Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

P造tka prototypowa Owiec_Board

Owiec_ 12 Mar 2017 02:12 6192 18
  • P造tka prototypowa Owiec_Board
    Witam!
    Jako posiadacz p造tek ZL2AVR oraz EvBoard pod AVR'y brakowa這 mi w ka盥ej z tych p造tek wielu funkcjonalno軼i, kt鏎e z up造wem czasu bardzo przeszkadza造. Zrobi貫m list modu堯w kt鏎e chcia豚ym aby moja p造tka prototypowa posiada豉, oraz te rzeczy, kt鏎e mog si przyda w przysz這軼i. Powsta taki oto (zaw篹ony do konkret闚) spis z komponentami:

Kod: c
    Zaloguj si, aby zobaczy kod

W efekcie powsta這 to co na zdj璚iach: ;)
    P造tka prototypowa Owiec_Board P造tka prototypowa Owiec_Board
    Jeszcze rzut na "golasa" :)
    A lista rozros豉 si do takich zabawek:
    Kod: c
    Zaloguj si, aby zobaczy kod

To te najwa積iejsze rzeczy, mo瞠 kogo zainspiruj do stworzenia czego dla siebie, 瞠by u豉twi a przede wszystkim przyspieszy projektowanie uk豉d闚 ;) Ja t list tworzy貫m nieca貫 p馧 roku, podczas projektowania swoich zabawek zapisuj帷 czego akurat mi brakuje, dlaczego musz do陰cza zewn皻rzn p造tk, skoro mog mie to na swojej. ;)

Jaki pomys czym wype軟i dziur na TOP'ie w miejscu gdzie s goldpiny na TQFP? :) P鏦i co wola貫m pod prockiem by zostawi mas, ale tyle wolnego miejsca a kusi :)

Ch皻nie odpowiem na ka盥e pytanie.

Pozdr

Fajne!
  • #2 12 Mar 2017 13:05
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Gdzie robi貫 p造tk i jakie koszty jej wykonania?

• #3 12 Mar 2017 15:08
    MiernikZKauflanda
    Poziom 11  

Bardzo fajna p造teczka. My郵a貫m kiedy by co takiego zrobi 瞠by mie wszystko w jednym. Tylko u mnie by豉by jeszcze podczerwie (TSOP2236).

• #5 12 Mar 2017 17:13
    Owiec_
    Poziom 6  

Dzi瘯uj za opinie :)

P造tk robi貫m u dalekich s御iad闚 z "prawej strony" globusa :)
    Z racji dodatkowych koszt闚 takich jak np. c這 cena za jedn p造tk ok 80z przy 5 szt. ( soldermaska dwustronna, opis dwustronny, testowanie elektryczne, HAL, FR4 1.5mm), drobnicy nie policzy貫m gdy goldpiny, rezystory, diody ka盥y ma ;)

Czasy IRdy ju mi przesz造 :)

@leonow32 - mia貫m ju do嗆 wypinaj帷ych i niestykaj帷ych przewod闚, to te by這 powodem dla kt鏎ego chcia貫m aby wszystko co potrzebne znajdowa這 si na jednej p造tce bez nadmiarowego okablowania, wszyscy wiemy jak wygl康a nieco wi瘯szy projekt z kilkoma modu豉mi podpi皻ymi do MCU :)

@micro nie bardzo rozumiem? :) jestem tutaj nowy :)

• #6 12 Mar 2017 20:09
    Top Gun
    Poziom 20  

Jaki schemat mo瞠 by udost瘼ni?

• #8 13 Mar 2017 09:19
    Piottr242
    Poziom 10  

Nie wiem czy dobrze widz, ale nie widz kondensator闚 odprz璕aj帷ych przy zasilaniu podstawek pod procesory.
    Chyba 瞠 s smd po drugiej stronie.

• #9 13 Mar 2017 09:40
    R-MIK
    Poziom 35  

Nie widz nic zwi您azego z sygna貫m analogowym, np wej軼iowy wzmacniacz audio, wyj軼ia na g這郾ik.

• #10 13 Mar 2017 12:19
    Owiec_
    Poziom 6  

@R-MIK
    pr鏏owa貫 wy陰czy i w陰czy ponownie 鈔odowisko z kompilatorem? czasem pomaga
    @Top-Gun
    Nie ma obowi您ku udost瘼niania schematu, zreszt nie wiem co jest trudne w u這瞠niu goldpin闚, przycisk闚 i diod na schemacie. Nie idziemy na 豉twizn. Je瞠li masz pytanie do kt鏎ego z modu堯w na PCB po prostu zapytaj a na pewno odpowiem.
    @LA72
    Dzi瘯uj, wymiary 16 x 10cm. Ja chcia貫m mie precyzyjne podstawki i pady pod "kwadratowe" MCU.
    @Piottr242
    Nie udost瘼ni貫m ca貫j strony dolnej, tam przy ka盥ej n騜ce zasilania jest 100nF + 22uF na ga陰 ka盥ego MCU. Sokole oko :)
    @R-MIK
    Niech pierwszy rzuci kamie ten, kt鏎y w co drugim projekcie u篡wa wyj嗆 do audio... zw豉szcza w 8 bitowcach, wspomina貫m, 瞠 p造tk projektowa貫m pod siebie pod swoje projekty, je瞠li potrzebujesz audio zaprojektuj PCB i poka tutaj :) wtedy ja si uczepie za ma貫j ilo軼i led闚 :)

• #11 13 Mar 2017 12:39
    R-MIK
    Poziom 35  

Owiec_ napisa:
    @R-MIK
    pr鏏owa貫 wy陰czy i w陰czy ponownie 鈔odowisko z kompilatorem? czasem pomaga

Zainstalowa貫m Win od nowa i nic. Sprawdzi貫m na innym kompie i to samo :-)

Dodano po 54 [sekundy]:

Owiec_ napisa:
    wtedy ja si uczepie za ma貫j ilo軼i led闚 :)

Zawsze daj wyj軼ia IIC i SPI :-)

• #12 14 Mar 2017 08:28
    ditomek
    Poziom 18  

Fajnie, 瞠 chcia這 Ci si wykona tak p造tk pod prototypy. Dobra robota.
    Rozumiem, 瞠 analog闚ka raczej niewiele Cie interesuje - st康 zapewne w taki a nie inny spos鏏 zagospodarowania pcb.
    Dla mnie dopiero 陰czenie scalak闚 w sie to zabawa dlatego pierwsze co zauwa篡貫m to brak rozwi您a pozwalaj帷ych na odpalenie RS485. o modu豉ch eth nie wspomn.
    A mo積a by這by cho熲y wlutowac piny w kszta販ie shield闚 arduino i ca豉 zabawa mia豉by zupe軟ie inny wymiar.

• #13 14 Mar 2017 08:39
    R-MIK
    Poziom 35  

ditomek napisa:

A mo積a by這by cho熲y wlutowac piny w kszta販ie shield闚 arduino i ca豉 zabawa mia豉by zupe軟ie inny wymiar.

I to jest dobry pomys. Modu造 te sa popularne przez co tanie.

• #14 19 Mar 2017 23:31
    dasej
    Poziom 27  

Witam.

Jak dla mnie to szkoda Twoje pracy.
    Co z tego 瞠 masz w豉sn p造t prototypow pod swoje potrzeby.
    Skoro po zako鎍zeniu test闚 i tak musisz zrobi p造tk PCB pod dany projekt.
    Przecie klientowi nie dostarczysz urz康zenia na p造cie testowej.

A jak chcesz mie wypas to prosz.

GrandEVBavr
    Pozwala na zaimplementowanie i testowanie niemal wszystkich mikrokontroler闚 AVR w obudowach DIP czy te SMD.
    Wyposa穎na zosta豉 m.in. w pami耩 SRAM, Flash, EEPROM, przetworniki A/C i C/A, USB, RS232, LAN, RTC, wy鈍ietlacz graficzny i alfanumeryczny.

Opis ze strony sklepu.

Wi瘯sza i ma du穎 wi璚ej obsadzone na sta貫.
    Parametr tej p造ty s bardzo ciekawe.

Sam projekt nale篡 pochwali. P造ta kilku warstwowa.
    A jak b璠zie si zachowywa這 gotowe urz康zenie na p造cie 2 warstwowej gdzie b璠zie nara穎na na zak堯cenia zewn皻rzne bez ekran闚 z obu stron?

• #15 19 Mar 2017 23:41
    R-MIK
    Poziom 35  

dasej napisa:

GrandEVBavr
    Pozwala na zaimplementowanie i testowanie niemal wszystkich mikrokontroler闚 AVR w obudowach DIP czy te SMD.
    Wyposa穎na zosta豉 m.in. w pami耩 SRAM, Flash, EEPROM, przetworniki A/C i C/A, USB, RS232, LAN, RTC, wy鈍ietlacz graficzny i alfanumeryczny.

Multiplekserowanego LCD nie ma :-)

Dodano po 2 [minuty]:

dasej napisa:
    Witam.

Jak dla mnie to szkoda Twoje pracy.
    Co z tego 瞠 masz w豉sn p造t prototypow pod swoje potrzeby.
    Skoro po zako鎍zeniu test闚 i tak musisz zrobi p造tk PCB pod dany projekt.

Zgadzam sie w ca貫j rozci庵這軼i. Ja juz od 20 lat nie u篡wam p造tek prototypowych. Jesli mam potrzebe wypr鏏owania pojedynczych peryferii to biaore prototyp, w kt鏎ym mam wolny dany uk豉d (nieu篡wane piny wyprowadzam zawsze na jakie z陰cza), je郵i co bardzie z這穎nego na na prototypie by豚y kilogram drut闚 a w tym 豉two sie pomyli i robie dedykowane PCB.

• #16 20 Mar 2017 00:04
    Owiec_
    Poziom 6  

dasej napisa:
    GrandEVBavr

Ale cena jest 10 krotnie wi瘯sza... Poza tym wymiary s tej p造ty za du瞠. Co komu odpowiada to projektuje, mimo to dzi瘯uj za opini.

R-MIK napisa:
    a juz od 20 lat nie u篡wam p造tek prototypowych.

A ja 20 lat dopiero chodz po 鈍iecie, mo瞠 mi si odmieni kiedy praca na prototypie, jednak zanim zrobi docelow PCB wol wszystko przetestowa na biurku bez kilograma wypadaj帷ychco chwil przewod闚.

• #17 20 Mar 2017 00:12
    R-MIK
    Poziom 35  

Owiec_ napisa:
    jednak zanim zrobi docelow PCB wol wszystko przetestowa na biurku bez kilograma wypadaj帷ychco chwil przewod闚.

Tak mozna by這 robi 20 lat temu, jak SMD by這w powijakach. Teraz bardzo duzo uk豉d闚 jest produkowanych tylko i wy陰cznie w SMD i s to obudowy typu DFN10 (np FT200) i mniejsze. W tym wypadku bez dedykowanej PCB nic sie nie da zrobic. Tak jak w przypadku obud闚 SO s uniwersalki tak juz TSSOP ju nie bardzo a o mniejszych mozna zapomnie.
    W przypadku PLCC tez r騜owo nie jest. Nie mam ochoty 陰czy pami璚i FIFO 125MHz na uniwersalce, bo trzeba by druty indywidualnie skraca a efekty mog造by nie by zachwycaj帷e.
    No albo taka FPG'a, najwi瘯sza gabarytowo obudowa TQFP-100 (16x16mm po 25 n騜ek z ka盥ej strony odst瘼 pomi璠zy n騜kami 0,4mm).

Ale wszystko to kwestia co sie robi. Ja w zasadzie nie mam wyj軼ia albo musia豚ym zaj望 sie bardzo amatorskimi projektami.

• #19 20 Mar 2017 07:59
    Top Gun
    Poziom 20  

Ale koniec ko鎍闚 i tak ka盥y wybiera to co lubi -> do czego si przyzwyczai - nawyki czasami ci篹ko zmieni :D

Szybka odpowied lub zadaj pytanie
Dzi瘯uj Ci. Ta wiadomo嗆 oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME