Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altusy 75 - Modyfikacja GDWT + bas refleksy

pero3782 28 Mar 2017 23:53 435 3
  • #1 28 Mar 2017 23:53
    pero3782
    Poziom 11  

Witam.
    Posiadam w pełni oryginalne altusy 75. Chcę je zmodyfikować. Posiadam wzmacniacz KENWOOD KR-A4050, karta dźwiękowa jaką posiadam to Creative Sound Blaster X Fi HD.

Powiem tak, co do tego jak obecnie grają altusy to są za duże syki, i nie 'szczykają' tak charakterystycznie wysokie tony jak na GDWT 9/100 FP. Na nich dźwięk jest bardzo naturalnie podkreślony i nie jest taki kujący. Ciężko jest mi to opisać.
    Dlatego też chcę zapytać czy zakup GDWT 9/100 FP do A75 ma sens? Znajomy bardzo chwali, ma je w A200 i bodajże w Alton 50 ? czy 80 ? No nie chcę wprowadzać w błąd. Ale u niego odsłuch jest świetny.

Co do moich plików muzycznych to kupuję głównie muzykę w internecie w mp3 320 lub FLAC czy WAV. Kupuję pojedyńcze utwory. Wybieram takie perełki jakie mi się spodobają.

Lubię również niskie słyszalne zejścia basu tak jak ma to miejsce w przypadku subwooferów. Nie musi być wyczuwalny na ciele, w postaci wibracji ale aby był słyszalny. Taki fajny niski, soczysty bas. Nie chodzi już o to, aby był bardzo niski. Ale aby był przyjemnie uderzający w uszy. Aby nie było to takie dudnienie a bardziej takie delikatne niskie brzmienie. I z tego też względu chcę włożyć bas refleksy. Zapoznałem się z tematem "Przeróbka Altusów 75, 110 i 140 - pełny opis." I teraz zastanawiam się jakiej długości zastosować obydwie rurki w obydwu kolumnach. czy może każda innej długości ? Ale czy ma sens takie podejście ? Czytałem również, że wiele osób wkłada 3 rurki od bas refleksu.
    Ja zdaję sobie sprawę, że w czasach gdy Altusy 75 były projektowane, ludzie nie byli miłośnikami basów jak ma to miejsce dzisiaj. Wiem, że nie zrobię z nich subwoofera JBL czy czegoś podobnego, ale chcę aby te basy były bardziej przyjemne i abym mógł odstawić dodatkowy subwoofer.

Zdaję sobie również sprawę z tego, iż muszą być odpowiednio ułożone w pomieszczeniu i nie ma z tym problemu. Natomiast proszę o pomoc czy modyfikacje jakie chcę wprowadzić mają sens. Na pewno sens ma włożenie rurek do bas refleksu gdyż według opinii wielu osób. odsłuch znacznie się poprawia.

Dziękuję z góry za pomoc, uciekam tymczasem. Pozdrawiam!

• #2 29 Mar 2017 05:27
    wkj
    Poziom 34  

Moim zdaniem za dużej różnicy nie będzie po zamianie na "perszinga" GDWT. Może weź zanim kupisz nowe głośniki to zalej szczelinę płynem ferro, głośnik powinien już lekko "siąść" z tym jazgotem. Dodatkowo zabezpieczysz sobie cewkę przed spaleniem.

Długości rurek znajdziesz na elektrodzie lub w sieci, sporo było na ten temat już opisywane.

• #3 29 Mar 2017 08:42
    pero3782
    Poziom 11  

Powiem tak. Muszę to zabrzmi śmieszne ale mam w domu subwooferek tevion. Niby sprzęt kicha, do tego producent podaje śmieszna moc 850W w p.m.p.o ale jak nie gra się głośno to bas jest całkiem przyjemny, mimo że jednak jest to szmelc.

Czyli generalnie powinny te bas refleksy załatwić sprawę?
    Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś tutaj w temacie, kto dokonywał takiej przeróbki? Chodzi mi o charakterystyka brzmienia, zejścia basu, czy bardziej jest wyczuwalny i czy jest bardziej miękki. Generalnie czy nie jest to już takie stukanie jak by walił z pięści w zamknięte drzwi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME