Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 49/50 cali do 2700

Weylander 29 Mar 2017 13:49 648 8
  • #1 29 Mar 2017 13:49
    Weylander
    Poziom 3  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 30 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 m(kanapa lub fotel)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost lub niewielki kąt
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna z lewej strony za telewizorem
    7. Jaki masz obecnie telewizor? jakieś Lg LCD 32"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Możliwie najlepszą matrycę i przyzwoity smart
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemna tv, usb, hdd, wifi,
    10 .Jakie urządzenia? (w przyszlości) soundbar i konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? zazwyczaj kilka (4-6)
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? rzadko
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie filmy i seriale z netu
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? być może
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? obecnie nie, w przyszłości raczej tak
    16. Preferencje co do marki? Samsung, Panasonic
    17. Preferencje co do wielkości? 49-50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? awaryjność
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? rożnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2700
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 4-5 lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?

Jak w temacie. Od pewnego czasu zastanawiam się nad wyborem nowego telewizora. Po zapoznaniu się z ofertą, biorąc pod uwagę opinie z forów i internetu a także moje możliwości finansowe sprowadziłem wybór do :

1.PANASONIC TX-50DS630E - przewijający się tu bardzo często, polecany i zachwalana model(matryca, kontrast itd itp), oglądałem też jak gra w sklepach - subiektywnie bardzo mi się podobało(chociaż wiadomo jak z tym jest...), ładny design(oc kwestia gustu) ALE.... tylko Full HD, ubogi smart i brak jakiegokolwiek HDR + wysoki input lag(przyszłościowo)
    2.SAMSUNG UE49KU6400 - dobrze (raczej) oceniany, oglądałem w sklepach i robił bardzo dobre wrażenie, bogaty i (relatywnie) szybki smart, 4k i podstawowy (ale zawsze) HDR, lepsze wifi, pilot smart + niski input lag ALE... matryca 60 Hz (i nie do końca wiadomo kto ją produkuje)
    Poza tym nie wiem jak będzie wyglądać kwestia upscalingu treści HD(i gorszych) do UHD - a raczej większość treści będzie w takich formatach - czytałem różne opinie na ten temat

ewentualnie z racji dosyć dużego pomieszczenia myślałem o może jakimś większym modelu np 55" ale ze względu na ograniczenia budżetowe musiało by to być coś z niższej(teoretycznie) półki typu Samsung KU6000/6072 lub J6240 - tu też pytanie o ile jakość obrazu jest w tych modelach gorsza od 2 wyżej wspominanych.
    Jestem także otwarty na propozycje innych marek aczkolwiek z wyjątkiem Phillipsa i TLC

• #2 29 Mar 2017 15:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z bardzo dobrych modeli masz:
    - SOny 49W755
    - Sony 49W809
    - LG 50 LF652.
    Ale podobnie jak Panasonic - to są modele fullhd które nie są już produkowane.
    Jeśli zakup na dłużej to powinieneś brać 4K i 100 Hz.

Samsung KU - to model 50Hz.

• #3 29 Mar 2017 16:08
    Weylander
    Poziom 3  

Szkoda tylko że to wszystko modele z 2015 - praktycznie już nie do dostania, no chyba że jakieś powystawowe których bym wolał nie kupować.
    Modele z 2016 akurat zaczynają być wyprzedawane i dlatego własnie teraz chciałbym coś kupić. Modele z 2017 pewnie rewolucji nie przyniosą a ceny będą początkowo mało zachęcające...

• #6 29 Mar 2017 17:23
    Weylander
    Poziom 3  

YT, Netflix, HBO Go itd jak najbardziej mają (i raczej bedą mieć) materiały w 4k-UHD, poza tym z laptopa/komputera czy dysku zewnętrznego (czy z Android Boxa z Kodi)mogę mieć treści w jakiej będę chciał jakości więc nie bardzo rozumiem argument apropo "braku sygnału 4k".
    Co nie zmienia faktu że owszem - w najbliższym czasie większość materiału będę oglądał w HD

• #8 29 Mar 2017 21:44
    Weylander
    Poziom 3  

Akurat Android per se w telewizorze nie jest mi niezbędnie potrzebny - w razie czego mam Android Box'a (i też jeden z powodów które skłaniają mnie do zakupu nowego tv gdyż wola bym mieć wbudowane aplikacje w systemie jak np Tinzen bo box działa hmmm "labilnie" :D).
    Natomiast co do ambilight'a (i pozwolę sobie na mały żarcik językowy) moje uczucia są mocno ambiwalentne :D .

Edit. Do była odpowiedz do postu który zniknął - w razie gdyby się ktoś zastanawiał że trochę bezsensu. No nic, trzeba było cytować

Moderowany przez Mirek Z.:

Przepraszam, pospieszyłem się :) - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3325082.html

• #9 30 Mar 2017 12:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Android box ma inne PPI niż Android w telewizorze który jest specjalnie dostosowany do matrycy. Po update do 6,0 teraz Android działa stabilnie.
    Ale nic na siłę.
    Tyle że zakup telewizora na dłuższy okres wymaga kierunku na 4K i 100Hz.
    Materiały 4K masz w ogromnej ilości od ręki z poziomu :
    - Amazon Prime
    - Netflix
    - Youtube
    - Google
    - Sony PS4 Pro
    - Xbox One
    - Bluray UHD
    - Smartfon
    - Tablet
    - Kamera 4K
    - Kamery sportowe
    - drony
    A ten rok jest pierwszym gdzie nie produkuje się już telewizorów fullhd oprócz najtańszych modeli i to w małych ilościach.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme