Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik jbl go nie reaguje na nic

Andrzej098765 15 Mar 2017 19:08 975 5
  • #1 15 Mar 2017 19:08
    Andrzej098765
    Poziom 1  

Witam!
    Jakiś czas temu zakupiłem głośnik jbl go.
    Posiadam go już jakieś 3 miesiące i wszystko było w porządku aż do dzisiaj, połączyłem sobie go z laptopem ale nagle się wyłączył, nie reaguje na żadne przytrzymywanie przycisków. Kompletnie nic się nie da z nim zrobić i do tego nawet jak chce go podłączyć do ładowarki to się dioda także nie świeci. Co robić? Pomoże ktoś? Z góry dziękuję.

• #2 15 Mar 2017 20:14
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Andrzej098765 napisał:
    Głośnik jbl
    TYP? Model?
    Mamy zgadywać co za głośnik?
    Jak masz na to gwarancję - reklamuj.

• #3 15 Mar 2017 23:13
    dominator8
    Poziom 20  

398216 Usunięty napisał:
    Mamy zgadywać co za głośnik?
    Nie ma potrzeby zgadywać - autor wyraźnie napisał:
    Andrzej098765 napisał:
    Ja tutaj widzę problem z komunikacją pomiędzy głośnikiem a np. komputerem. Sam napisałeś, że problem pojawił się w chwili połączenia głośnika z komputerem. Zapewne wiesz, że oba urządzenia w chwili łączenia parują się i być może w chwili ustanawiania połączenia głośnik wszedł w tryb błędu. Popatrz poczytaj ja bym tu widział rozwiązanie problemu.

• #4 16 Mar 2017 07:53
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

dominator8 napisał:
    autor wyraźnie napisał:
    Andrzej098765 napisał:
    Może i się czepiam, ale gdyby napisał poprawnie nazwę (z wielkiej litery: Jbl Go), a najlepiej w cudzysłowie - nie miałbym wątpliwości. A tak - miałem wątpliwość, czy chodzi o typ głośnika, czy też o nagminne ostatnio błędy gramatyczne w pisowni.
    Co do samej usterki - skorzystałbym na początek z podpowiedzi Kolegi dominator8 i zapoznał się przede wszystkim z instrukcją obsługi tego urządzenia (słowo "głośnik" zwyczajowo dotyczy samego przetwornika elektroakustycznego).
    Pozdrawiam.

• #5 12 Wrz 2017 13:27
    pitron
    Poziom 15  

JBL GO to głośnik z akumulatorem i BT.
    Czy kolega rozwiązał problem?
    W moim przypadku głośnik działał dobrze do momentu pierwszego ładowania.
    Podłączony został do ładowarki sony po micro usb na początku dioda migała na czerwono później zaczęła się świecić i wyłączyła.
    I to by było na tyle bo już się nie uruchomił poprawnie, jeżeli już to na chwilę z wyraźnym trzaśnięciem w głośniku.
    Próbowałem innymi oryginalnymi ładowarkami i komputerem, zmieniałem kabel, dioda zapalała się na czerwono na kilkanaście sekund i gasła co oznaczało że bateria powinna być naładowana.
    Można go zresetować na 2 sposoby które u mnie nie pomogły.
    Reset sparowań przytrzymać razem przyciski "BT" " - "
    Pełny reset przytrzymać razem przyciski skrajne "włącz" "telefon"

Oddałem głośnik i otrzymałem zwrot pieniędzy.
    Chciałbym kupić jeszcze jeden taki głośnik ale się obawiam, bo sporo jest wpisów w sieci z tym problemem.
    Zastanawia mnie czy nie ma jakiejś wady dla pewnej serii czy może długi okres przechowywania w magazynie ma negatywny wpływ na baterię?

• #6 16 Wrz 2017 21:54
    pitron
    Poziom 15  

Prawdopodobnie w dystrybucji były wadliwe partie tych urządzeń.
    Problem objawiał się na początku samoczynnym wyłączaniem po kilku minutach pracy.
    Następnie całkowitą awarią urządzenia.
    W MediaExpert były sprawne natomiast w Auchan już nie, chociaż nie wykluczam że mogły pojawiać się wszędzie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme