Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 49' LED pod NC+ głównie do oglądania sportu i filmów, 2000-2300PLN

Martinoss 16 Mar 2017 14:03 774 8
  • #1 16 Mar 2017 14:03
    Martinoss
    Poziom 9  

Witam!
    Szukam TV pod dekoder NC+.
    Jak widać z poniższej ankiety pewnie każdy nowy TV będzie o kilka klas lepszy od tego co mam teraz ;-)
    Szczerze mówiąc parę dni temu praktycznie byłem zdecydowany na LG 49UH603V ale w sklepie okazało się, że nie są w stanie ocenić czy to 100Hz (tak widać w opisie) a później w necie gdzie znalazłem, że to w rzeczywistości chyba 60Hz. I w sumie zbaraniałem.
    Jak to jest z tymi 100Hz? Jak to mozna w 100% sprawdzić?
    Po drugie czy te 100Hz to bedzie aż taka różnica w stosunku do 60Hz? Bo jak widzę w tym przedziale cenowym to wybór 100Hz praktycznie jest żaden.
    Jesteście w stanie zaproponować jakieś modele, które podchodziłyby pod moje oczekiwania?

ANKIETA
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~3-3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój słoneczny, okna na wprost TV ale są solidne rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? http://www.emag.pl/telewizor-lg-32-lcd-32lg3000/pd/EYVRMBBBM/
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 43-49', minimum 2xHDMI, dobry obraz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder NC+
    10 .Jakie urządzenia? dekoder NC+, w planach jakieś kino domowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~6
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie SPORT a reszta to filmy, seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie jest to priorytetem
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
    16. Preferencje co do marki? dobry TV, marka drugorzędna, oby nie no-name
    17. Preferencje co do wielkości? 43-49' ale priorytetem jest 49'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? enigmantyczne specyfikacje podawane przez producenta
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej popołudnia i wieczory
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000-2300PLN
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? ostatnia wymiana jakieś 8-9 lat temu ;-)
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak ale w kontekście TV to nie jest priorytet

• Pomocny post
    #2 16 Mar 2017 14:54
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

Martinoss napisał:
    Szczerze mówiąc parę dni temu praktycznie byłem zdecydowany na LG 49UH603V ale w sklepie okazało się, że nie są w stanie ocenić czy to 100Hz (tak widać w opisie) a później w necie gdzie znalazłem, że to w rzeczywistości chyba 60Hz. I w sumie zbaraniałem.
    Jak to jest z tymi 100Hz? Jak to mozna w 100% sprawdzić?

LG 49UH603V to model 60hz, IPS i na "oszukanym" 4K czyli typ RGBW.
    Detale matrycy mozesz sprawdzac tutaj: http://www.displayspecifications.com/en/model/72397a0
    W 99% ta strona podaje prawidłowe parametry.

Jak priorytetem dla Ciebie jest sport, to matryca 120Hz jest wysoce zalecana.
    120Hz najłatwiej sprawdzic poprzez obecnośc w menu 2 upłynniaczy obrazu: de-judder i de-blur (dla materiałów 24 klatkowych - filmy i 50 klatkowych - transmisje tv np. sportowe)

Budżet masz niewielki i 49 cali 120Hz raczej nie kupisz. Nawet 43 cale to tak na styk.
    Skup sie na modelach na matrycy VA (wyzszy kontrast niz IPS) z odświeżaniem 60Hz.
    Np. nowe modele TCL P60 43 cale mieści się w Twoim budzecie - poczekaj chwile jak pojawią sie testy (to nowy model na 2017 rok) i wtedy zadecydujesz.

A może dozbierasz do ostatniego dobrego FHD na rynku czyli Panasonic 50DS630e ?
    Idealny model do Twoich zastosowań.

• #3 17 Mar 2017 15:06
    Martinoss
    Poziom 9  

Czytałem o tym Panasonicu już wcześniej. Obawiam się, że jest to ponad mój budżet. ;-(
    Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:
    Teraz widzę, że telewizor rodziców kupiony w zeszłym roku (najtańszy jaki był w sklepie - o ile pamiętam koło 800zł) to Samsung UE32h4000AW. Podana wyżej strona pokazuje, że to 60Hz.
    Wg mnie ma bardzo dobry obraz. Kilka meczów na nim oglądnąłem i nie zauważyłem żadnych problemów z płynnością itp.

Dodano po 19 [godziny] 56 [minuty]:

witam,

a co sądzicie o tym modelu?
    LG 50LF652V

• #5 24 Mar 2017 07:39
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

Martinoss napisał:

a co sądzicie o tym modelu?
    LG 50LF652V

Dobry ale stary juz model.
    Ja bym kupil ds630e, no chyba ze ten LG duzo tanszy...

• #7 25 Mar 2017 09:43
    Martinoss
    Poziom 9  

No niestety podejście pod TX-50ds630E zakończyło się fiaskiem.
    W jednej z sieci jest wyprzedaż sztuk poekspozycyjnych. Udało się namierzyć jedną sztukę. Z ceną zeszli do 2300zł.
    TV w dobrym stanie. Miał tylko małą (2-3mm) ryskę w rogu ekranu. Widoczna z 50cm przy wyłączonym TV. Po włączeniu ryska niewidoczna. Brak jakiś zniekształceń czy przebarwień wokół.
    Model solidny ale niestety tragiczny obraz. Sprzedawcy cudowali z ustawieniami włączali filmy FHD z pendriva itp. Nic nie pomagało. Wyglądało jak na moim starym telewizorze przy sygnale SD. Plus jakieś cienie i śnieżenia. Każdy TV obok włacznie z tymi za 1500zł świecił o klasę lepiej.
    Nie wiem, czy nie umieli ustawić, czy mają jakiś słaby sygnał, czy po prostu jest jakaś wada lub ta rysa to jakiś ślad po upadku czy uderzeniu, który coś tam uszkodził. Nie zdecydowałem się.

Obdzwoniłem inne salony w okolicy, ale nikt już tego nie ma, tak że odpuszczam.

Z tego co się orientowałem, a wczoraj obszedłem 3 duże sklepy to w moim budżecie praktycznie nic ciekawego nie ma...

• #8 25 Mar 2017 12:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sam widzisz, że polecanie Panasonica to wielka ściema.
    Wciska się go na siłę za wszelką cenę.
    I tak powinieneś brać 4K i 100 Hz.
    Został tylko TCL 50S7806 za 2550 zł - więc blisko Twojej granicy.

• #9 25 Mar 2017 14:25
    Martinoss
    Poziom 9  

Z tego co wczoraj oglądałem, to myślę, że 60Hz FullHD bez wodotrysków w zupełności mi wystarczy. Wychodzi na to, że nie jestem zbyt wymagającym oglądaczem a różnica między telewizorami miedzy 1800 a 3000zł (przynajmniej dla mnie) są na tyle małe, że nie ma sensu wykładać dodatkowego 1000zł. Pomijam opcje SMART, bo te w ogóle mnie nie interesują.
    HDR-y czy 4K w modelach w tym budżecie to raczej należy traktować z przymrużeniem oka.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME