90%), programy informacyjne/publicystyczne (8%), filmy SF (2%)
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie, za kilka lat czeka mnie pewnie konsola dla dziecka, ale wtedy będzie ono chciało „własny” telewizor.
    16. Preferencje co do marki? 2 lata gwarancji i nie robienie problemów w razie naprawy gwarancyjnej.
    17. Preferencje co do wielkości? 40-43 cale, na więcej brakuje ściany.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? interfejsy wprowadzania tekstu przy wyszukiwaniu w YT (ratunkiem jest tu wybieranie utworów przez telefon), brak możliwości sparowania jednocześnie dwóch par słuchawek Blutooth z Panasonicem (gdy dziecko śpi a ja chcę coś obejrzeć z żoną).
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczór, ale głównie przy zapalonym świetle.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Planuję telewizor za 2000PLN, nieprzekraczalne maksimum to 2500PLN na telewizor i wieszak (umożliwiający ustawienie lekko w dół i pod kątem do ściany).
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak się popsuje, teraz popsuł się internet w odtwarzaczu BluRay, ale stwierdziłem, że wolę wymienić telewizor.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? YouTube i DLNA (bajki z płyt zrzucone na NASa) często.

Prawdę mówiąc zastanawiałem się nad:

• Sony KDL-43WD755B
    • Panasonic TX-40DS630E

• #2 01 Mar 2017 11:04
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

Jesli zamierzasz czesto korzystać z aplikacji typu Youtube w TV to wez Sony KDL-43WD755B.
    No i zawsze 3 cale wiecej od Panasonica.

• #3 01 Mar 2017 18:44
    ksmi
    Poziom 2  

Soniak zamówiony. Zamykamy temat.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme