Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiary wysięgnika, stojaka przyłącza.

lolus54 20 Mar 2017 12:08 633 15
  • #1 20 Mar 2017 12:08
    lolus54
    Poziom 21  

Witam, muszę zrobić nową sztyce, wysięgnik do przyłącza 3-fazowego z linkami gołymii potrzebuję wymiary jakie mniej więcej powinny być miedzy izolatorami zaznaczone na rysunku literami L1 i L2. Z góry dziękuje i pozdrawiam Karol Wymiary wysięgnika, stojaka przyłącza.

• #2 20 Mar 2017 12:25
    zbich70
    Specjalista elektryk

Skoro ma być nowy wysięgnik, to zadbaj też o wymianę przyłącza na izolowane (AsXSn).

• Pomocny post
    #3 20 Mar 2017 12:32
    stonefree
    Poziom 22  

Te, które demontowałem miały rozstaw 40x40 cm

• #4 20 Mar 2017 13:32
    lolus54
    Poziom 21  

Dzięki kolego stonefree, za odpowiedź. Wymiana linek na izolowane to u mnie koszt ponad 3000 zł netto, wykonuje to firma która ma przetarg z energetyka więc wolę wymienić wysięgnik i go przesunąć w nowe miejsce koszt znikomy koło 300 zł z opłatą odłączenia linek od starego i przełożenia do nowego przez energetykę.

• #5 20 Mar 2017 14:12
    zbich70
    Specjalista elektryk

lolus54 napisał:
    Dzięki kolego stonefree, za odpowiedź. Wymiana linek na izolowane to u mnie koszt ponad 3000 zł netto, wykonuje to firma która ma przetarg z energetyka więc wolę wymienić wysięgnik i go przesunąć w nowe miejsce koszt znikomy koło 300 zł z opłatą odłączenia linek od starego i przełożenia do nowego przez energetykę.

Dziwne. Za trzy stówy gołe linki zdejmą i założą je ponownie, a za AsX-sa chcą trzy tysiące ?
    AsX to jakieś 5zł/m plus uchwyty i zaciski.
    Robota praktycznie ta sama, a nawet o wiele uproszczona.
    Ktoś cię chyba w bambuko robi.

• #6 20 Mar 2017 14:36
    lolus54
    Poziom 21  

Na zmianę linek na izolowany warkocz trzeba podpisać nową umowę, warunki, mapka i inne ceregiele plus kasa dla firmy która ma przetarg z energetyką i ja muszę to wszystko zapłacić i tak kosztuje w moim rejonie, a zdjęcie i założenie linek to to samo przyłącze oczywiście nowy wysięgnik i pion robię sam oni tylko odpinają linki od starego i do nowego przepną.

• #7 20 Mar 2017 17:19
    zbich70
    Specjalista elektryk

lolus54 napisał:
    Na zmianę linek na izolowany warkocz trzeba podpisać nową umowę, warunki, mapka i inne ceregiele plus kasa dla firmy która ma przetarg z energetyką

Teraz nie wiem, czy kit ci wciska podwykonawca operatora, czy sam operator.
    Dziesiątki, jeśli nie setki takich wymian wykonałem dla ZE.
    I nie przypominam sobie, by wymiana przyłącza gołego na izolowane (jeśli granica własności/eksploatacji/miejsca dostarczania energii się nie zmienia), powodowała jakieś ceregiele typu nowa umowa, nowe warunki i jakieś inne cuda.

• #8 20 Mar 2017 18:15
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

zbich70 napisał:

I nie przypominam sobie, by wymiana przyłącza gołego na izolowane (jeśli granica własności/eksploatacji/miejsca dostarczania energii się nie zmienia), powodowała jakieś ceregiele typu nowa umowa, nowe warunki i jakieś inne cuda.

Nawet jak jest remont całej sieci, to też nie zmieniają nikomu umów. A żadne mapki nie obowiązują od dawna.

• #9 20 Mar 2017 18:32
    mawerix123
    Poziom 34  

A jaki jest powód wymiany tego stojaka :?: Sam przecież nie będziesz tego robił więc jakieś koszty musisz i tak ponieść.

W mojej rodzinnej wiosce sam ZE wymieniał linki od słupa do budynku wystarczyło zgłosić jakąś usterkę np. zarzucanie linek przy wietrze.

• #10 20 Mar 2017 19:13
    zbich70
    Specjalista elektryk

mawerix123 napisał:
    A jaki jest powód wymiany tego stojaka :?:

Tego akurat nie wiemy.

• #11 20 Mar 2017 19:21
    lolus54
    Poziom 21  

Powodem wymiany jest nadbudowa budynku, będzie rozbierana ściana na której jest wysięgnik nowy będzie zamontowany poniżej szczytu do ściany. To co piszę o cenie to info z pge. Nowy wysięgnik będę montował wraz z nowym pionem sam z ojcem. Dodam jeszcze że w sąsiednim rejonie energetycznym nie ma też problemu można zrobić bez kłopotu warkocz i jeszcze dziękują a w moim są problemy i wysoka cena.

• #12 20 Mar 2017 22:13
    mawerix123
    Poziom 34  

lolus54 napisał:
    Powodem wymiany jest nadbudowa budynku, będzie rozbierana ściana na której jest wysięgnik nowy będzie zamontowany poniżej szczytu do ściany.

A czy przypadkiem w odpowiedzi na Twoje zapytanie o tak dużą modernizację nie dostałeś chcieli Ci dać nowych warunków łącznie z wyniesieniem licznika na zewnątrz budynku :?:

lolus54 napisał:
    wysięgnik będę montował wraz z nowym pionem sam z ojcem

A co na ten nowy pion ZE :?: sami z ojcem będziecie przyłączać do sieci na stojaku :?:

• #13 21 Mar 2017 06:37
    lolus54
    Poziom 21  

Licznik akurat mógłby zostać nie ma obowiązku wynoszenia. Pion i nowy wysięgnik szykujemy, przyjeżdża Ze i odpinane linki z starego wysięgnika , my podpinany nowy pion pod bezpieczniki w domu a oni później linki na nowym stojaku.
    Pion jest mój i Ze nie obchodzi że robię jego i wymianę muszę tylko zgłosić zerwanie plomby. Dodamój ojciec , jest elektrykiem i pracuje w zawodzie od ponad 30 lat zapytałem tu o wymiary bo ich nie znaliśmy resztę wiemy jak wykonać.

• #14 21 Mar 2017 07:11
    zbich70
    Specjalista elektryk

lolus54 napisał:
    przyjeżdża Ze i odpinane linki z starego wysięgnika , my podpinany nowy pion pod bezpieczniki w domu a oni później linki na nowym stojaku.

ZE będzie musiał odpiąć przyłącze także na słupie. Nie zostawią przewodów pod napięciem, skoro stojak będzie demontowany. Zrzucą je także ze słupa, bo nie zostawią dyndających się w samopas ze słupa pod napięciem.

Mam wrażenie, że w RE rozmawiałeś z niezbyt kompetentną osobą.
    Nie znam przypadku, aby po całkowitym zdemontowaniu przyłącza gołego, te same gołe linki były wciągane z powrotem na słup i stojak.
    Bezsensowna robota za cenę iluś metrów warkocza i osprzętu.
    A dziadostwo jakie było, takie pozostanie.

• #15 21 Mar 2017 08:42
    mawerix123
    Poziom 34  

A tak z ciekawości, jaki przekrój tego nowego pionu :?:

• #16 21 Mar 2017 10:03
    lolus54
    Poziom 21  

Przewód na pion mam 5x10 znajomy sprzedawał w dobrej cenie więc wziąłem piątkę. Temat zamykam dziękuje za wszystkie odpowiedzi, dla wszystkich którzy chcą sprawdzić to co mówię proszę zadzwonić do pge rejon Łowicz tam potwierdzą jaka jest cena i procedura. Pozdrawiam Karol

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme