Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32][eclipse][HAL] Tworzenie nawego pliku z kodem odwołanie do biblioteki HAL

rafiks 19 Mar 2017 00:07 384 2
  • #1 19 Mar 2017 00:07
    rafiks
    Poziom 18  

Witam, właśnie przesiadłem się z avr na arm. I mam bardzo "głupi" problem. Utworzyłem projekt skonfigurowałem piny procesora za pomocą STM32cube oraz napisałem prostą funkcję wysyłającą dane przez SPI. Wszystko działało do czasu aż utworzyłem nowy plik z kodem ( na zdjeciu widoczny jako ili9341.c) i tam zacząłem przenosić napisane zmienne i funkcje z pliku "main.c". Kompilator zgłasza mi że nie wie co to uint8_t lub hspi2 itp. próbowałem dodawać do pliku "ili9341.c" np #include "stm32f1xx_hal.h" czy "stdint.h" ale zawsze pojawia się jakaś nieznana zmienna lub inny błąd. Co robię źle?

[STM32][eclipse][HAL] Tworzenie nawego pliku z kodem odwołanie do biblioteki HAL [STM32][eclipse][HAL] Tworzenie nawego pliku z kodem odwołanie do biblioteki HAL [STM32][eclipse][HAL] Tworzenie nawego pliku z kodem odwołanie do biblioteki HAL

• #2 19 Mar 2017 00:22
    Piotrus_999
    Poziom 39  

A skąd ma wiedzieć jak nie zaincludowałeś niczego co definiuje te typy. Np stdint

w C nie ma takich typów, dopóki sobie nie zrobisz ani __IO ani innych cudów.

jak masz wstręt do includów to możesz sobie gcc internalsa __uint8_t zastosować.

Przy okazji ja osobiście wolę zamiast takich definicji funkcje inline.

• #3 19 Mar 2017 09:14
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme