Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Cyfral Smart 5p - jak podłączyć ?

karoll430 14 Mar 2017 20:42 927 14
  • #1 14 Mar 2017 20:42
    karoll430
    Poziom 3  

Witam

Jako że kończę remont postanowiłem jeszcze zmienić domofon. Szczerze mówiąc zupełnie się na tym nie znam, więc kupiłem w sklepie jaki jaki podobał się mojej żonie. No i oczywiście nie mam pojęcia jak go podłączyć.
    Do domofonu jaki miałem wcześniej doprowadzone jest 6 kabelków( zielony, niebieski, czerwony i trzy białe) ale tylko dwa są przylutowane... (zielony i niebieski)
    Poprzedni domofon chyba nazywał się UNIFON TCL Unifon Cyfral Smart 5p - jak podłączyć ?
    Podłączenie wyglądało tak:
    Unifon Cyfral Smart 5p - jak podłączyć ? Unifon Cyfral Smart 5p - jak podłączyć ?
    Wszystko działa jak należy. Dzwoni, słychać na dole na górze, otwiera ...

Kupiłem CYFRAL Smart 5P, no i jak go podpiąć ? Czy on w ogóle się nadaje do mojej "instalacji" ?

Zdjęcia Panelu przy drzwiach wejściowych nie mam ale jest to najzwyklejszy panel z najzwyklejszych, coś tego typu Unifon Cyfral Smart 5p - jak podłączyć ?
    pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 14 Mar 2017 21:03
    Ircys
    Specjalista Domofony

karoll430 napisał:
    Kupiłem CYFRAL Smart 5P, no i jak go podpiąć ? Czy on w ogóle się nadaje do mojej "instalacji"

Niestety nie nadaje się.
    Pasujące unifony: http://tinyurl.com/j4f2yyd

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #3 14 Mar 2017 21:06
    piotrek22101
    Poziom 39  

Witam,niestety ten nie będzie pasował,trzeba szukać unifonu cyfrowego, podłączenie dwuprzewodowe.

• #6 14 Mar 2017 21:18
    karoll430
    Poziom 3  

no to idealnie :) dziękuję za szybkie odpowiedzi. Unifon zamówiony. A tak na przyszłość jak już dojdzie. Podłącze niebieski i zielony kabelek. Który w które wejście ? tzn który odpowiada za mikrofon a który za głos ?

• Pomocny post
    #7 14 Mar 2017 21:22
    Ircys
    Specjalista Domofony

Tam jest tylko "+" i "-" i nic więcej nie musi Cię interesować - żyły zielona i niebieska.

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #8 14 Mar 2017 22:46
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

karoll430 napisał:
    ...który odpowiada za mikrofon a który za głos ?

Pojedynczy kabelek za nic nie odpowiada, dopiero obydwa razem odpowiadają za wszystko, tzn. za wywołanie (dzwonek), za prowadzenie rozmowy i w końcu za otwarcie drzwi.

• #9 15 Mar 2017 09:52
    karoll430
    Poziom 3  

a który z tych kabelków to jest plus a który minus ? stanie się coś jak je pomylę ?

• #10 15 Mar 2017 09:59
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

karoll430 napisał:
    a który z tych kabelków to jest plus a który minus ? stanie się coś jak je pomylę ?

O tym wie tylko ten co instalował system domofonowy. Najlepiej jednak sprawdź miernikiem gdzie jest plus a gdzie minus. Instalator powinien wybrać jako plus kolor "ciepły" a jako minus kolor "zimny". U ciebie powinien wybrać pomarańczowy jako plus a niebieski jako minus. Jednak tak nie zrobił. Dobrze, że nie wybrał dwóch białych. Jak pomylisz kabelki, to nie powinno nic złego się stać. Unifon po prostu nie będzie działał.

• #12 15 Mar 2017 12:45
    karoll430
    Poziom 3  

No to fajnie. Martwiłem się tylko czy go nie spale jak pomylę + z -. Ale skoro nie to nie ma problemu :) jak przyjdzie to wszystko się wyjaśni.

• #13 15 Mar 2017 15:40
    karl102
    Poziom 27  

Na załączonych zdjęciach starego masz wyraźnie zaznaczony + i -.

• Pomocny post
    #14 15 Mar 2017 18:18
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Z tego co widać to plus jest na niebieskim kabelku. Bardzo nietypowo ale cóż, tak postanowił instalator.

• #15 18 Mar 2017 21:29
    karoll430
    Poziom 3  

Problem rozwiązany. Jak się przyjrzałem na starym domofonie... Pod rdza, bylo oznaczenie.. Do zielonego wchodził plus, na niebieskim był minus. Domofon gra i buczy, podkrecilem potencjometr na głosie i jest git. Dzięki za rady. Zawsze to trochę wiedzy nagrałem :) pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme