Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Ile A ma ładowarka jak sprawdzić.

grsmagik 20 Mar 2017 12:57 1041 14
  • #1 20 Mar 2017 12:57
    grsmagik
    Poziom 5  

Witam, jak sprzwdzić jaki prąd (ile Amper) ładuje telefon moja ładowarka??
    Chcę wiedzieć, czy dostałem bubel który ładuje 1A a jest napisane 2A ponieważ ładowarka ładuje bardzo kiepsko.
    Pozdrawiam.

• #2 20 Mar 2017 13:01
    Krzychu7
    Poziom 39  

Wartością prądu ładowania zarządza telefon a nie ładowarka.

• #3 20 Mar 2017 13:07
    mariuszp19
    Poziom 29  

Krzychu7 napisał:
    Wartością prądu ładowania zarządza telefon a nie ładowarka.

Tak, ale tylko do maksymalnej wartości prądu ładowarki. Jeżeli ta nie daje rady, to zarządzanie nic nie da.

• #4 20 Mar 2017 13:08
    Krzychu7
    Poziom 39  

Producent telefonu chyba najlepiej wie, jakim prądem powinna być ładowana bateria i dołącza odpowiedniej mocy ładowarkę.
    Jeśli chcesz zmierzyć prąd, jaki dostarcza ładowarka, to podłącz szeregowo z wyjściem zasilania amperomierz.

• #5 20 Mar 2017 13:11
    mariuszp19
    Poziom 29  

Krzychu7 napisał:
    Producent telefonu chyba najlepiej wie, jakim prądem powinna być ładowana bateria i dołącza odpowiedniej mocy ładowarkę.

Zgadza się, tylko autor wątki nie napisał, czy to oryginalna ładowarka dołączona do telefonu.

• #6 20 Mar 2017 13:17
    grsmagik
    Poziom 5  

Krzychu7 napisał:
    Jeśli chcesz zmierzyć prąd, jaki dostarcza ładowarka, to podłącz szeregowo z wyjściem zasilania amperomierz.

Jestem zielony, posiadam multimetr jak podłączyć go szeregowo do ładowarki?

• #7 20 Mar 2017 13:19
    Krzychu7
    Poziom 39  

Napisz jaki to telefon.

• #11 20 Mar 2017 14:08
    grsmagik
    Poziom 5  

leonov napisał:
    Zainstaluj program ze sklepu :D inaczej nie zmierzysz, ale na ile to będzie wiarygodne :?:

Program pokazuje, że nie posiadam czujnika i pomiar może być niedokładny.

• #13 20 Mar 2017 14:30
    Piotrek#G
    Poziom 21  

Link
    Kup sobie taki sprzęcik. Kosztuje kilkanaście złotych, a jest bardzo przydatny.

Dodano po 2 [minuty]:

nutergsm napisał:
    leonov napisał:
    Zainstaluj program ze sklepu :D inaczej nie zmierzysz, ale na ile to będzie wiarygodne :?:

Jak nie zmierzy wystarczy użyć odpowiedniego testera/miernika na usb np. takiego http://www.gotronik.pl/miernik-napiecia-pradu-mocy-portu-usb-p-3994.html

Tylko czasami nie za tą cenę...

• #14 20 Mar 2017 15:08
    grsmagik
    Poziom 5  

Piotrek#G napisał:
    Link
    Kup sobie taki sprzęcik. Kosztuje kilkanaście złotych, a jest bardzo przydatny.
    Dodano po 2 [minuty]:
    nutergsm napisał:
    leonov napisał:

Jak nie zmierzy wystarczy użyć odpowiedniego testera/miernika na usb np. takiego http://www.gotronik.pl/miernik-napiecia-pradu-mocy-portu-usb-p-3994.html

Tylko czasami nie za tą cenę...

Ok, pomyślę nad tym. Mam jeszcze pytanie dotyczące kabla do ładowania. Jakie kable polecacie 2.1A do szybkiego i dokładnego ładowania?
    Chcę go kupić, bo te 1A kable chińskie doprowadzają mnie już do szału.

• #15 21 Mar 2017 20:46
    rogos87
    Poziom 8  

grsmagik napisał:
    Ok, pomyślę nad tym. Mam jeszcze pytanie dotyczące kabla do ładowania. Jakie kable polecacie 2.1A do szybkiego i dokładnego ładowania?
    Chcę go kupić, bo te 1A kable chińskie doprowadzają mnie już do szału.

Ja polecam "chińczyka" czyli kable BlitzWolf, bardzo fajne są obustronnie dwustronne, można podpinać jak się chce, chociaż są troche drogie i chyba w Polsce niedostępne. http://www.blitzwolf.com/BlitzWolf-BW-CB6-2.1...o-USB-6.56ft2m-Charging-Data-Cable-p-103.html mam dwa takie 2m, są bardzo dobrej jakości, tablet ładuje się prądem ok 2A.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME