Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

7PORTS USB - HUB USB - 7 portowy jak to działa?

mrolo 04 Kwi 2017 17:11 768 6
  • #1 04 Kwi 2017 17:11
    mrolo
    Poziom 19  

Witam kupiłem 7 portowy HUB USB na allegro. Kupiłem bo chciałem zaktualizować win8 na win 10 na tablecie WOO. Tam jest tylko 1 port mini USB. Jak już przyszedł zacząłem się zastanawiać nad użytkowaniem tego HUBA oraz jak on w ogóle działa?
    Czy jest możliwe podłączenie HUBa USB do ładowarki 230V a z niego tablet i np dysk twardy? Czy dysk będzie widoczny przez tablet? gdyby to był rozgałęźnik prądowy to nie miało by to znaczenia ale jak jest w takich przypadkach? Hub posiada gniazdo pod zasilacz nie dołączony w komplecie.

Docelowo chciałbym podłączyć myszkę, klawiaturę może jakąś sieciówkę i zasilanie.

pozdrawiam

7PORTS USB - HUB USB - 7 portowy jak to działa?

• #2 04 Kwi 2017 17:29
    Ture11
    Poziom 33  

Przede wszystkim sprawdź kolego, czy Twój hub jest USB2.0 - bo pod tym samym wyglądem sprzedawane są różne huby, a rozróżnia się je po opakowaniu. Miałem przyjemność z identycznym hubem, a nawet dwoma - było napisane USB2.0, a obsługiwało transfer jak w 1.1 (czyli tzw. full speed). Huby rozróżnia się po opakowaniu lub scalaku. Jeśli sprzedawany był w opakowaniu plastikowym z wkładką, to najpewniej USB HS, natomiast jeśli był dostarczony w folii Anty-ESD, to wtedy najpewniej jest tylko USB FS. Rozróżnić można je też po wnętrzu - szybszy hub ma scalak z nóźkami, a wolniejszy - ma scalak zalewany (taką kropę na laminacie).

Jeśli Twój tablet obsługuje OTG, huby i dyski zewnętrzne, no i masz specjalny kabelek OTG, to jest jakaś tam szansa, że dysk będzie widoczny pod tabletem - o ile oczywiście tablet podłączysz do tego wyprowadzonego kabla, a dysk do któregoś z gniazd, plus do tego zasilacz -by HUB stał się hubem aktywnym.

• #3 04 Kwi 2017 20:26
    mrolo
    Poziom 19  

Dużym minusem tabletów nie wiem czy wszystkich jest ładowanie przez port USB (jedyne gniazdo). W sumie pytam czy można "ssać" z HUBa a nie tworzyć HUBa z tabletu. Pewnie zadziała po rozgałęzieniu z tabletu chodziło mi o sytuację gdzie tablet będzie jednocześnie zasilany z HUBa (dłużej będzie można pracować) i z tego samego urządzenia równolegle zobaczy dysk. Może niezbyt jasno opisuję... Mój tablet to WOO Antares mający niezbyt pochlebne opinie ;-) Co do HUBa z przesyłka i przejściówka na mini USB zapłaciłem 18,60 miało być tanio. Jutro będę miał opcję podłączenia w pracy i się przekonam.
    pozdrawiam.

• #4 04 Kwi 2017 21:44
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

mrolo napisał:
    Czy jest możliwe podłączenie HUBa USB do ładowarki 230V a z niego tablet i np dysk twardy? Czy dysk będzie widoczny przez tablet?

To tak nie zadziała. HUB ma jeden port(wtyk) którym łączy się z urządzeniem a 7 portów do których można podłączyć różne urządzenia które będą widoczne tylko w jednym urządzeniu (do którego podłączony jest wtyk)

Nie wiem jak jest rozwiązane zasilanie w tym HUBie ale jeśli działa on bez podłączenia dodatkowego zasilacza to pewnie zasilanie przechodzi w obie strony i tablet też będzie ładowany przez HUB, ale to już musisz sam sprawdzić.

• #6 17 Sie 2017 12:38
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

wnoto napisał:
    I jak to w końcu działa ? chodzi mi o fragment
    "ale jeśli działa on bez podłączenia dodatkowego zasilacza to pewnie zasilanie przechodzi w obie strony i tablet też będzie ładowany przez HUB"

Tak to pewnie działa ze zasilania wszystkich portów USB są razem połączone. Nie dotyczy to jednak linii transmisyjnych.

• #7 17 Sie 2017 12:52
    jprzedworski
    Poziom 34  

mrolo napisał:
    Hub posiada gniazdo pod zasilacz nie dołączony w komplecie.
    Przy tej liczbie portów bez zasilacza raczej się nie da pracować.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme