Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Logixx 6 WLM20440 - awaria sterownika, błąd E23 - jak zresetować?

Marek30903 20 Mar 2017 12:15 1560 1
  • #1 20 Mar 2017 12:15
    Marek30903
    Poziom 12  

Witam,
    Pralka Bosch Logixx 6 WLM20440 w trakcie prania przestała działać i wyświetlać cokolwiek. Podobnie jak w temacie :arrow: Link uszkodzeniu uległ zasilacz sterownika, po wymianie LNK304GN, mostka, R71 oraz kondensatorów ożyła jednak na wyświetlaczu pojawił się błąd E23 i migający znaczek "kółko" blokady drzwi który wskazywałby na problem z czujnikiem wody na dnie pralki. Czujnik wody jest suchy i wydaje się być sprawny, próby jego pominięcia nie dały rezultatów (zakładam że jest normalnie zwarty).

Wygląda na to, że albo procesor/program w sterowniku się uszkodził albo w trakcie awarii zapisał się błąd, który należy usunąć za pomocą panelu sterowania odpowiednią kombinacją.

Próbowałem wielokrotnie znana z innych modeli (Bosch Maxx) metodą; pokrętło na 6-stą + wciśnięty przycisk zmiany obrotów i następnie na 7-mą + zwolnienie przycisku jednak nie daje to efektu ( Link ).

Nie wiem czy w/w metoda jest poprawna dla modelu "Logixx 6" gdyż nie znalazłem nigdzie potwierdzenia, że w ten sposób udało się komuś zlikwidować błędy. W związku z tym mam prośbę o pomoc w ustaleniu odpowiedniej dla tej serii pralek sekwencji koniecznej do resetu błędów. Szczególnie prosiłbym o pomoc kolegę mrhari, który jak widzę dysponuje szeroką wiedzą w tym zakresie.

Pozdrawiam,
    Marek.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME